Covidová nálepka na vysvědčení. Děti z liberecké školy mají známky zakryté

Obrázky mraku, slunce, roušek a nápis Společně jsme to zvládli překrývaly známky za II. pololetí na vysvědčení, které dnes přebíraly děti v liberecké základní škole Husova. Škola takzvanou covidovou nálepkou chtěla dát najevo, že hodnocení za období ovlivněné koronavirovou epidemií není objektivní.

„Zakryté známky jednak říkají, že nejsou úplně vypovídající a jednak dávají dětem i trvalou vzpomínku na tuto dobu,“ řekla dnes ředitelka školy Blanka Lukeš Reindlová. Za ideální by podle ní na škole považovali, kdyby mohlo na vysvědčení být bez dalšího hodnocení, že školáci druhé pololetí absolvovali. To ale možné není. „Slovo absolvoval by muselo být stejně převedené na nějaký klasifikační stupeň,“ uvedla ředitelka.

Za vypovídající nepovažuje známky za druhé pololetí ani třídní učitel ze čtvrté třídy této školy Eduard Durník. „Děti měly málo času nasbírat známky, aby to vysvědčení bylo spravedlivé. Ale není podstatné, co si odnesou na tom papíře, ale co si odnesou ve svých hlavách,“ uvedl. V hodnocení vycházel u žáků z výsledků v prvním pololetí i toho, jak se snažili při výuce na dálku. „Myslím si, že si nikdo nepohoršil,“ dodal.

Jaké jsou současné trendy skla a bižuterie? Dozvíte se v Jablonci

Uplynulé měsíce ale zároveň vnímal jako výzvu. „Setkali jsme se s problémy, které jsme předtím neřešili. A musím říci, že spousta rodičů nám hodně pomohla, byla to i jejich zásluha,“ řekl. Míní, že zkušenosti získané z online výuky se dají využívat i do budoucna. „Používali jsme různé interaktivní aplikace k procvičování na dálku, a to jsou přesně ty prvky, které bych chtěl zachovat,“ řekl Durník. Výuka na dálku se zamlouvala i desetiletému Šimonovi Urbánkovi, který chodí do jeho třídy. „To mě celkem bavilo. Chyběli mi akorát kamarádi,“ uvedl.

Škola v Husově ulici dnes předčasně ukončila školní rok kvůli rekonstrukci suterénu a školení zaměstnanců. Rodičům ale zároveň nabídla možnost posílat děti do školy i celý příští týden na příměstský tábor, chodit bude zhruba 40 školáků. Nebyla jediná, kdo školní rok ukončil předčasně. V Liberci se dnes rozdávalo vysvědčení ve zhruba polovině z 20 městských základních škol.

vera/čtk

V Liberci se narodilo první mládě ohroženého soba karelského

Dnes, 09:06
Letité téma Panny Marie s Ježíškem v náručí jako symbol zrození a vztahu matky k...
10.7.2020
Národní památkový ústav podruhé začal v soutěži hledat firmu, která opraví nejcennější část zchátralého hospodářského...
10.7.2020
Zelenomodrá skvrna neznámého původu se objevila na přítoku do třetí části jablonecké přehrady Mšeno. Šíření...
10.7.2020
Hraniční most z osady Jizerka do Orle v Polsku, který propojuje české a polské turistické...
10.7.2020
Město reklamovalo omítku na věži nedávno opravené fasády jablonecké radnice, kterou firma Syban uznala. Při...
9.7.2020
Pět let po ničivém požáru se památkově chráněná nárožní budova Kounicova domu v centru České...
8.7.2020
Technické muzeum v Liberci získalo do své expozice prvorepublikový motocykl Čechie Böhmerland s motorem 350...
8.7.2020
Prázdninové měsíce jsou ve výstavním programu muzea v Lomnici nad Popelkou pravidelně vyhrazeny již po...
8.7.2020
V Malé výstavní síni Liberec naproti radnici je až do 13. září k vidění výstava...
4.7.2020
Za svatbu mimo obřadní síň radnice nebo v jiný, než magistrátem stanovený den si snoubenci...
Reklama