18℃
Dnes je 20. květen , svátek má Zbyšek

Kudy teče, tudy léčí! Pivem na mrtvici, pro lepší trávení i na krásnou pleť

Další fotky

Různé světové analýzy nás uvádějí na prvních příčkách v pití piva. Inu proč ne, když víme, že kvalitní české pivo je zdravé a dobré. Nenechte se tedy odradit. Je jisté a je prokázáno, jaké blahodárné účinky má na lidský organismus. Snižuje například riziko rakoviny i mrtvice. Přečtěte si, co všechno pivo léčí.

Reklama

Naše rada tedy zní: Nenechte se vy, kterým pivo chutná, odradit od jeho konzumace. Můžeme se přece vždycky opřít o rady vědců, kteří již dávno zjistili, jaké blahodárné účinky má na lidský organismus. V přiměřeném množství je pivo výborným pomocníkem při prevenci rizika rakoviny i mrtvice. Přečtěte si tedy, co všechno pivo léčí.

Někdo holduje pivu a někdo vínu

Říká se, že je pivo dokonce zdravější než červené víno. Pokud chcete z léčivých účinků piva vytěžit maximum, ideální jsou jedna až dvě sklenice denně, jinak dosáhnete spíše opačného efektu. A co všechno Čechy milovaný zlatý mok umí?

1. Snižuje riziko rakoviny
Pivo obsahuje velké množství antioxidantů, přičemž kupříkladu jedna portugalská studie zjistila, že pokud se v pivě marinuje maso, ztratí tak až 70 procent karcinogenních látek. V pivu obsažené flavonoidy, zejména hopein, také likvidují volné radikály, které jsou významným faktorem vzniku nádorů.

Nejhorší blafy všech dob

Nejhorší české blafy, kterým říkáme jídlo. Proč je stále ještě kupujeme?

2. Brání infarktu
Podle nejnovějšího výzkumu italské Fondazion di Riecerca Cura, který přezkoumal 16 různých mezinárodních studií, měli lidé pijící půllitr piva denně o 31 procent nižší riziko srdečního onemocnění. Pivo mimo jiné zvyšuje hladinu „hodného“ cholesterolu HDL a obsahuje flavonoidy a vitamíny skupiny B, které chrání před aterosklerózou a působí preventivně proti infarktu.

3. pomocník pro naše ledviny
Chmel obsažený v pivě napomáhá k tomu, aby se v ledvinách neusazoval vápník, a až o 40 procent tak snižuje riziko vzniku ledvinových kamenů. Samozřejmě také napomáhá dostatečné hydrataci organismu a celkově podporuje správné fungování ledvin.

Pivní turistika: Do Velkopopovického pivovaru pojede zvláštní vlak

4. Silnější kosti
Pivo obsahuje velké množství křemíku a tím brání osteoporóze. Další studie zjistila, že starší lidé, kteří pijí dvě sklenice piva denně (ne však víc), mají hustší kosti a méně trpí zlomeninami. Nejvíc křemíku je ve světlém pivu.

5. Podporuje zdraví mozku a je prevencí proti mrtvici
Podle výzkumů lidé konzumující pivo trpí ve stáří až o pětinu méně často duševními chorobami. Pivo také brání vzniku krevních sraženin a působí tak preventivně proti vzniku cévní mozkové příhody. Riziko mrtvice mírné pití piva snižuje až o 20 procent.

6. Snižuje riziko cukrovky
Harvardská studie z roku 2011 zkoumala 38 tisíc lidí středního věku a zjistila, že ti, kteří pili dvě sklenice piva denně, měli o 25 procent nižší riziko vzniku cukrovky 2. typu. Díky chromu a vláknině pivo omezuje takzvanou inzulínovou rezistenci, která nemoc způsobuje.

7. Sníží krevní tlak
U mírných pivařů výzkumy zjistily, že mají podstatně snížené riziko rozvoje vysokého krevního tlaku, který je příčinou řady chorob včetně srdečního infarktu.

Břevnovský klášterní pivovar uvařil „cyklistické“ pivo se jménem mučedníka Adalberta. Víte, že je to nejstarší pivovar u nás?

8. Zlepšuje fungování trávicího traktu
Pivo blahodárně působí na činnost zažívacího traktu, zejména díky obsaženému oxidu uhličitému a hořkým látkám chmele, které napomáhají k prokrvení sliznic, stimulují tvorbu slin, žluči a trávicích šťáv. Působí preventivně proti vzniku žlučových kamenů.

9. Pro krásnou pleť
Vitamíny, zejména skupiny B, a také kyseliny obsažené v pivu podporují metabolismus a regeneraci kůže. Pivo tak napomáhá vzniku kožního pigmentu a zkvalitňuje pleť.

10. Prodlouží nám život
Americká analýza 50 studií o pití piva zjistila, že mírní konzumenti zlatého moku žijí déle. Tak tedy na zdraví a do dna….

FOTO: pivo jako všelék

pivo jako všelék - pivopivo jako všelék - pivo1pivo jako všelék - pivo2pivo jako všelék - pivo3pivo jako všelék - pivo4
Další fotky
pivo jako všelék - pivo5pivo jako všelék - pivo6

 

Před 1 hodinou
Majestátné hory, velkolepé stavby, ale i například stádo hrochů. Tyto dechberoucí snímky mají společné jedno:...
Před 3 hodinami
Přišel na svět přesně v té době, kdy byl jeho rodný Izrael donucen vést řadu...
Včera, 17:30
Jestli chcete opravdu poznat, co je to zvrat osudu, začtěte se do životního příběhu Léonory...
Včera, 16:00
Býváte často unavení a propadáte depresím? Dánská psychoterapeutka Ilse Sand vám poradí, jak se s...
Včera, 14:00
Jestli máte cukrovku, zpozorněte. Tato nemoc má totiž kromě těch obvyklých důsledků jednu nepříjemnost navíc....
Včera, 11:30
Čím víc pročítáme životopisy Leninových a Stalinových soudruhů, tím víc vystupuje jedno základní schéma. Společná...
Včera, 10:00
Letos by se 150 let dožil profesor Rudolf Jedlička, lékař a mecenáš, zakladatel české rentgenologie,...
Včera, 08:00
Lidská mysl se vine různými cestičkami. Nevím z jakého důvodu, ale dnes jsem si vzpomněl...
18.5.2019
Výbuch sopky se prý nedá předpovědět, ale tady se to podařilo. Již v roce 1978...
18.5.2019
Není to tak dlouho, co jsem se procházel po Staroměstském náměstí v Praze. Nikam jsem...
Reklama