16℃
Dnes je 20. červen , svátek má Květa

Letní shakespearovské slavností představí čtyři premiéry

Oblíbená divadelní přehlídka pod širým nebem se uskuteční od 25. června do 6. září na všech zavedených scénách v Praze, Brně, Ostravě a v Bratislavě.

Reklama

Divadelní festival zahájí Zimní pohádka na Pražském hradě, následovat bude Zkrocení zlé ženy v Ostravě a Romeo a Julie v Bratislavě. Pro milovníky Shakespeara v originále nastuduje Prague Shakespeare Company tragédii Othello. Pokud si diváci nebudou jistí ohledně vlastní anglické renesanční slovní zásoby, nemusí se obávat, české titulky nebudou chybět.

Zimní pohádka je příběhem zničující žárlivosti, naděje a zázraků. William Shakespeare ji umístil na Sicílii a do Čech, jimž překvapivě propůjčil moře. Režisérem inscenace je Pavel Khek, který ke spolupráci přizval Martina Hofmanna, Michala Isteníka, Veroniku Arichtevu, Sašu Rašilova, Alenu Mihulovou, Petru Špalkovou i Matouše Rumla.
Diváckému zájmu se určitě budou těšit i loňská novinka Dobrý konec všechno spraví, tragédie Hamlet či komedie Večer tříkrálový, Mnoho povyku pro nic a Veselé paničky windsorské a na několik málo večerů vrátí i Sen noci svatojánské. Ukázalo se totiž, že diváci si bez tohoto rozpustilého představení léto jednoduše neumějí představit. Repertoár v Praze zpestří hosté z Ostravy s odstavením Zkrocení zlé ženy a Bratislavy s Komedií omylů. Hrát se bude opět v Královské zahradě Pražského hradu a na Letní scéně HAMU na Malostranském náměstí.

V Ostravě otevře Letní shakespearovské slavnosti 15. července Zkrocení zlé ženy v režii Vojtěcha Štěpánka, v hlavní roli s Kristýnou Leichtovou. V Brně se festival ponese na vlně humoru. Od 17. července zde mohou návštěvníci zajít na nejúspěšnější inscenaci Veselé paničky windsorské a následovat budou další populární Shakespearovy komedie a vyvrcholením sezóny bude Hamlet, který letošní Letní shakespearovské slavnosti Brno uzavře.
Slovenskou část přehlídky odstartuje 5. července v Bratislavě Romeo a Julie v režii Dodo Gombára. V titulních rolích se představí Mária Schummerová a David Hartl.

Vstupenky se prodávají už od 24. dubna.

Foto: Agentura Schok, Viktor Kronbauer

Hořké pozadí Vzpomínek na Afriku, jejich autorka byla chudá a nemocná. Ale nevzdala to

Dnes, 17:30
Třicetileté panování na trůně madagaskarského království jí vyneslo spoustu nelichotivých přezdívek, jako například Krvavá Mary....
Dnes, 16:00
Praha je plná tajemství. Každý si zde může najít to svoje a pátrat, hledat, objevovat....
Dnes, 14:00
Komerční článek
Představte společnost Nordic Telecom… Jsme silná česká společnost a naší ambicí je přinést změnu do...
Dnes, 14:00
Jmenoval se Hans Axel von Fersen a patřil ve své době mezi přední švédské šlechtice....
Dnes, 11:30
Pokud už jste někdy přemítali nad tím, jak je možné, že ostatní dosahují svých cílů,...
Dnes, 10:00
Jmenoval se Siegfried Günter a spolu se svým dvojčetem Walterem se narodil 8. prosince 1899....
Dnes, 08:00
Z věštkyně se stala bojovnící za práva žen a první kandidátkou na prezidenta Spojených států....
Včera, 17:30
Možná už máte delší dobu nějakého svého partnera, či partnerku. Jak si ale můžete být...
Včera, 16:00
Znáte příběh Hitlerova osobního pilota, excelentního Hanse Baura? Létal už za 1. světové války, stal...
Včera, 14:00
Místo nadité peněženky eury jen malá plastová kartička. Jet k moři jen s platební kartou a výběr...
Včera, 13:34
Zima se blíží. Kampaň s takovým podtitulem odstartovala před Úřadem vlády ČR v noci z...
Reklama