Přehnané restrikce. Fotbalové tréninky omezené, ale v hobbymarketech plno

Trenér libereckých fotbalistů Pavel Hoftych považuje některé vládní restrikce v boji s pandemií nemoci covid-19 za přehnané. Když vidí, kolik lidí se pohybuje v hobbymarketech a hypermarketech, nechápe, proč hráči musejí trénovat jen omezeně ve skupinách a nesmějí podstupovat souboje.

„Pevně věřím, že se liga dohraje. Konzultuji to s různými lidmi, jak s naším vedením, tak s kolegy z různých klubů. Není to teď o nás, ale o opatřeních, která přijdou. Když vidím, kolik lidí se pohybuje v OBI (hobbymarket), v hypermarketech a v různých těchto uskupeních, tak vůbec nechápu, proč bychom se my nemohli pohybovat na hřišti i v normálním kontaktním sportu,“ řekl Hoftych pro klubovou televizi.

Profesionální fotbalisté zatím smějí od pondělí trénovat ve skupinách maximálně v osmi lidech a musejí dodržovat přesně daná hygienická opatření. Kdy znovu začne sezona, přerušená před polovinou března, není jasné.

„To, aby byli diváci v hledišti, bude v případném začátku velmi těžké. Ale nevím, proč by nešlo to, abychom mohli hrát fotbal bez roušky, kontaktně, při nějakém dodržení toho, že si hráči včetně nás měří teploty. A kdyby třeba jeden měl nějaké potíže, zůstane doma a půjde do karantény,“ uvedl Hoftych.

„Už se teď vidí, že ten hlavní nápor je zachycený. Asi všichni ví, jak se k té nemoci chovat. Stejně budeme muset dojít k nějakému promoření a je jedno, jakou formou. Já pevně věřím, že fotbal se hrát bude a brzo. Pevně věřím, že se najde model, jak to může být. Jsem optimista. Věřím, že tohle období odplyne a začneme se chovat normálně,“ dodal dvaapadesátiletý kouč.

Oprava hlavní tribuny. Fotbalový Liberec začal rekonstrukci

V Česku dosud během pandemie zemřelo v souvislosti s nemocí covid-19 přes 200 lidí, což je jen zlomek počtu mrtvých v jiných daleko postiženějších zemích.

„Asi patřím k té menšině, která některé restrikce považuje za přehnané. Chápu nošení roušek do obchodu, k doktorovi. Ale na veřejnosti? Nevím. Myslím, že jsme jeden z mála států, já se zrovna s tímhle neztotožňuji. Blbě se mi přes to dýchá, úplně to nesnáším. Věřím, že ji brzy už nebudou muset mít žádní lidé,“ uvedl Hoftych.

„Na druhou stranu je naštěstí hezké počasí a člověk se může jít nějakým způsobem projít a vyvětrat. Je to nezvyklé období. Je opravdu důležité, že je sluníčko. Neumím si představit, jak bychom to snášeli, kdyby byl listopad, prosinec, sychravé počasí, všichni zavření doma. To bychom se asi zastřelili. Předpokládám, že sebevražd by bylo víc než úmrtí na covid. Jsem rád, že k tomu blázinci je aspoň hezké počasí,“ dodal liberecký kouč.

vera/čtk

Včera, 13:40
Z vídeňské ZOO Schönbrunn dorazila dvojice jihoamerických tropických ještěrů dracén krokodýlovitých. Jedná se o živočišný...
26.11.2020
Závěrečný koncert letošního 19. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica museli organizátoři kvůli koronavirové pandemii...
25.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
25.11.2020
Wohlmannův statek ve Václavicích na Liberecku se stal kulturní památkou. Podle památkářů je původní venkovská...
24.11.2020
Zámek Lemberk se nachází nedaleko města Jablonné v Podještědí a pro veřejnost je zajímavý například...
22.11.2020
Liberecký kraj spustil nový projekt na podporu regionálních výrobků a jejich producentů „Liberecký kraj sobě“....
22.11.2020
Odstávka kabinové lanovky na Ještěd v Liberci se prodlouží o týden. Původně měla začít nejrychlejší...
21.11.2020
V létě byla zahájena stavba kontejnerového stání na autobusové zastávce v Železném Brodě, v části...
20.11.2020
Až v prosinci skončí rekonstrukce krajské silnice třetí třídy v Oldřichově v Hájích na Liberecku....
19.11.2020
Africkým morem prasat je v Libereckém kraji ohrožen zejména Frýdlantský výběžek. Důvodem jsou migrační trasy...
18.11.2020
V letošním roce byla dokončena obnova informační soustavy hřbitova u turnovského kostela Narození Panny Marie....
Reklama