Kde se vyvezete lanovkou. Na horách jsou dobré podmínky pro cyklisty i pro pěší turisty

Sedačkové lanovky na Čertově hoře v krkonošském Harrachově a Skalka na Ještědu v Liberci začnou vozit turisty od pátku 1. května. V průběhu května možná začne jezdit na Ještědu i kabinová lanovka. Na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách se zahájením provozu sedačkové lanovky počítají od června.

V Harrachově bude turisty vozit lanovka od května na vrchol hory, kde jsou dvě vyhlídky a vedou odtamtud tři kratší turistické okruhy. „Na Čertově hoře jsou dobré podmínky pro cyklisty i pro pěší turisty. Za poplatek vyvezeme na horní stanici lanovky také kola a dětské kočárky,“ řekl provozní náměstek harrachovského sportovního areálu Vlastislav Fejkl. Upozornil, že opatření související s pandemií koronaviru sice uzavřela v březnu skiareál jako sportoviště, nařízení vlády se však nevztahují samotný provoz lanovky. Ta podle něj spadá pod veřejnou dopravu osob stejně jako vlaky nebo autobusy. „Na lanovce budou platit samozřejmě všechna opatření proti šíření nákazy,“ dodal Fejkl.

Zatímco lanovka v Harrachově bude v každodenním provozu, čtyřsedačková Skalka na Ještědu bude od května ve víkendovém. „Denní provoz bude až červenec, srpen,“ uvedl Jakub Hanuš, ředitel firmy TMR Ještěd, jež lanovku provozuje. Zatímco výstupní stanice na Skalce je od vrcholu Ještědu vzdálená skoro dva kilometry, přímo k hotelu s vysílačem vozí turisty kabinová lanovka Českých drah. Provoz zastavila v polovině března po vládou vyhlášeném nouzovém stavu. Nyní se provádí běžná jarní revize. „Ještě týden budeme revizi mít, a pak uvidíme. Budeme zjišťovat, zda můžeme vozit skupiny aspoň po deseti,“ uvedl přednosta lanovky Vladimír Štěpán. Kapacita kabiny je 35 lidí.

V Libereckém kraji nepřibyl žádný potvrzený případ covid-19

Provozovatel sedačkové lanovky na Tanvaldském Špičáku v Jizerských horách se zahájením provozu v květnu nepočítá. „Pojedeme od června, vidím to skoro na 100 procent,“ uvedl Pavel Bažant, ředitel Ski Bižu, jež lanovku provozuje.

vera/čtk

16.6.2021
Liberecká policie hledá svědky úterní nehody na silnici 35, kdy do Škody Fabie mělo opakovaně...
16.6.2021
Lýkožrout smrkový a další kůrovci trápí lesníky v Čechách už několik let. Kůrovcová gradace se...
14.6.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
14.6.2021
Nekorunovanou královnou Jizerských hor je rozhledna Štěpánka. Tato impozantní novogotická stavba patří mezi nejstarší kamenné...
11.6.2021
Ve čtvrtek Muzeum Českého ráje v Turnově zpřístupnilo dosud utajovanou výstavu s názvem KLENOTY NA...
10.6.2021
Indická mutace koronaviru se v regionu Nového Boru v Libereckém kraji potvrdila u pěti lidí...
10.6.2021
Titul Památka roku 2020 Libereckého kraje putuje do Jablonce nad Nisou. Cenu získala obnova secesního...
4.6.2021
Další památkou, na jejíž obnovu v letošním roce přispěje Liberecký kraj, je kostel Mistra Jana...
4.6.2021
V Českém ráji se po pádu ze sedmimetrové výšky ze skály Dívčí ve skalních lokalitách...
3.6.2021
Liberecký plavecký bazén se pro veřejnost otevře v pondělí 7. června. Ještě předtím tady ve...
3.6.2021
Na Prosečském hřebeni v Jizerských horách se nalézají chata a rozhledna Nad Prosečí. Rozhledna, otevřená...
Reklama