Láska je láska, ale řízek je řízek

16.2.2022
Jaroslav Svoboda

Tento podtitul nese divadelní hra Vzpoura nevěst autorské dvojice Janky Ryšánek Schmiedtové a Michaely Doleželové. Druhá jmenovaná se ujala i režie. Hra zamíří do neratovického Společenského domu, diváci ji mohou zhlédnout zítra 17. února od 19 hodin.

Vzpoura nevěst vás přenese do agentury plánování svatebního dne Beremese.cz. Budete-li se vdávat, nesmíte zapomenout na nic důležitého: sladit kytici s kravatou ženicha, objednat koláčky a hlavně získat duševní klid a vyrovnanost. … svatba je jedním z nejdůležitějších dnů člověka, především pak ženy. Na svatbu je třeba zhubnout, vybrat správné šaty, které budou ladit se daným odstínem celého dne, zvolit správnou hudbu, sestavit seznam hostů i vhodné menu… Ale především je nutné si uvědomit, zda “ten jediný” je právě tím pravým.

Unikátní chodby v podzemí Mělníka sloužily jako sklad potravin i válečný úkryt

Už z popisu protagonistek Vzpoury je patrné, že se jedná o generační hru. Je hodně moderní – protkaná muzikou i fotografiemi na promítacím plátně, ale každý se v ní může najít. Ti, které svatba teprve čeká se mohou děsit, co vše den D obnáší a ti starší si naopak mohou zavzpomínat.

Pět žen ve věku od 19 do 70 let a jeden muž se sejdou ve svatební agentuře, aby se pod drsným vedením Dr. Zapletalové připravili na svůj velký Den a stali se tou nejlepší nevěstou. Jejich touhy, očekávání a životní osudy vytvářejí vynikající platformu pro bláznivou, dojemnou i lehce ironickou komedii na téma žena x muž, manželství x svoboda. V představení zazní mnohé české hity.

Shotokan

Karate není jen sport, ale i cesta. Neratovický klub Shotokan slaví

Že se jedná o zcela ryzí „ženskou záležitost“ hovoří i obsazení, ve hře se představí známé tváře jako Zuzana Slavíková, Kateřina Macháčková, Daniela Šinkorová, Lída Rašilovová, Miluše Bittnerová, Michaela Sejnová a jako jediný mužský zástupce Richard Trsťan.

Pokud se nebojíte, že vás Vzpoura nevěst vyděsí, chcete se pobavit a seznámit se s příběhy několika žen a jednoho homosexuála, určitě si na ni vydejte.


Témata:

Nepřehlédněte