Okurková sezóna v Kutné Hoře jen zdánlivě

Kutná Hora se ocitla v centru zájmu v důsledku dalšího výskytu koronavirové nákazy v okolí. Život zde se zpomalil, ale nezastavil. Ani v oblasti cestovního ruchu, ani v oblasti kulturního života města, ani v oblasti investic. V následujícím článku přiblížíme to nejdůležitější zejména z oblasti investic. O informace jsme požádali investiční odbor města, ale zajímal nás i vývoj prací na církevních objektech.

Letošní prázdniny v Kutné Hoře plynou na první pohled až příliš klidně.  Je to klid zdánlivý. Probíhá celá řada prací, které buď nevnímáme nebo máme za samozřejmé. Nezbývá než si přát, aby všechny práce mohly dospět ke svému cíli, Kutnohořané se tak mají na co těšit.

Zřejmě mezi prvními objekty bude dokončena sportovní hala Klimeška, což by se mělo stát v nejbližších dnech. Veřejnosti se pak otevře začátkem školního roku.

Za nedlouho by měly fyzicky začít také práce na vybudování cyklostezky Vrchlice. Hotova by měla být do konce roku 2020.  Doposud probíhaly práce administrativní a organizační.

Stezka podél Vrchlice - původní stav

Cyklostezka Vrchlice v Kutné Hoře těsně před realizací, nezbytné kácení stromů zvedlo vlnu emocí

Přestavba Komenského školy Na Náměti je v plném proudu. Probíhá kompletní archeologický průzkum, který komplikuje provádění  stavebních prací. Vzhledem k této situaci a omezení koronavirovou krizí není v této fázi lehké odhadnout termín dokončení celé akce. Začátek roku 2022 je předpoklad, kdy by měla budova přivítat své čtenáře a také účastníky různých programů.

Úprava parku pod Vlašským dvorem úzce souvisí s rekonstrukcí objektu Vlašského dvora v rámci projektu „Revitalizace NKP Vlašský dvůr.“  Stavební práce přímo ve Vlašském dvoře přinášejí pouze drobná omezení pro prohlídky této památky. Horní část parku pod Vlašským dvorem – Pacákovy sady a terasy byly upraveny v minulých letech. V letošním červnu byly po opravě otevřeny veřejné toalety tzv. „u žáby“. Rekonstrukce dolní části parku Breuerovy sady se blíží k závěru a park bude po prázdninách zpřístupněn veřejnosti.

Připravují se i další nové projekty. Aktuálně například projektové dokumentace na skatepark Klimeška, parkoviště autobusů v Sedlci včetně zázemí pro turisty, rekonstrukce chodníků a veřejného prostoru podél ulice Masarykova, rekonstrukce  objektu v Trebišovské ulici na školku a další.

Co se mateřských škol týká,  17 předškoláků se od září těší na další oddělení Církevní mateřské školy sv. Jakuba. Rekonstrukce prostor  právě probíhá včetně sbírky na vybavení. Do příjmů Římskokatolické farnosti Kutná Hora zasáhl koronavirus, přesto je zájem započaté dílo dokončit včas.

Zdárně pokračuje oprava kostela sv. Jakuba v Kutné Hoře. Obnova pláště a statické zajištění jsou hotovy téměř z poloviny, byly započaty opravy vnitřních maleb. Zachráněna bude i  freska v kopuli schodiště voršilského kostela. Ve stejném objektu jsou renovována okna.

Římskokatolická farnost Kutná Hora Sedlec dokončila opravu unikátního románského kostela sv. Jakuba v obci Jakub – Církvice u Kutné Hory. Kostel je zpřístupněn  denně mezi 10. a 16. hodinou.

Možná právě určitý klid, který město vyzařuje, může návštěvníkům poskytnout větší komfort. Akce se neruší, restaurace se nezavírají a festival Kutnohorské léto téměř denně nabízí zajímavý program. Noční prohlídky středověkých dolů, kostnice či katedrál s chutí navštěvují i místní občané. V Kutné Hoře není důvod se  bát. Snad jenom trošičku ve Vlašském dvoře v Muzeu kutnohorských pověstí, duchů a strašidel.

Včera, 17:40
Fotografie zahraničních filmových celebrit zachycených objektivem Miloše Fikejze, filmového publicisty, encyklopedisty a fotografa, můžete obdivovat...
Včera, 15:00
Se začátkem nového školního roku město Dobříš otevřelo nový školní pavilon základní školy a společně...
Včera, 09:40
Podchod pod kolejemi železniční tratě Praha-Benešov v Říčanech u Prahy, bude nejspíše po 13 letech konečně...
20.9.2020
Kolem 60 lidí protestovalo před pobočkou státního podniku Diamo v Příbrami proti plánované těžbě kameniva...
19.9.2020
Čtyřicítku sdílených kol si v Říčanech za tři měsíce půjčili lidé 2,5 tisíckrát. Pilotní projekt město...
19.9.2020
Nestává se často, abychom informovali o jedněch zamčených vratech. Ale – co kdyby jste si...
18.9.2020
Vinobraní na Máchalce na Proseku dvě desítky let drželo tradici souběhu se Svatováclavskou poutí, která...
18.9.2020
Zastupitelé města Příbrami schválili novou vyhlášku o používání zábavní pyrotechniky, ta počítá s plošným zákazem. Silvestr...
Plocha Eurovie u nádraží Řevnice
18.9.2020
Zastupitelstvo Řevnic vyhlásilo „vlastní“ místní referendum, které se bude týkat plánované výstavby v oblasti bývalé...
18.9.2020
Policisté z obvodního oddělení v Jílovém u Prahy pátrají po totožnosti neznámého muže v souvislosti...
Reklama