Hygienici zveřejnili fotografie z kuchyně restaurace Kometa v Kutné Hoře, to jste ještě neviděli

Středočeští hygienici navštívili na podnět jednoho z hostů restauraci Kometa v Kutné Hoře. Našli špinavou lednici, nesprávně skladované suroviny a zabarikádované umyvadlo v kuchyni.

Nespokojený spotřebitel nasměroval středočeské hygieniky do restaurace Kometa v Kutné Hoře.

„Kontrolou zjištěné nedostatky se týkaly zejména provozní čistoty, dále pak čistoty povrchů zařízení v oblastech, kde se manipuluje s potravinami, skladovacích podmínek potravin, značení v provozovně vyrobených polotovarů a rozpracovaných pokrmů a nezajištění podmínek pro mytí rukou zaměstnanců,“ shrnují hygienici ve zprávě z kontroly.

„Umyvadlo v kuchyni určené k mytí rukou zaměstnanců podílejících se na činnostech epidemiologicky závažných nebylo vybaveno prostředky na mytí a hygienické osušení rukou,“ uvádějí hygienici. Umyvadlo navíc mělo být zarovnané plastovou přepravkou a papírovou krabicí, ve které byly uloženy chleby určené k použití v provozovně.

„Plastové nádoby, ve kterých byly skladovány polotovary a rozpracované pokrmy, byly na svém povrchu rovněž špinavé, okraje byly na různých místech olámané. V chladicím zařízení v kuchyni byly společně skladovány neslučitelné druhy potravin,“ uvádí zpráva. V kuchyni se tak nepřípustně skladovalo syrové maso vedle tepelně opracovaných polotovarů a rozpracovaných pokrmů. Hygienikům vadily i vyrobené polotovary a rozpracované pokrmy neoznačené datem výroby a spotřeby.

Podle hygieniků nebyla provozní čistota kuchyně a některých navazujících prostor zcela vyhovující, zanedbaný byl pravidelný úklid.

„Zašlou mastnou špínou a zbytky potravin byly znečištěny nejen povrchy podlah zejména v místech méně přístupných, ale i povrchy technologického zařízení kuchyně, vnitřní a vnější povrchy chladicího a mrazicího zařízení sloužícího ke skladování potravin, vnitřní povrchy parapetů oken v kuchyni a omyvatelný povrch stěny v části za sporákem,“ uvádí výčet pochybení zpráva.

I restaurace Kometa po návštěvě hygieniků obdržela nařízení k sanitaci a tučnou pokutu. „Kontrolovaná osoba projevila součinnost, nařízené opatření prokazatelně splnila a navíc odstranila i ostatní zjištěné nedostatky, což hygienici ověřili při opakované kontrole provozovny dne 16. října 2019,“ uzavírají hygienici ve zprávě z kontroly.

FOTO: Hygienici zveřejnili fotografie z kuchyně restaurace Kometa v Kutné Hoře, to jste ještě neviděli

Hygienici zveřejnili fotografie z kuchyně restaurace Kometa v Kutné Hoře, to jste ještě neviděli - lednice pred a po_mHygienici zveřejnili fotografie z kuchyně restaurace Kometa v Kutné Hoře, to jste ještě neviděli - zarovnané_umyvadlo_v_kuchyni_KHS_mHygienici zveřejnili fotografie z kuchyně restaurace Kometa v Kutné Hoře, to jste ještě neviděli - umyvadlo_v_kuchyni-následná_kontrola_KHS_m
4.9.2020
V Čáslavi se v neděli 6. září ve 14 hodin v rámci Evropských dnů židovské...
3.9.2020
Nemocnice v Čáslavi má zřejmě opravdu vážné potíže. Ačkoliv to vedení nemocnice a radnice nerady...
Kutnohorská kocábka 2020
30.8.2020
Zvykli jsme si v létě na příjemné chvíle s hudbou či divadlem či jiným uměním...
21.8.2020
Hořící nákladní auto naložené sklizeným obilím a také část pole u Onomyšli na Kutnohorsku, si...
13.8.2020
Více než 20 nakažených na 100 000 obyvatel přibylo za uplynulý týden v okresech Praha-východ,...
12.8.2020
Městské lesy a rybníky Kutná Hora těží v posledních letech kvůli kůrovcové kalamitě více dřeva....
9.8.2020
Policisté dnes našli v řece Sázavě na Kutnohorsku těla dvou mladíků, po nichž od čtvrtka...
7.8.2020
České muzeum stříbra v Kutné Hoře připravilo pro návštěvníky výstavu Stavitelé katedrál, která přibližuje práci...
6.8.2020
Nejlepší výčepní severních, středních a východních Čech se sešli v prostorách PUOR Plaudit Restaurant v...
5.8.2020
Kutná Hora se ocitla v centru zájmu v důsledku dalšího výskytu koronavirové nákazy v okolí....
Reklama