Do univerzity jen s kartou. Opatření pro studenty

Studenti Technické univerzity v Liberci budou muset od příštího týdne používat při vstupu do budov školy i při jejich opouštění elektronickou kartu. Na jednu kartu nesmí vstupovat ve dvojici nebo větším počtu. Týká se to i vstupu do místností určených pro zkoušky, které jsou čtecím zařízením vybavené, rozhodl rektor univerzity Miroslav Brzezina. Studenti musí také dodržovat dezinfekci rukou u vstupu do budovy a místností, řekl mluvčí univerzity Radek Pirkl.

Stát v úterý rozhodl o postupném obnovení výuky. Jako první budou otevřené od pondělí právě vysoké školy, zatím ale jen pro studenty posledních ročníků. Společné aktivity budou navíc omezené. Na sedmi libereckých fakultách je podle Pirkla v posledních ročnících bakalářského či magisterského studia 1 730 studentů a dalších 122 je v posledním ročníku doktorského studia. Ne všichni počítají s tím, že budou se studiem končit.

Evidovaný vstup do budov budou na různých fakultách koordinovat různě. „Student bude dopředu kontaktovat svého vyučujícího, aby se domluvili na termínu schůzky. Vyučující dá také studentovi podepsat čestné prohlášení. Pokud student nemá čipovou kartu, musí se navíc s vyučujícím domluvit na tom, aby ho vpustil do budovy,“ řekl děkan ekonomické fakulty Miroslav Žižka. V případě ekonomické fakulty je ale podle něj stále možné většinu záležitostí řešit a konzultovat přes e-mail, skype a další online nástroje. Podobné je to například i na fakultě umění a architektury.

Také na dalších fakultách jsou styčnou osobou pro případný návrat studentů do školy hlavně vedoucí bakalářských a magisterských prací. „Se studenty intenzivně komunikujeme tak, abychom zorganizovali řízené konzultace ve skupinkách maximálně čtyř studentů a aby studenti mohli vykonat zkoušky a dopracovat a odevzdat závěrečné práce v tomto semestru,“ řekla děkanka textilní fakulty Jana Drašarová.

V Libereckém kraji přibývá uzdravených. Počet nakažených zůstal na 186

Otevřené budou pro studenty od pondělí i koleje, přístupné budou jako v nočním režimu na kartu. „Kdo si koleje odhlásil, má možnost si na ubytovací službě zařídit ubytování znovu,“ řekl Pirkl. V omezeném režimu pracuje menza, takže studenti, kteří chtějí jít v pondělí na jídlo, by si ho podle něj měli nejlépe ještě dnes objednat.

Univerzitní knihovna bude stejně jako dosud otevřená jen „přes okénko“. „V případě nutnosti budeme pouštět jednotlivce, aby si na místě vybrali, co potřebují, ale jen na nezbytně nutnou dobu ‒ bez možnosti studia na místě,“ dodala ředitelka knihovna Jitka Vencláková.

vera/čtk

Dnes, 10:58
V Libereckém kraji do rána nasněžilo, silničáři doporučují opatrnost. Hlavní tahy jsou většinou holé a...
Dnes, 09:40
Povodí Labe pracuje v současné době v korytě řeky Smědé na opravě pravobřežního zdiva u...
27.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
27.11.2020
Z vídeňské ZOO Schönbrunn dorazila dvojice jihoamerických tropických ještěrů dracén krokodýlovitých. Jedná se o živočišný...
26.11.2020
Závěrečný koncert letošního 19. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica museli organizátoři kvůli koronavirové pandemii...
25.11.2020
Wohlmannův statek ve Václavicích na Liberecku se stal kulturní památkou. Podle památkářů je původní venkovská...
24.11.2020
Zámek Lemberk se nachází nedaleko města Jablonné v Podještědí a pro veřejnost je zajímavý například...
22.11.2020
Liberecký kraj spustil nový projekt na podporu regionálních výrobků a jejich producentů „Liberecký kraj sobě“....
22.11.2020
Odstávka kabinové lanovky na Ještěd v Liberci se prodlouží o týden. Původně měla začít nejrychlejší...
21.11.2020
V létě byla zahájena stavba kontejnerového stání na autobusové zastávce v Železném Brodě, v části...
20.11.2020
Až v prosinci skončí rekonstrukce krajské silnice třetí třídy v Oldřichově v Hájích na Liberecku....
Reklama