Stále populárnější pumptrackové dráhy vzniknou v Liberci a Turnově

V Libereckém kraji letos vzniknou dvě pumptrackové dráhy pro cyklisty, každá bude stát zhruba dva miliony korun. Jedna bude v libereckém městském obvodu Vratislavice nad Nisou a druhá v Turnově, vyplývá z údajů obou radnic.

Pumptrack je typ dráhy pro bicykly, který využívá jako hnací sílu pumpování, tedy pohyb nahoru a dolů. Cyklisté tímto způsobem mohou cvičit rovnováhu a různé dovednosti. V Turnově dráha bude v areálu Maškova zahrada, kde je i koupaliště či zimní stadion. Stavět se začne v nejbližších dnech. „Mělo by to být hotovo do 16. července,“ řekl starosta Turnova Tomáš Hocke.

Projekt v Turnově vznikl v rámci takzvaného participativního rozpočtu, kdy lidé přímo rozhodují o využití části peněz města. Z rozpočtu města dostali autoři projektu zhruba čtvrt milionu korun, zbytek získali ze sbírky a od firem. Vybudování dvou drah si vyžádá skoro 1,9 milionu bez DPH. Vznikne malý okruh pro děti a velký okruh.

Ve Vratislavicích nad Nisou vzniknou do léta dva zrcadlové okruhy v lokalitě nad „hasičárnou“ a fotbalovým stadionem, výstavbu zaplatí městský obvod ze svého rozpočtu. „Podobné dráhy jsou nyní u nás i ve světě stále populárnější a nabízejí nejen mladým lidem lákavou možnost sportovního vyžití. Pro výkonnostní cyklisty jsou pak příležitostí, jak neustále zdokonalovat svoje technické dovednosti,“ uvedl předseda cyklistického spolku North Bike Club Jan Němec.

V Jirkově vzniká stezka pro bosé nohy za 200 tisíc korun

Kromě pumptracku jsou součástí projektu za dva miliony korun ještě dvě singletrailové dráhy a vznikne také takzvané skill centrum pro trénink technických dovedností bikerů. „Přemýšleli jsme, jak bychom mohli podpořit aktivní trávení volného času ve Vratislavicích, a tento nápad se nám okamžitě zalíbil. Dlouhodobě zastávám názor, že nestačí dětem zakazovat trávit čas u televizí a počítačů, ale musíme jim nabídnout dostatečně atraktivní alternativu ke sportování,“ uvedl starosta Vratislavic Lukáš Pohanka (Starostové pro Liberecký kraj).

vera/čtk

26.10.2020
Město Liberec nechalo letos zrevidovat stav mostních konstrukcí a propustů ve svém vlastnictví.
25.10.2020
Květnatý kruhový objezd si přáli občané města Liberce, když na začátku letošního roku hlasovali pro...
22.10.2020
Komerční článek
Jaké je řešení? Nová studie advokátní kanceláře Toman & Partneři nastínila, že klíčová je transparentní...
22.10.2020
Společnost TMR Ještěd, provozovatel zdejšího skiareálu, získal všechna potřebná povolení pro realizaci úvodní fáze rozvoje...
21.10.2020
Kameny zmizelých, německy Stolpersteine, jsou dlažební kostky s mosazným povrchem, které se umisťují do chodníku...
20.10.2020
V Hejnicích skončila záchrana vrchní části zadní věže barokní baziliky Navštívení Panny Marie, která je...
19.10.2020
Novou ředitelkou Naivního divadla Liberec bude od 1. ledna 2021 Kateřina Pavlů. Ta třicet let...
16.10.2020
Kvůli opatřením proti koronaviru začal Liberecký kraj znovu omezovat veřejnou dopravu. V souvislosti se zastavením...
14.10.2020
Povodí Labe v loňském září zahájilo opravy hráze vodní nádrže Mšeno. Oprava koruny hráze spěje...
13.10.2020
Stavby roku. Díky téhle soutěži má veřejnost možnost seznámit se s přehlídkou toho nejlepšího a...
6.10.2020
Martin Půta z vítězných Starostů pro Liberecký kraj bude zřejmě už třetí volební období hejtmanem....
Reklama