35℃
Dnes je 26. červen , svátek má Adriana

Krize středního věku může přijít kdykoliv. Osvědčené tipy, jak ji překonat

I když se to může zdát přitažené za vlasy, krize středního věku na jednoho přijde v pětačtyřiceti, zatímco na jiného ještě před třicítkou. Není se tedy za co stydět. Důležité je ale nenechat se tomu poddat.

Reklama

Je úplně jedno, v kolika letech to na vás přijde. Krize středního věku může přijít i na čerstvou pětadvacítku, která na sobě pozoruje první známky stárnutí. Nebo na třicítku, která si uvědomila, že toho chtěla od života trochu víc než jenom pořídit si dvě děti a strávit pět let života prací, která ji nebaví. Na muže obvykle přichází až po pětatřicítce, ale může se objevit i dřív. Jsou lidé, na které přijde taková krize až po padesátce, jsou lidí, na které nepřijde nikdy.

Jak z toho ven?

Je to logické. Tak jako každý člověk jste možná měli nějaký svůj sen. A ten se do požadovaného věku tak nějak nenaplnil. To je samo o sobě depresivní. Ale všechno se dá ještě změnit.

Krok 1. Cestování

I když vám už není třeba dvacet, můžete stále ještě cestovat, objevovat kouty světa, které jste dosud neviděli. Možná právě proto, že dřív na to nebylo tolik peněz. Jet na dovolenou s partou přátel sice má svoje kouzlo, ale vlastní soukromí už ve svém věku jistě taky oceníte. Ale jestli máte raději právě dobrodružství a dáte přednost nepohodlí, nic vám nebrání zapojit se do nějaké mladší party.

Agresivní muži mají jedno společné. Víte, jak to poznat, než půjdete do vztahu?

Krok 2. Nové koníčky

Nemusí však jít jenom o cestování. Jde zkrátka o to, abyste objevili nové koníčky nebo si dali nové cíle, kterých budete dosahovat. Vaše záliby přece nemusí být jenom pravidelné cvičení, vaření nebo chození na koncerty. Ať už toužíte vyzkoušet cokoliv, najděte si nové záliby, v kterých se budete zdokonalovat, anebo si při nich odpočinete. Skvělou možností, jak spojit příjemné s užitečným, je pak absolvovat nějaký kurz.

Krok 3. Splňte životní sny

Máte pocit, že vám ohledně vašich snů z mládí už ujel vlak. Jenže na jejich plnění ve skutečnosti není nikdy pozdě. Je jen tak pozdě, jak to vy sami vnímáte. Takže si sepište i ty nejsmělejší cíle na papír a rozhodněte se, jakým způsobem je začnete plnit. Může jich být hodně nebo jich může být i méně, ale o to náročnější mohou být. Bez ohledu na to, co to je, se do toho pusťte.

Nejhorší krize ve vztahu. Víme, kdy přijdou a jak se s nimi vypořádat

Stejně jako není pozdě pro seniory začít se zase znova hýbat, získat kondici a žít spokojeně, ani pro vás určitě ještě není pozdě začít dělat něco nového. Ať je to třeba sportování, cestování, nějaký zajímavý koníček nebo postupné plnění svých životních snů. Nikdy není pozdě začít, ať je to cokoliv. Dokud vás bude naplňovat činnost, která k plnění vašich snů povede, pak pozdě není nikdy.

Před 39 minutami
Došlo k tomu v bitvě u Brodů, jedna z největších tankových bitev v dějinách, která...
Před 2 hodinami
Vynálezem pana Guntenberga problémy spisovatelů, malířů, o hudebnících ani nemluvě, s reprodukcemi jejich uměleckých děl...
Před 2 hodinami
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Před 2 hodinami
Má za sebou desítky let v českých i slovenských divadlech, spolupráci s vynikajícími umělci, jeho...
Dnes, 08:00
Všichni známe přirovnání „je chytrý“ nebo „je mazaný jako liška“. Jak to ale s onou...
Včera, 17:30
Zamilovanost a láska. To jsou pojmy, které neznají hodnocení, soud. Říká se, že láska je...
Včera, 16:00
Bojíte se rádi? Zbytečná otázka, že? Příjemné mrazení v zádech, pokud sedíte v kině, nebo...
Včera, 14:00
Válka v Koreji začala 25. června 1950 a její následky v podobě severokorejského totalitního režimu...
Včera, 13:26
Ročník číslo 5, 72 týmů v 6 věkových kategoriích od 8 do 13 let, 188...
Včera, 12:32
Zaměstnavatelé ve všech třech regionech (Praha, Čechy, Morava) očekávají ve třetím čtvrtletí (červenec, srpen, září)...
Včera, 12:27
Dobrou zprávou je, že enormní zdražování hypoték tak, jak bylo před pár lety predikováno, se...
Reklama