7℃
Dnes je 26. březen , svátek má Emanuel

Kuskus není jen jedna z nejuniverzálnějších potravin. Jedná se také o velmi zdravý pokrm. Víte, jak se vyrábí?

Kuskus

Kuskus je dnes poměrně známá potravina, kterou mnozí z nás už ve svém jídelníčku mají. Jeho příprava je opravdu velice snadná. Hlavní přednost však spočívá v jeho univerzálním využití. Méně známá jsou některá fakta spojená s jeho výrobou a původem.

Reklama

Kuskus je velice univerzální potravina. Je znám také pod označením „Couscous“ či „Cous Cous“. Jedná se o jemnozrnnou těstovinu. Je vyroben z tzv. semoliny, což je tvrdozrnná pšenice. Může být ale také z ječmene či prosa. Nejdříve se zpracovává na krupici a poté je tvarován do drobných kuliček. Ty jsou následně napařovány a vysušeny. Kuskus z bílé pšenice, je zbaven obalových vrstev pšenice. Celozrnný kuskus je z celých zrn.

chia semínka

Chia semínka, semínka síly. Tělu prospívají, ale mohou ho i poškodit. Je tedy dobré je jíst či nikoliv?

Kuskus má své kořeny v severní Africe a na Blízkém východě. Především je spojován s Marokánci. Je základní surovinou národních kuchyní v oblasti Maghreb. Do Evropy kuskus přinesli severoafričtí přistěhovalci. Do Izraele se kuskus dostal společně s židovskými přistěhovalci z arabských zemí. Dnes je rozšířen i na ostatních světadílech.

Štiplavý křen není jen chutná příloha k párku s hořčicí. K léčení neduhů ho používaly už naše babičky

Tradiční výroba

V severní Africe ženy dodnes připravují kuskus tradičním způsobem. Ruční příprava připomíná rituál, který trvá několik dní. Krupice se nejprve rozprostře, případně se přidá trocha mouky, a postříká slanou vodou, tak aby nebyl příliš vlhký a utvořil hrudky. Pak se hrudky lehce dlaněmi rozdrobí asi na milimetrové kuličky. Příliš malé hrudky se vytřídí a postup se zopakuje, dokud není krupice připravena. Časem se schnoucí krupice spojí a utvoří zrníčka. Nakonec se kuskus suší na slunci a následně tak vydrží i dlouhé skladování. Někdy se barví dýní na oranžovo a šafránem na žluto. Dnes se kuskus z větší části vyrábí průmyslově jako sušený instantní produkt, který nabobtná jen v horké vodě.

Afrodiziakální kurkuma rozproudí vášeň. Stačí ji nastrouhat do vody s kapkou citronu

Příprava

V Africe se používá na přípravu kuskusu speciální hrnec. Má dva díly a perforované dno horní části. V dolním díle se dusí maso se zeleninou nebo cizrnou a pára tak kuskus krásně provoní. V každé zemi se kuskus ochucuje trochu jinak. V Maroku jsou používány olivy a šafrán, v Alžírsku rajčata a v Tunisu se dochucuje pomocí ostré paprikové omáčky, které se říká „harissa“.

Zhotovit si pokrm z kuskusu doma je velmi snadné. Příprava spočívá pouze v přelití vroucí tekutinou, např. osolenou vodou, vývarem či mlékem. Přidaná tekutina by měla být v poměru 1:2 (kuskus:voda). Poté kuskus dobře promíchejte, přikryjte pokličkou a nechte zhruba 5 – 10 minut odstát, dokud nezměkne. Je možné ho podávat teplý či studený. Receptů je opravdu velmi mnoho.

Číňané ho nazývají ovocem lásky. Exotické liči, které zabilo stovky indických dětí

Kuskus je velmi výživný, obsahuje spoustu uhlohydrátů, vlákninu, bílkoviny, vitamíny skupiny B, vitamin E, vápník, železo a fosfor a jen minimum tuku. Dodává energii a výborně zasytí. Skvěle se hodí i do dietního jídelníčku. Je vhodný jako zdravá snídaně, svačina či hlavní jídlo.

 

Před 22 minutami
Život bez mobilního telefonu si dnes již skoro nikdo neumí představit. Neustále si hledáme informace...
Před 2 hodinami
Zatímco zámky leží v Čechách většinou v malebných údolích, obklopené nádhernými zahradami, hrady si musí...
Před 2 hodinami
Noční chodec, to bylo životní téma František Hudeček (1909 v Němčicích u Holešova – 1990...
Před 3 hodinami
Oskarovi Nedbalovi, narozenému 26. března 1874 v Táboře, dal už v jeho útlém věku základy...
Dnes, 11:30
Navaluje se vám při dlouhé jízdě ve vlaku nebo autem? Je to tím, že je...
Dnes, 10:00
Narodil se 26. března 1946, a když vypráví o svém životě, je to jako číst...
Dnes, 08:00
Prodej nemovitosti je komplikovaná záležitost a stále více majitelů nemovitostí řeší, zda využít při prodeji...
Dnes, 08:00
Dnes je tomu 113 let, co se v Jincích narodil houslista a skladatel Josef Slavík...
Včera, 17:30
Křižáci v bitvě u Sudoměře 25. března 1420 prý byli poraženi lstí – vjeli do...
Včera, 16:00
Na ohni nažhaví kámen a přistoupí ke své dceři. Dívku za ruce drží další ženy,...
Reklama