Přehnané restrikce. Fotbalové tréninky omezené, ale v hobbymarketech plno

Trenér libereckých fotbalistů Pavel Hoftych považuje některé vládní restrikce v boji s pandemií nemoci covid-19 za přehnané. Když vidí, kolik lidí se pohybuje v hobbymarketech a hypermarketech, nechápe, proč hráči musejí trénovat jen omezeně ve skupinách a nesmějí podstupovat souboje.

„Pevně věřím, že se liga dohraje. Konzultuji to s různými lidmi, jak s naším vedením, tak s kolegy z různých klubů. Není to teď o nás, ale o opatřeních, která přijdou. Když vidím, kolik lidí se pohybuje v OBI (hobbymarket), v hypermarketech a v různých těchto uskupeních, tak vůbec nechápu, proč bychom se my nemohli pohybovat na hřišti i v normálním kontaktním sportu,“ řekl Hoftych pro klubovou televizi.

Profesionální fotbalisté zatím smějí od pondělí trénovat ve skupinách maximálně v osmi lidech a musejí dodržovat přesně daná hygienická opatření. Kdy znovu začne sezona, přerušená před polovinou března, není jasné.

„To, aby byli diváci v hledišti, bude v případném začátku velmi těžké. Ale nevím, proč by nešlo to, abychom mohli hrát fotbal bez roušky, kontaktně, při nějakém dodržení toho, že si hráči včetně nás měří teploty. A kdyby třeba jeden měl nějaké potíže, zůstane doma a půjde do karantény,“ uvedl Hoftych.

„Už se teď vidí, že ten hlavní nápor je zachycený. Asi všichni ví, jak se k té nemoci chovat. Stejně budeme muset dojít k nějakému promoření a je jedno, jakou formou. Já pevně věřím, že fotbal se hrát bude a brzo. Pevně věřím, že se najde model, jak to může být. Jsem optimista. Věřím, že tohle období odplyne a začneme se chovat normálně,“ dodal dvaapadesátiletý kouč.

Oprava hlavní tribuny. Fotbalový Liberec začal rekonstrukci

V Česku dosud během pandemie zemřelo v souvislosti s nemocí covid-19 přes 200 lidí, což je jen zlomek počtu mrtvých v jiných daleko postiženějších zemích.

„Asi patřím k té menšině, která některé restrikce považuje za přehnané. Chápu nošení roušek do obchodu, k doktorovi. Ale na veřejnosti? Nevím. Myslím, že jsme jeden z mála států, já se zrovna s tímhle neztotožňuji. Blbě se mi přes to dýchá, úplně to nesnáším. Věřím, že ji brzy už nebudou muset mít žádní lidé,“ uvedl Hoftych.

„Na druhou stranu je naštěstí hezké počasí a člověk se může jít nějakým způsobem projít a vyvětrat. Je to nezvyklé období. Je opravdu důležité, že je sluníčko. Neumím si představit, jak bychom to snášeli, kdyby byl listopad, prosinec, sychravé počasí, všichni zavření doma. To bychom se asi zastřelili. Předpokládám, že sebevražd by bylo víc než úmrtí na covid. Jsem rád, že k tomu blázinci je aspoň hezké počasí,“ dodal liberecký kouč.

vera/čtk

30.5.2020
V rámci projektu Křišťálové údolí (Crystal Valley) dostanou turisté v Libereckém kraji možnost za zvýhodněné...
29.5.2020
Nakažených covidem-19 v Libereckém kraji už druhý týden nepřibývá. Nový případ odhalily testy naposledy o...
28.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
28.5.2020
Muzeum socialistických vozů se na Jablonecku po několika letech přestěhovalo, z Velkých Hamrů do Železného...
28.5.2020
Referendum k obnovení těžby kamene na Tlustci bude v Brništi na Českolipsku v pátek 19....
27.5.2020
Výjimečný příběh Němky Elisabeth Morcheové a šesti jejích synů, kteří byli i československými občany, nově...
26.5.2020
Nepříliš velký byl zájem o městský plavecký stadion v Liberci, který po 75 dnech obnovil...
26.5.2020
Za přísných hygienických opatření se návštěvám otevřel Domov seniorů v Liberci na Františkově, který je...
25.5.2020
Mládě orlosupa bradatého vylíhlé v liberecké zoo vypustí v rámci záchranného programu ve středu do...
24.5.2020
Sklářské muzeum v Novém Boru na Českolipsku se na rozdíl od jiných muzeí a galerií...
23.5.2020
S unikátní poctou naší vlasti přichází Jablonecké kulturní a informační centrum společně s Nadací pojišťovny...
Reklama