Sportovní talenti se utkají na olympiádě, tentokrát ve Špindlerově Mlýně

Olympiáda dětí a mládeže (ODM) v roce 2023 bude v Královéhradeckém kraji. Centrem akce, která se uskuteční 22. až 27. ledna 2023 bude krkonošské středisko Špindlerův Mlýn.

„Těší mě, že Královéhradecký kraj může v roce 2023 nabídnout sportovním talentům z celé republiky skvělé zázemí zimních středisek Špindlerova Mlýna a Vrchlabí i sportovišť v Trutnově a Nové Pace. Uděláme maximum pro to, aby organizace her proběhla ke spokojenosti všech účastníků,“ uvedl hejtman Královéhradeckého kraje Martin Červíček (ODS).

Zahajovací ceremoniál se slavnostním nástupem a zapálením ohně bude na zimním stadionu v ČPP aréně v Hradci Králové. Královéhradecký kraj tak přivítá výpravy mladých sportovců a sportovkyň ze 14 krajů ČR.

Zimní olympijské hry počítají se zařazením několika sportů, a to alpské lyžování, běžecké lyžování, biatlon, krasobruslení, lední hokej, lyžařský orientační běh, skicross, snowboarding a šachy. Záměrem Královéhradeckého kraje je zařadit do programu ODM paralympijskou disciplínu, která by byla plnohodnotnou součástí bodovaných výsledků jednotlivých krajských výprav. „Chceme dětem ukázat, že i s handicapem je možné dosáhnout významných sportovních úspěchů,“ uvedl náměstek hejtmana pro sport Arnošt Štěpánek (Piráti).

Češi mají místa na olympiádě v Tokiu jistá. Otázkou je, zda se uskuteční

Královéhradecký kraj chce zajistit financování akce v roce 2022 a 2023 z vlastních zdrojů, z finančních prostředků Národní sportovní agentury, příspěvku Českého olympijského výboru a ostatních krajů. Zástupci kraje odhadli celkový rozpočet akce zhruba na 30 milionů korun.

Kraj vybíral mezi středisky v Krkonoších a Orlických horách. Mezi důležité hledisko při výběru vhodné lokality patřila co nejjednodušší organizace her, včetně sportovního zázemí, dopravní dostupnosti a ubytovacích kapacit. Pro krajské výpravy sportovců a trenérů je potřeba téměř tisíc lůžek v lyžařském areálu nebo v jeho blízkosti. Špindlerův Mlýn má zkušenosti s pořádáním velkých sportovních akcí z minulých let.

Zimní Olympiáda dětí a mládeže se měla původně uskutečnit v roce 2022, ale kvůli pandemii koronaviru byl přesunut celý olympijský cyklus. Letní ODM se uskuteční v červnu 2022 v Olomouckém kraji. První Olympiáda dětí a mládeže se uskutečnila v roce 2003 v Pardubickém kraji.

adp/ČTK

Včera, 13:46
Po bouři z dnešního časného rána bylo na Náchodsku a Trutnovsku bez elektřiny asi 2...
Včera, 13:04
Celoplošné mapování výskytu vlka obecného na Broumovsku a okolí potvrdilo výskyt tří vlčích smeček. Mapováním...
11.5.2021
V minulém týdnu policie dostala oznámení o nebezpečné jízdě osobního auta. Řidička, která byla pod...
10.5.2021
Správa Krkonošského národního parku (KRNAP) podá trestní oznámení na neznámého pachatele kvůli dvěma případům pytláctví....
8.5.2021
Fotbalisté Hradce Králové se po čtyřech letech vracejí do nejvyšší soutěže. Východočeši si po výhře...
4.5.2021
V Královéhradeckém kraji si odedneška poprvé po vynucené přestávce způsobené koronavirovou pandemií mohou lidé opět...
3.5.2021
Na hřebenech nejvyšších českých hor Krkonoš napadlo za posledních 24 hodin čtvrt metru sněhu. Cekem...
28.4.2021
Zájem o služby kadeřnictví v Hradci Králové je enormní. Rezervace se rychle zaplňují. Po čtyřech...
27.4.2021
Městské muzeum v Hořicích na Jičínsku po nuceném uzavření kvůli epidemickým restrikcím opět otevře v...
23.4.2021
Ve Fakultní nemocnici Hradec Králové zemřel na následky zranění čtyřiačtyřicetiletý motocyklista. Ve čtvrtek odpoledne havaroval...
Reklama