Firmy se bojí zahájit stavby. Chybí stavební materiál i pracovníci

Až po Velikonocích budou pokračovat práce na rekonstrukci krajské silnice třetí třídy v Oldřichově v Hájích na Liberecku. Původně se počítalo s uzavřením silnice kvůli stavbě už od 1. dubna. Problémy jsou hlavně se získáním stavebního materiálu, firmám ale kvůli koronaviru chybí i pracovníci, proto kraj rozhodl pokračování stavby posunout, řekl dnes náměstek hejtmana Jan Sviták (Starostové pro Liberecký kraj). Kvůli koronaviru se podle něj zpozdí zřejmě i zahájení dalších stavebních akcí v Libereckém kraji.

Silnice v Oldřichově je hojně využívanou trasou nejen pro osobní automobily, ale také pro kamiony mířící přes Oldřichovské sedlo do Raspenavy, Hejnic nebo Lázní Libverda. Rekonstrukce začala loni v srpnu a hotová by měla být do konce letošního roku. Stavba zhruba za 148 milionů korun patří k největším krajským investicím, velkou část ale zaplatí evropské fondy. Obnovy se dočkají zhruba tři kilometry silnice.

Asi 30 miliony korun by se na akci měla podílet obec Oldřichov, která se k projektu připojila s výstavbou chodníku, schodiště u obecního úřadu a úpravami zeleně. „Hlavním cílem je zvýšení bezpečnosti chodců v obci, stavět proto budeme zhruba tři kilometry chodníku. Je to nákladná akce, budeme si na to muset půjčit,“ řekl starosta Jaromír Tichý (NEZ). Zatímco loni stavbaři pracovali za částečné uzavírky, letos by měla být silnice po velkou část roku pro dopravu zcela uzavřená.

Část přebytku z loňska půjde do rezervy. Liberecký kraj bude hledat další úspory

Pokračování rekonstrukce silnice v Oldřichově v Hájích nebude zřejmě jedinou stavbou, jejíž zahájení se kvůli koronaviru posune. Začít by měla dlouho plánovaná rekonstrukce silnice z Mimoně po hranice se Středočeským krajem, přestavba křižovatky Ostrý roh v Jablonci nad Nisou nebo sanace skály nad krajskou silnicí na příjezdu do Nového Boru. „Firmy se v této situaci bojí stavby zahájit, všechny velké akce tak budou posunuty, v tuto chvíli ale nejsme schopni odhadnout, kdy bude možné začít,“ dodal Sviták.

vera/čtk

Včera, 20:07
V Libereckém kraji je 150 potvrzených případů nemoci covid-19, od sobotního večera přibylo sedm. Vyplývá...
Včera, 14:30
Liberečtí armádní chemici mají své dezinfekční týmy připraveny ve třech městech, vedle Liberce jsou ještě...
Včera, 13:35
Stavební výroba v Libereckém kraji se po enormním růstu v roce 2018 loni o téměř...
Včera, 08:23
Policisté v kraji dohlíží na dodržování nouzového stavu v České republice. Zjišťují, zda jsou obchody...
4.4.2020
Výrazně méně lidí, než o minulém víkendu bylo dnes na turisticky atraktivních místech v Libereckém...
4.4.2020
Liberec začne od pondělí všem obyvatelům města starším 65 let vozit do jejich domovů zdarma...
3.4.2020
Fitcentra v Libereckém kraji zůstávají navzdory koronaviru se svými klienty v kontaktu. Prostřednictvím sociálních sítí...
3.4.2020
Přísnější opatření, než u jiných chovaných druhů platí nyní v liberecké zoo při péči o...
3.4.2020
Dnes uzavřela Technická univerzita v Liberci budovu L s laboratořemi, kde sídlí Ústav pro nanomateriály...
3.4.2020
Liberecký kraj dnes zveřejnil místa ve svém regionu, kam nedoporučuje jet o víkendu na výlet....
Reklama