Kuchyni v restauraci Hotelu Mědínek hygienici ocenili pokutou

Středočeští hygienici zkontrolovali restauraci Hotelu Mědínek v Kutné Hoře. Našli nedostatky v čistotě kuchyně a kazící se jídlo. Nelíbily se jim ani potraviny s prošlým datem spotřeby a neznámým původem.

Středočeští hygienici provedli v záři tohoto roku kontrolu restaurace Hotelu Mědínek na Palackého náměstí v Kutné Hoře. V restauraci, kde jsou denně připraveni na 150 hostů, našli závažné nedostatky.

„Kontrolou byly zjištěny nedostatky týkající se čistoty potravinářských prostor včetně čistoty povrchů provozně-technologického zařízení, skladování potravin s prošlým datem spotřeby, potravin neznámého původu a potravin vykazujících smyslové změny,“ uvádějí hygienici ve zprávě z kontroly.

„V chladicím boxu v kuchyni byly skladovány potraviny s prošlým datem spotřeby, potraviny neznámého původu a dále pak potraviny vykazující známky kažení,“ dodávají hygienici.  Podle hygieniků nebylo umyvadlo v kuchyni určené k mytí rukou zaměstnanců zajišťujících přípravu jídel vybaveno prostředky na mytí a hygienické osušení rukou.

„Provozní čistota kuchyně a některých navazujících prostor nebyla zcela vyhovující, pravidelný úklid byl značně zanedbaný,“ konstatovali hygienici.

V celém prostoru kuchyně a navazující umývárně nádobí pod pracovními plochami a okolo technologického zařízení byly povrchy podlah silně znečištěny černou, mastnou špínou a zbytky potravin. Ve stejném rozsahu byl znečištěn i povrch podlahy přístupového schodiště do prostoru hrubé přípravny zeleniny, ale i v samotném prostoru hrubé přípravny zeleniny.

Silně znečištěny byly i vnější povrchy parapetů oken v prostoru kuchyně, technologické zařízení a dále pak úložné části polic určené ke skladování čistého provozního nádobí v prostoru umývárny nádobí.

Na základě zjištění nařídili hygienici kontrolované osobě provést sanitaci zázemí výše uvedené provozovny a dále pak vyřadit z použití ve stravovací službě potraviny s prošlým datem spotřeby, neznámého původu a vykazující smyslové změny.

Opakovanou kontrolou provozovny si hygienici ověřili, že nařízená opatření byla prokazatelně splněna, kontrolovaná osoba projevila součinnost a odstranila i další zjištěné nedostatky. Kontrolované osobě byla uložena finanční sankce.

8.7.2020
Za necelé tři měsíce své existence pomohl Fond pro Kutnohorsko desítkám dětí a jejich rodin...
7.7.2020
Synagoga v Čáslavi je otevřena a láká návštěvníky na komentované prohlídky a výstavu. Zakladatel a...
1.7.2020
Na středočeských odběrových místech pro testy na koronavirus odbaví denně desítky zájemců, celkový počet odběrů...
26.6.2020
Zpětné doplacení poplatku za uložení odpadu na skládce vyčíslila Čáslav na 616 milionů korun. Peníze...
25.6.2020
Město Čáslav chce zpětně doplatit 616 milionů korun za skládkovací poplatky po jednotlivých původcích odpadu....
24.6.2020
Doprava, nemocnice a zpětně vyměřený poplatek za odpady. To jsou témata, která v poslední době...
22.6.2020
Město Čáslav v jehož katastru je skládka odpadu, kterou provozuje společnost AVE CZ, chce zpětně...
13.6.2020
V kutnohorské kostnici vznikla stěna z dusané hlíny. Novinka je součástí přístavby kostela, která má...
12.6.2020
Již dva týdny mohou žáci prvního stupně opět navštěvovat školu. Jak situaci ohledně znovuotevření zvládli...
8.6.2020
Kutná Hora se v letošní turistické sezoně zaměřuje hlavně na rodiny s dětmi. Ve spolupráci...
Reklama