• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Lékařka a záchranářka Věra Procházková půjde bojovat o křeslo senátorky

  24.1.2022
  Roman Kořinek

  V uplynulých čtyřech letech usedala do poslanecké lavice Parlamentu ČR a nyní se připravuje na souboj o senátorské křeslo. Kandidátkou hnutí ANO za senátní obvod Karlovy Vary bude v letošních volbách Věra Procházková.

  „Jedná se o neobyčejně pracovitého člověka, který mnoho let zachraňuje lidské životy, a jako zdravotník samozřejmě již mnoho měsíců bojuje i s nynější covidovou pandemií. Vím, jak moc jí záleží na Karlovarském kraji, jak se snaží pomáhat seniorům, handicapovaným spoluobčanům a jak moc velké má srdce. Jako kandidátka do Senátu má moji plnou podporu,“ říká místopředsedkyně Poslanecké sněmovny a krajská předsedkyně hnutí ANO Jana Mračková Vildumetzová (ANO).

  Věra Procházková byla v minulých dnech jednomyslně zvolena předsedkyní místní organizace hnutí ANO v Karlových Varech a jako kandidátka do Senátu dostala nominaci jak od místní, tak i oblastní organizace.

  „O víkendu ji navíc jako kandidátku schválil i krajský sněm. Myslím si, že máme silného kandidáta. Věřím, že ve volbách uspěje a Karlovarský kraj v ní získá spolehlivého a pracovitého senátora,“ doplňuje místopředsedkyně sněmovny.

  Věra Procházková (1954) je záchranářka, lékařka a bývalá poslankyně Parlamentu ČR. Působila rovněž jako krajská zastupitelka a předsedkyně výboru pro zdravotnictví.  Je členkou hnutí ANO 2011. Vystudovala Lékařskou fakultu Univerzity Karlovy a v letech 1979 až 2001 pracovala jako sekundární lékařka na ARO v sokolovské nemocnici. Po několik let byla též zástupkyní primáře a vedoucí lékařkou pracoviště pro léčbu bolesti. Mezi lety 2001 a 2008 byla ředitelkou Nemocnice Sokolov. Působila rovněž jako předsedkyně představenstva Karlovarské krajské nemocnice a od ledna 2017 je v této společnosti členkou dozorčí rady.

  Věra Procházková žije v Karlových Varech, je vdaná, má syna a dceru. Mezi její záliby patří sport a zahrada, zejména bonsaje.

  Zdroj vz/tz

   

     Nepřehlédněte