„Kvůli synovi zruším plány na Vánoce, nechci ho připravit o jeho každodenní rutinu,“ svěřila se matka

16.12.2022
Doris Drienová

Matka rozdělila internet na dva tábory svým kontroverzním prohlášením, že nejspíš zruší své vánoční plány jen proto, aby svého syna nevytrhla z jeho každodenní rutiny. Matka ale má jisté pochybnosti a tak se na internetu ptá: je to rozumné řešení?

Jak zabezpečit vánoční stromeček? Odborník sdílí, jak snadno ochránit mazlíčky i děti!

 

Vánoce by měly být svátky klidu a pohody. Jenže jak můžeme onu poklidnou atmosféru udržet i navzdory tomu, že máme určité společenské povinnosti? Vánoční setkání s vlastní rodinou nejsou pro mnoho lidí vůbec radostnou záležitostí, naopak – leckomu přinášejí spoustu stresu a úzkosti a kdyby to jen trochu šlo, nejraději by se jim vyhnul.

Matka, která si přála zůstat v anonymitě, se na serveru Mumsnet svěřila, že letošní Vánoce nejspíš stráví úplně jinak, než její okolí očekávalo. Původně totiž měla v plánu i se svým dvacetiměsíčním synem strávit Vánoce u tchyně a tchána, včetně přespání do druhého dne. Jenže když její syn spal u partnerových rodičů naposled, stalo se z jediné noci opravdu peklo.

Nešťastná žena v slzách: „Na Vánoce budu sama, partner mi zakázal být s ním a na cestu za rodinou nemám peníze.“

 

Malý syn má totiž velké problémy s usínáním a s jakoukoliv změnou své každodenní rutiny, navíc mu dělá potíže i pobyt v cizím prostředí. Natolik si navykl na své běžné denní činnosti, až se mu staly rituálem a teď je pro něj velký problém vystoupit ze zaběhnutých zvyklostí. Matka dodává, že jsou objednaní k lékaři, který má u jejího syna provést vyšetření kvůli podezření na autismus – což ale matce také zrovna nepřidává na klidu.

Matka se tak rozhodla, že vánoční plány na poslední chvíli nejspíš změní, a aby se vyhnula zbytečnému stresu, u partnerových rodičů zřejmě se synem stráví jen jedno odpoledne, na noc se zase vrátí k sobě domů. Jenže má pochybnosti: „Jsem nerozumná? Přeháním?“

Třesení s dárky a špinavé ponožky: Královský komorník odhalil největší přestupky proti etiketě při vánočních oslavách

 

Obrátila se tak na uživatele internetu, aby jí v zapeklité situaci poradili. „Myslím, že partnerovi rodiče budou zklamaní a on sám bude nejspíš trucovat, ale moje největší radost z Vánoc je vidět mého chlapce šťastného a nadšeného. A myslím, že velká únava a smyslové přetížení mu to můžou zkazit.  A vzato ze sobeckého hlediska, byla bych to já, kdo by musel s malým hodiny zápasit, aby šel o večerce spát, zatímco všichni ostatní by popíjeli!“

Zdroj: Mumsnet

 Nepřehlédněte