Covidová nálepka na vysvědčení. Děti z liberecké školy mají známky zakryté

Obrázky mraku, slunce, roušek a nápis Společně jsme to zvládli překrývaly známky za II. pololetí na vysvědčení, které dnes přebíraly děti v liberecké základní škole Husova. Škola takzvanou covidovou nálepkou chtěla dát najevo, že hodnocení za období ovlivněné koronavirovou epidemií není objektivní.

„Zakryté známky jednak říkají, že nejsou úplně vypovídající a jednak dávají dětem i trvalou vzpomínku na tuto dobu,“ řekla dnes ředitelka školy Blanka Lukeš Reindlová. Za ideální by podle ní na škole považovali, kdyby mohlo na vysvědčení být bez dalšího hodnocení, že školáci druhé pololetí absolvovali. To ale možné není. „Slovo absolvoval by muselo být stejně převedené na nějaký klasifikační stupeň,“ uvedla ředitelka.

Za vypovídající nepovažuje známky za druhé pololetí ani třídní učitel ze čtvrté třídy této školy Eduard Durník. „Děti měly málo času nasbírat známky, aby to vysvědčení bylo spravedlivé. Ale není podstatné, co si odnesou na tom papíře, ale co si odnesou ve svých hlavách,“ uvedl. V hodnocení vycházel u žáků z výsledků v prvním pololetí i toho, jak se snažili při výuce na dálku. „Myslím si, že si nikdo nepohoršil,“ dodal.

Jaké jsou současné trendy skla a bižuterie? Dozvíte se v Jablonci

Uplynulé měsíce ale zároveň vnímal jako výzvu. „Setkali jsme se s problémy, které jsme předtím neřešili. A musím říci, že spousta rodičů nám hodně pomohla, byla to i jejich zásluha,“ řekl. Míní, že zkušenosti získané z online výuky se dají využívat i do budoucna. „Používali jsme různé interaktivní aplikace k procvičování na dálku, a to jsou přesně ty prvky, které bych chtěl zachovat,“ řekl Durník. Výuka na dálku se zamlouvala i desetiletému Šimonovi Urbánkovi, který chodí do jeho třídy. „To mě celkem bavilo. Chyběli mi akorát kamarádi,“ uvedl.

Škola v Husově ulici dnes předčasně ukončila školní rok kvůli rekonstrukci suterénu a školení zaměstnanců. Rodičům ale zároveň nabídla možnost posílat děti do školy i celý příští týden na příměstský tábor, chodit bude zhruba 40 školáků. Nebyla jediná, kdo školní rok ukončil předčasně. V Liberci se dnes rozdávalo vysvědčení ve zhruba polovině z 20 městských základních škol.

vera/čtk

V Liberci se narodilo první mládě ohroženého soba karelského

9.5.2021
Očekávaná výstavba cyklostezky Odra-Nisa v Machníně je v plném proudu. Upozorňujeme, že kvůli probíhajícím pracím...
30.4.2021
Vážení držitelé permanentních vstupenek, přečtěte si prosím pozorně instrukce k ticketingovému řešení a neobvyklým procedurám...
30.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
30.4.2021
Kvůli uzavření silnice z Horního Hanychova bude lanovka zajišťovat dopravní obslužnost momentálně zavřeného hotelu. Od...
28.4.2021
Školám v Liberci vydrží státem dodané antigenní testy do pátku příštího týdne. Náměstek primátora zodpovědný...
27.4.2021
Liberecká zoo musela nechat v pondělí utratit osmapadesátiletou samici slona indického, svého nejstaršího obyvatele a...
23.4.2021
Zapojení do projektu „Záchrana pokladů z depozitářů Severočeského muzea v Liberci“ schválili členové rady už...
21.4.2021
Zchátralý areál bývalých tiskáren v centru Liberce čeká přestavba na bytové domy zhruba za půl...
21.4.2021
Od dubna se v Liberci rozjely sdílené elektrické koloběžky platformy Bolt, jsou jich dvě stovky...
16.4.2021
A-tým žen se v této nelehké době rozhodl pomoci Zoologické zahradě v Liberci. Minulý víkend...
16.4.2021
Chcete mít platební kartu v klubovém designu, která vám může rovnou sloužit jako permanentka na...
Reklama