Do univerzity jen s kartou. Opatření pro studenty

Studenti Technické univerzity v Liberci budou muset od příštího týdne používat při vstupu do budov školy i při jejich opouštění elektronickou kartu. Na jednu kartu nesmí vstupovat ve dvojici nebo větším počtu. Týká se to i vstupu do místností určených pro zkoušky, které jsou čtecím zařízením vybavené, rozhodl rektor univerzity Miroslav Brzezina. Studenti musí také dodržovat dezinfekci rukou u vstupu do budovy a místností, řekl mluvčí univerzity Radek Pirkl.

Stát v úterý rozhodl o postupném obnovení výuky. Jako první budou otevřené od pondělí právě vysoké školy, zatím ale jen pro studenty posledních ročníků. Společné aktivity budou navíc omezené. Na sedmi libereckých fakultách je podle Pirkla v posledních ročnících bakalářského či magisterského studia 1 730 studentů a dalších 122 je v posledním ročníku doktorského studia. Ne všichni počítají s tím, že budou se studiem končit.

Evidovaný vstup do budov budou na různých fakultách koordinovat různě. „Student bude dopředu kontaktovat svého vyučujícího, aby se domluvili na termínu schůzky. Vyučující dá také studentovi podepsat čestné prohlášení. Pokud student nemá čipovou kartu, musí se navíc s vyučujícím domluvit na tom, aby ho vpustil do budovy,“ řekl děkan ekonomické fakulty Miroslav Žižka. V případě ekonomické fakulty je ale podle něj stále možné většinu záležitostí řešit a konzultovat přes e-mail, skype a další online nástroje. Podobné je to například i na fakultě umění a architektury.

Také na dalších fakultách jsou styčnou osobou pro případný návrat studentů do školy hlavně vedoucí bakalářských a magisterských prací. „Se studenty intenzivně komunikujeme tak, abychom zorganizovali řízené konzultace ve skupinkách maximálně čtyř studentů a aby studenti mohli vykonat zkoušky a dopracovat a odevzdat závěrečné práce v tomto semestru,“ řekla děkanka textilní fakulty Jana Drašarová.

V Libereckém kraji přibývá uzdravených. Počet nakažených zůstal na 186

Otevřené budou pro studenty od pondělí i koleje, přístupné budou jako v nočním režimu na kartu. „Kdo si koleje odhlásil, má možnost si na ubytovací službě zařídit ubytování znovu,“ řekl Pirkl. V omezeném režimu pracuje menza, takže studenti, kteří chtějí jít v pondělí na jídlo, by si ho podle něj měli nejlépe ještě dnes objednat.

Univerzitní knihovna bude stejně jako dosud otevřená jen „přes okénko“. „V případě nutnosti budeme pouštět jednotlivce, aby si na místě vybrali, co potřebují, ale jen na nezbytně nutnou dobu ‒ bez možnosti studia na místě,“ dodala ředitelka knihovna Jitka Vencláková.

vera/čtk

26.2.2021
Kriminalisté varují pejskaře v Liberci před návnadami, které někdo pohazuje v prostoru panelového sídliště nedaleko...
23.2.2021
Slovan se ve 20. kole FORTUNA:LIGY představil na půdě Karviné. Proti celku z Moravskoslezského kraje...
17.2.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
17.2.2021
Liberecký dopravní podnik vytáhnul do boje s covidem. Lepí do MHD speciální antimikrobiální fólie Coversafe....
15.2.2021
Po úspěšném zápase v MOL Cupu byla opět na řade česká nejvyšší soutěž. Po necelém...
3.2.2021
Historickým městem roku 2020 v Libereckém kraji se stala Dubá na Českolipsku. Porota ocenila, jak...
2.2.2021
Před časem se v Mnichově Hradišti rozhořela diskuze, zda by město nemělo mít důstojnější připomínku...
1.2.2021
Po třech letech intenzivní práce přišla na svět kniha Příběh Mnichova Hradiště. Je velkolepým zpracováním...
30.1.2021
Rodina jizerskohorských rozhleden má nový přírůstek – vyhlídku Špička na vrcholové skále Malého Špičáku (678...
29.1.2021
Zpřísnění koronavirových opatření zastaví od soboty nejen lanovky v zimních střediscích v Libereckém kraji, ale...
27.1.2021
Liberecká nemocnice nadále hledá vhodné dárce plazmy využitelné pro léčbu pacientů s onemocněním covid-19. Potřebuje...
Reklama