Hygienici zveřejnili fotografie z kuchyně restaurace Kometa v Kutné Hoře, to jste ještě neviděli

Středočeští hygienici navštívili na podnět jednoho z hostů restauraci Kometa v Kutné Hoře. Našli špinavou lednici, nesprávně skladované suroviny a zabarikádované umyvadlo v kuchyni.

Nespokojený spotřebitel nasměroval středočeské hygieniky do restaurace Kometa v Kutné Hoře.

„Kontrolou zjištěné nedostatky se týkaly zejména provozní čistoty, dále pak čistoty povrchů zařízení v oblastech, kde se manipuluje s potravinami, skladovacích podmínek potravin, značení v provozovně vyrobených polotovarů a rozpracovaných pokrmů a nezajištění podmínek pro mytí rukou zaměstnanců,“ shrnují hygienici ve zprávě z kontroly.

„Umyvadlo v kuchyni určené k mytí rukou zaměstnanců podílejících se na činnostech epidemiologicky závažných nebylo vybaveno prostředky na mytí a hygienické osušení rukou,“ uvádějí hygienici. Umyvadlo navíc mělo být zarovnané plastovou přepravkou a papírovou krabicí, ve které byly uloženy chleby určené k použití v provozovně.

„Plastové nádoby, ve kterých byly skladovány polotovary a rozpracované pokrmy, byly na svém povrchu rovněž špinavé, okraje byly na různých místech olámané. V chladicím zařízení v kuchyni byly společně skladovány neslučitelné druhy potravin,“ uvádí zpráva. V kuchyni se tak nepřípustně skladovalo syrové maso vedle tepelně opracovaných polotovarů a rozpracovaných pokrmů. Hygienikům vadily i vyrobené polotovary a rozpracované pokrmy neoznačené datem výroby a spotřeby.

Podle hygieniků nebyla provozní čistota kuchyně a některých navazujících prostor zcela vyhovující, zanedbaný byl pravidelný úklid.

„Zašlou mastnou špínou a zbytky potravin byly znečištěny nejen povrchy podlah zejména v místech méně přístupných, ale i povrchy technologického zařízení kuchyně, vnitřní a vnější povrchy chladicího a mrazicího zařízení sloužícího ke skladování potravin, vnitřní povrchy parapetů oken v kuchyni a omyvatelný povrch stěny v části za sporákem,“ uvádí výčet pochybení zpráva.

I restaurace Kometa po návštěvě hygieniků obdržela nařízení k sanitaci a tučnou pokutu. „Kontrolovaná osoba projevila součinnost, nařízené opatření prokazatelně splnila a navíc odstranila i ostatní zjištěné nedostatky, což hygienici ověřili při opakované kontrole provozovny dne 16. října 2019,“ uzavírají hygienici ve zprávě z kontroly.

FOTO: Hygienici zveřejnili fotografie z kuchyně restaurace Kometa v Kutné Hoře, to jste ještě neviděli

Hygienici zveřejnili fotografie z kuchyně restaurace Kometa v Kutné Hoře, to jste ještě neviděli - lednice pred a po_mHygienici zveřejnili fotografie z kuchyně restaurace Kometa v Kutné Hoře, to jste ještě neviděli - zarovnané_umyvadlo_v_kuchyni_KHS_mHygienici zveřejnili fotografie z kuchyně restaurace Kometa v Kutné Hoře, to jste ještě neviděli - umyvadlo_v_kuchyni-následná_kontrola_KHS_m
Včera, 16:12
Finančí dotaci kraje využijí i na údržbu značení pěších a cyklistických tras ve Středočeském kraji.
17.2.2020
Středočeská hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO) nevěří informacím o rozkrádání v krajské správě a údržbě...
14.2.2020
Chrám svaté Barbory v Kutné Hoře si loni prohlédlo přes 347.000 turistů, meziročně o sedm...
14.2.2020
Nezaměstnanost ve středních Čechách v lednu vzrostla o 0,2 procentního bodu na 2,6 procenta. Úřady...
13.2.2020
Ve středních Čechách se sčítají škody. Silný nárazový vítr především lámal stromy. Nápory větrné bouře...
Technické služby odklízejí strom
11.2.2020
V pondělí 10. února 2020 kolem půl druhé odpoledne zablokoval průjezd Lorecké ulice smrk, který...
10.2.2020
Hasiči ve Středočeském kraji vyjížděli od nedělních 22:00 do dnešních 8:00 zhruba ke 350 událostem...
8.2.2020
Návrh nového „Generelu dopravy pro město Kutná Hora“ podle okresní Hospodářské komory likviduje podnikatele. Na...
7.2.2020
Řada starostů měst a obcí ležících na silnici první třídy číslo dva ve středních Čechách...
4.2.2020
Nadační fond Eduzměna spustí pětiletý pilotní projekt zaměřený na zkvalitnění vzdělávání v kutnohorském regionu. V...
Reklama