Jak se jezdí v Liberci. Přibydou spoje, u řidiče stále nenastoupíte

S obnovením výuky ve školách přidá liberecký dopravní podnik spoje. Další školní linky začnou jezdit od 25. května, řekla mluvčí Dopravního podniku měst Liberce a Jablonce nad Nisou (DPMLJ) Martina Poršová. I když se opatření zavedená v souvislosti s novým koronavirem postupně rozvolňují, do městských autobusů v krajském městě zatím stále není možné nastoupit předními dveřmi.

Opatření zavedl dopravní podnik už 13. března. „Chceme tím ochránit naše řidiče před nákazou a minimalizovat jejich kontakt s cestujícími. S oteplením je pro ně jezdit v roušce velmi náročné, chceme, aby mohli jezdit bez ní třeba jen s ochranným štítem,“ řekl Poršová. V autobusech liberecké MHD tak není stále možné koupit u řidiče jízdenku. Do tramvají lze nastoupit všemi dveřmi, řidiči jsou uzavřeni v kabině.

S postupným obnovením výroby v průmyslové zóně přibylo už od pondělí spojů na linkách 13, 24 a 26. V souvislosti s obnovením výuky na středních školách budou od 10. května některé autobusy na těchto linkách zajíždět až do zastávky u střední školy v liberecké čtvrti Kateřinky a znovu tam začne jezdit i linka 53. „Provoz ostatních školních linek 51, 52, 55, 56, 59 a 60 bude zaveden až od 25. května s obnovením výuky na prvním stupni základních škol,“ dodala Poršová.

Hory jako na dlani. Na Ještěd zase lanovkou

Liberecký dopravní podnik také kvůli snížení rizika nákazy pokračuje v dezinfekci svých vozů, ale také zastávek MHD. Pravidelnou dezinfekcí prochází i terminál MHD ve Fügnerově ulici, kudy denně projdou tisíce lidí. Dezinfikují se nejen velké plochy, ale hlavně staniční sloupky, dveře a kliky, lavičky, odpadkové koše či květináče. K dezinfekci vozů používá podnik ozon.

vera/čtk

27.11.2020
Z vídeňské ZOO Schönbrunn dorazila dvojice jihoamerických tropických ještěrů dracén krokodýlovitých. Jedná se o živočišný...
26.11.2020
Závěrečný koncert letošního 19. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica museli organizátoři kvůli koronavirové pandemii...
25.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
25.11.2020
Wohlmannův statek ve Václavicích na Liberecku se stal kulturní památkou. Podle památkářů je původní venkovská...
24.11.2020
Zámek Lemberk se nachází nedaleko města Jablonné v Podještědí a pro veřejnost je zajímavý například...
22.11.2020
Liberecký kraj spustil nový projekt na podporu regionálních výrobků a jejich producentů „Liberecký kraj sobě“....
22.11.2020
Odstávka kabinové lanovky na Ještěd v Liberci se prodlouží o týden. Původně měla začít nejrychlejší...
21.11.2020
V létě byla zahájena stavba kontejnerového stání na autobusové zastávce v Železném Brodě, v části...
20.11.2020
Až v prosinci skončí rekonstrukce krajské silnice třetí třídy v Oldřichově v Hájích na Liberecku....
19.11.2020
Africkým morem prasat je v Libereckém kraji ohrožen zejména Frýdlantský výběžek. Důvodem jsou migrační trasy...
18.11.2020
V letošním roce byla dokončena obnova informační soustavy hřbitova u turnovského kostela Narození Panny Marie....
Reklama