• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Kruté následky zpackaného potratu: žena má jen polovinu nohou!

  16.8.2022
  Doris Drienová

  Charlie Rousseau, pětadvacetiletá žena z Kanady, je obětí nepovedeného pokusu o potrat, kvůli kterému teď trpí vážným postižením. Je to neštěstí, nebo požehnání?

  Charlie se narodila s vážným postižením – chybí jí celá jedna paže, druhá ruka je zdeformovaná a navíc má jen poloviční nohy. Když dospívala, cítila se prý jako normální dítě a neuvědomovala si, že je nějak odlišná. Došlo jí to, až když jí bylo kolem šestnácti let a začala se zajímat o chlapce.

  „Když se mě kluci snažili políbit, museli se ke mně ohnout, takže jsem začala přemýšlet – budu vůbec někdy mít přítele?“ říká Charlie. Začala se tedy zajímat, proč to takhle je a zjistila šokující informace.

  Matka Charlie jí totiž řekla, že její postižení jsou důsledkem nepovedeného pokusu o potrat. „Moje matka se rozhodla, že chce jít na potrat, ten se ale naneštěstí nevydařil. Doktoři prý mým rodičům řekli, ať si dítě nechají, přestože proces potratu nebyl dokončený. Mohli to řešit dál, mohli dát nemocnici k soudu, ale žili jsme na malém městě a mí rodiče z toho nechtěli dělat velkou věc.“ vysvětluje Charlie.

  Mladá dívka se ale svým postižením nenechala srazit na kolena a místo aby se zaměřila na negativní stránky života, rozhodla se cestovat po celém světě a inspirovat svým nadšením i všechny lidi kolem sebe.

  Ačkoliv přiznává, že je pro ni těžké nosit svá zavazadla a často mívá potíže na letištích, procestovala už kus světa – navštívila například Mexiko, Portugalsko nebo Austrálii. „Všude jsou velmi přátelští lidé, je nádherné cestovat,“ říká Charlie. „Když se na někoho obrátím s prosbou, jsou ochotní pomoci. Prostě žijte svůj život. Neztrácejte čas.“

  Charlie je svým nadšením pro život navzdory všem jeho překážkám velikou inspirací všem kolem sebe: „Nikdo neví, kolik času mu tady zbývá, proto s ním neplýtvejte. Udělejte si přátele, běžte ven, zajděte do té restaurace, chyťte to letadlo. Řekněte ano!“

  Zdroj: Daily mail  Nepřehlédněte