Kvůli úniku plynu museli hasiči evakuovat brněnské nádraží

21.10.2021
Redakce

Hasiči v Brně dnes ráno kvůli úniku plynu z narušeného plynovodu nedaleko židenického nádraží evakuovali přes 100 lidí z blízkého okolí. ČTK to řekl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška. Únik plynu si vynutil zhruba na půl hodiny zastavení provozu vlaků ve směru na sever. Obnovený je od 8:58, řekl ČTK mluvčí Českých drah Petr Šťáhlavský. Podle něj mají některé vlaky zpoždění, například rychlík Svitava jedoucí do Prahy nabral zpoždění 25 minut.

Mikoška uvedl, že se nejprve muselo evakuovat 60 lidí, později se počet navýšil na více než 100 lidí. „Byl to masivnější únik plynu, ale podařilo se ho zastavit. Prověřili jsme další objekty, kde bylo vše v pořádku. Před půl devátou jsme místo předali technikovi,“ uvedl mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.

Plyn unikal u trati poblíž židenického nádraží, přes které jezdí vlaky z hlavního nádraží ve směru na sever. „Na půl hodiny byl zcela zastavený provoz na trati z Brna hlavního nádraží na Přerov, Českou Třebovou, na Tišnov a Havlíčkův Brod. Dotklo se to ranní špičky. Vlak do Bohumína má zpoždění 15 minut, rychlík do Prahy 25 minut, osobní vlak do Letovic deset minut,“ vyjmenoval Šťáhlavský.

Zdroj: ČTKNepřehlédněte