Předsedou kutnohorského OFS by měl zůstat Dušan Roubíček, shodují se v okrese

Již zítra se sejde valná hromada OFS Kutná Hora, během které proběhnou volby do Výkonného výboru. Nejvíce sledovaný je souboj mezi kandidáty na post předsedy svazu. Podle redakcí oslovených klubů je zcela logické, aby i v dalším funkčním období pozici zastupoval Ing. Dušan Roubíček, který prý odvádí dlouhodobě kvalitní práci a svaz pod jeho vedením dělá pro okresní fotbal maximum. Proti němu stojí Jan Ďoubal, zástupce „samozvaných spasitelů českého fotbalu“. Populismus této skupiny revolucionářů však začíná odrazovat stále více fotbalových funkcionářů. Ačkoli jsou jisté změny v českém fotbalu vítány, většina členů sportovních oddílů se shoduje na tom, že změna za každou cenu není tím správným krokem bez jasné sebereflexe.

Podle Filipa Nedvěda, předsedy SK Sparta Kutná Hora bude chování a fungování svazu vypadat přesně tak, jak oba kandidáti vystupovali před volbami. „Dle mého názoru není změna předsedy OFS Kutná Hora na místě. Práci Dušana Roubíčka hodnotím velmi dobře. Při volbě předsedy se nesmíme nechat ovlivnit informacemi v kontextu velkých afér ve vedení FAČR, na kterých se pan Roubíček vůbec nepodílel,“ sdělil Nedvěd.

Podobný názor zastává Štěpán Kacafírek, trenér TJ Sokol Červené Janovice, který stejně jako velké množství klubů v okrese stojí za stávajícím předsedou Roubíčkem. „Nevím o nikom v okrese, kdo by si na práci pana Roubíčka stěžoval. Naopak je za ním vidět kus kvalitně odvedené práce. Oceňuji i jeho velkou angažovanost v oblasti mládežnického fotbalu,“ sdělil Kacafírek. V kutnohorském okresu bylo v oblasti mládežnického fotbalu pořádáno několik zajímavých projektů, například brankářská akademie či několik mezinárodních turnajů. Několik hráčů z okresu se také dostalo do mládežnických a dorosteneckých lig. „U protikandidáta, pana Ďoubala, naopak žádnou stopu v mládežnickém fotbalu nevidím, přestože je podpora právě této oblasti důležitým bodem v jeho programu,“ doplnil Kacafírek.

Potřebu změny ve vedení svazu neshledává ani David Zoufalý, člen komise rozhodčích: „Všichni, co se pohybujeme kolem fotbalu tento sport milujeme a chceme pro něj jen to nejlepší a za mě mohu potvrdit, že stávající svaz pod vedením pana Roubíčka pro fotbal dělá maximum.“ Zoufalý z pozice rozhodčích také potvrdil, že podpora svazu směrem k rozhodčím je v okrese vysoká. Dle jeho názoru také není šťastné a vhodné, aby byl v případě zvolení pana Ďoubala obměněn takřka celý výbor. „Honza Ďoubal navíc už jednou ve výkonném výboru byl a svoje myšlenky mohl již dříve aplikovat, nicméně se tak nestalo. Z jakého důvodu tomu tak bylo si ale netroufám říct,“ dodal Zoufalý.

Pan Ďoubal v médích nedávno veřejně uvedl několik oddílů z okresu, kteří mu údajně vyslovily podporu do voleb. Redakce tedy je tedy oslovila. Podle našeho zjištění do seznamu ale uvedl i ty, které naopak veřejně stojí za současným předsedou, panem Roubíčkem. Další oslovení zástupci klubů se pak odmítli před volbami veřejně vyjádřit.

AD

Dvořákův festival Kutná Hora
11.7.2021
V rámci 63. ročníku Dvořákova festivalu se v sobotu 10. 7. 2021 konal v kostele...
Kapela Outstanders
21.6.2021
V kutnohorském veřejném prostoru se najde celá řada výstav a kulturních akci, jakými jsou např....
1.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
Kostel sv. Bonifáce Lochy
1.6.2021
V pátek 28. května Noc kostelů otevřela řadu sakrálních objektů široké veřejnosti a nabídla zajímavé...
Bleší trh mezi stromy
19.5.2021
V neděli 16. května odpoledne ožil park v Kutné Hoře Na Náměti událostí s názvem...
Vítání ptačího zpěvu
7.5.2021
Zpěvné opeřence nezajímá, že lidstvo prožívá pandemii a musí respektovat řadu omezení. I ornitologové musejí...
5.5.2021
Městys Suchdol uzavřel smlouvu na podezřelý převod vlastního vodovodu v hodnotě 23 milionů korun na...
25.4.2021
760 kg potravin a drogerie vybraných při sobotní sbírce v Kutné Hoře dokazuje, že lidé...
24.4.2021
Neobvyklým způsobem se připomíná vypálení kláštera a kostela v Sedlci u Kutné Hory červeně rozsvíceným...
22.4.2021
Kutná Hora je připravena na letošní turistickou sezonu, nad pořádáním některých akcí se ale vznáší...
Obřady chrám sv. Barbory
6.4.2021
Již podruhé se Velikonoce v Kutné Hoře musely obejít bez tradiční Sedlecké pouti. Někomu chyběla,...
Reklama