Hygienici zavřeli Čínskou restauraci v Kutné Hoře

Hygienikova noční můra se zhmotnila v čínské restauraci Hong Kong v Kutné Hoře. Trus hlodavců, plesnivé potraviny, umyvadla bez mýdla, špína kam se podíváš. Restaurace byla po kontrole uzavřena.

„Nezbytným řešením dané situace bylo pozastavit výkon činnosti, při níž byly porušeny povinnosti v ochraně veřejného zdraví, a to v rozsahu přípravy teplých a studených pokrmů, včetně uvádění pokrmů do oběhu v kontrolované provozovně,“ uvádí zpráva z kontroly čínské restaurace Hong Kong v Kutné Hoře. Hygienici nařídili  i speciální ochrannou deratizaci.

Nezaměstnanost ve středních Čechách v listopadu zůstala na 2,3 %

„Již při vstupu do provozovny bylo patrné, že zde je výrazně zanedbán úklid. Povrchy podlah v kuchyni, umývárně nádobí a skladu byly zejména v místech pod pracovními plochami a okolo technologického zařízení silně znečištěny nánosy mastné špíny, prachem a zbytky potravin a prachem,“ uvádí zpráva.

Ve stejném rozsahu měly být znečištěny pracovní plochy, sporáky, dřezy, chladicí a mrazicí zařízení, větrací mřížky, digestoř a další zařízení.

„Navíc byl v kuchyni, v umývárně nádobí přímo navazující na kuchyň a ve skladu potravin zjištěn výskyt trusu hlodavců, a to konkrétně na parapetech oken v kuchyni, dále pak na rámu dřezu na mytí nádobí v prostoru umývárny a na podlaze,“ dodávají hygienici.

Alena Pávková: Feliti je první fungující kastrační program, který pokrývá celou ČR

Hygienici podle zprávy dále našli plesnivé a zapáchající potraviny, jídlo s prošlým datem spotřeby a neznámého původu. „Žádné z umyvadel v kuchyni určených k mytí rukou nebylo vybaveno prostředky na mytí a hygienické osušení rukou,“ dodávají hygienici.

Ti restauraci zkontrolovali  11. října, následnou kontrolou z 8. listopadu zjistili, že veškerá nařízená opatření byla prokazatelně splněna. Provozovatel restaurace dostal pokutu.

Včera, 18:57
Zastupitelé hl. m. Prahy na čtvrtečním zasedání schválili rozšíření spolupráce na projektu Kampus Hybernská formou...
Včera, 17:45
Archeologická sonda na hřbitově v Ďáblicích by v létě měla zjistit, kde byly uloženy ostatky...
Včera, 15:23
Konstrukčně návrh zaštítil technik strojní služby ze směny A Jaroslav Šantora, který nejen nakreslil samotné...
Včera, 13:11
Expozice vnímavému návštěvníkovi prozradí například to, proč jsou Velvary spjaty se vznikem dobrovolného hasičstva, a...
Včera, 11:28
Opravu městského bazénu projednali před prázdninovou přestávkou příbramští zastupitelé. Výsledkem je rozhodnutí, že rekonstrukce se...
4.7.2020
Rada města schválila firmu, která postaví v Nymburku novou lávku přes Labe. Bude ji stavět společnost...
Mladá Boleslav
4.7.2020
Největší sucho za posledních pět set let i rozsáhlé deště, to je celorepubliková realita dnešních...
4.7.2020
Kontroly probíhaly na silnicích a dálnicích ve Středočeském kraji a bylo do nich nasazeno několik...
4.7.2020
Město Kolín pokračuje ve snaze změnit memorandum, podle kterého nemůže v bytech přednostně určených pro...
3.7.2020
Provoz na trati č. 120 z pražského Hlavního nádraží přes Bubny, Dejvice, Veleslavín, Ruzyni a...
Reklama