V domácím ligovém utkání s Českými Budějovicemi branka nepadla

Po úspěšném zápase v MOL Cupu byla opět na řade česká nejvyšší soutěž. Po necelém měsíci jsme opět hráli doma, kde byly naším soupeřem České Budějovice. Celý zápas byl poměrně chudý na střelecké pokusy, přesto jsme měli pár šancí. Žádnou z nich se nám bohužel nepodařilo proměnit a tak zápas skončil bezgólovou remízou 0:0.

KOMENTÁŘ

Oba celky vstoupily do utkání velmi opatrně, nikdo se nechtěl dopustit zbytečné chyby. Zpočátku se České Budějovice spíše bránily, protože Slovan podnikal útočné výpravy na jejich polovinu. Po postupné kombinaci vyslal první střelu na bránu Rabušic, brankáře Drobného však neprostřelil. A ani následný útok z levé strany nám nic nepřinesl. Pěknou akci si vytvořili také hráči soupeře. Z pravé strany přistál před bránu přesný centr, který naši stopeři na poslední chvíli odvrátili před budějovickým útočníkem.

Hra byla i nadále poměrně vyrovnaná a postrádala větší šance. Do slibné pozice se dostal Rabušic, který se neúspěšně snažil najít Karafiáta. Velmi nebezpečnou akci měly České Budějovice, z dobré pozice pálil Havelka, který mířil jen těsně nad. Nguyen nestihl nijak zareagovat, míč byl však naštěstí lehce tečován Jugasem na rohový kop. Krátce poté předvedli hezkou akci také Pešek s Rabušicem. Z ostrého úhlu na levé straně se brankáře pokusil překvapit Pešek, nicméně bránu netrefil.

V úvodu druhé části byl jasně lepším celkem domácí Slovan. Zajímavou akci vytvořil Pešek, který doběhl s míčem až na hranici hřiště, kde v souboji s Havelkou spadl na zem. Na penaltu to ovšem nebylo. V první šanci hostů se ocitl Ledecký, který po prodlouženém míči postupoval k Nguyenovi. Hned za ním se hnal Fukala a budějovický forvard následně nezakončil vůbec přesně. Nedlouho poté ještě Pešek po centru ubránil nabíhajícího Skovajsu.

Doposud největší šance druhé půle byla na kopačkách Rondiće, který ve vápně pálil levačkou a jen těsně minul bránu. V krátké době poté měl náš tým dvě velké šance. Nejdříve těsně nalevo od brány přihrával Rabušic na pravou stranu, přičemž mezi odkryté tři tyče mohl dorazit Pešek. Ten byl ale včas ubráněn Skovajsou. Druhá akce přišla po centrovaném míči. Nejprve chybělo velmi málo a Rondić mohl hlavičkovat. Balón pak propadl přímo na Rabušice. Ve vápně však bylo mnoho bránících hráčů, kteří mu nakonec ani nedovolili vystřelit.

V závěru utkání si nabíhal Pešek na Nguyenův výkop, byl však faulován obráncem Skovajsou. Rozhodčí mu za jeho zákrok udělil žlutou kartu, bylo to už druhá, tudíž České Budějovice musely zápas dohrát v deseti. Z dobré pozice jsme následně kopali přímý kop. Ujal se ho Mara, bohužel trefil pouze zeď. Ve zbytku utkání již žádný gól nepadl, finální skóre tedy bylo 0:0.

OHLASY TRENÉRŮ

Pavel Hoftych (trenér Liberce): „Budějovice mají velmi kvalitní tým, na jaře ještě neprohráli. Věděli jsme, že náš čeká těžké utkání a také se to potvrdilo. Myslím si, že po celý zápas jsme měli více možností jak vstřelit branku, ale nebylo nám přáno. Byl to velmi soubojový zápas, ale bylo v něm i mnoho kvalitních akcí. Jak z naší strany, tak ze strany soupeře. Chyběla tam prostě branka. Měli jsme k ní blíže, ale bohužel jsme nedokázali proměnit naše šance a zápas skončil remízou.“

David Horejš (trenér Českých Budějovic): „Jako první bych chtěl pochválit místní trávníkáře, protože jsem rád, že jsme utkání odehráli. Teď počasí nebylo moc dobré a hřiště bylo připravené velice dobře. I když postupně nebyl terén moc dobrý. Dneska jsme tady odehráli dobré utkání. Myslím si, že kombinačně jsme byli lepší než Liberec. Bohužel jsme nevyužili nějakou tu možnost, kterou jsme měli v první půli Filipem Havelkou. Další ještě měl David Ledecký ve druhém poločase. Na Liberec jsme byli připraveni. Věděli jsme, že v přechodové fázi hraje velmi jednoduše, dlouhými míči. Dneska postavil Rondiće s Rabušicem a musím říct, že je kluci dobře pohlídali. Bylo to takové klasické remízové utkání. Jsem rád, že jsme zápas opět uhráli s nulou. Liberec v domácím prostředí byl samozřejmě velmi těžký soupeř, takže ten bod pro nás má velkou cenu. Myslím si, že při troše štěstí a klidu jsme v poslední třetině hřiště mohli pomýšlet na víc. Je třeba respektovat sílu soupeře a ten bod musíme vzít.“

Ondřej Marko

Dnes, 09:35
Klima v centru stotisícového Liberce by měly zlepšit nově vysázené stromy. Přibudou v příštích týdnech...
Dnes, 04:29
Jablonecký výrobce sirupů, medicinálních vín a medovin Kitl přestěhoval výrobu do hal bývalé Vratislavické kyselky....
13.4.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
13.4.2021
Přemnožené nutrie jsou velkým problémem v Českém Dubu na Liberecku. Přispívá k tomu i fakt,...
9.4.2021
Liberecká krajská knihovna se pro návštěvníky otevře příští týden ve středu. Kapacita knihovny ale bude...
8.4.2021
Jak je aktuální série Milana Knoblocha výrazná ve statistických stopách? Hodně! Brankář našeho mužstva se...
3.4.2021
Zemřel jako jedna z nejvlivnějších osobností tehdejší Evropy. Ke svému ohromnému majetku a vlivu přišel...
19.3.2021
V Libereckém kraji za poslední týden přibylo 4 112 potvrzených případů, nejméně za poslední čtyři...
18.3.2021
„Národní divadlo jest nejznamenitější stavbou toho druhu v Evropě, neboť jest od základů do střechy...
15.3.2021
Už v sobotu 20. března se na jablonecké Střelnici uskuteční 56. prvoligové Podještědské derby. Bohužel...
15.3.2021
Utkání plné emocí a zvratů. Slovan nevstoupil do duelu s Teplicemi (2:1) zrovna šťastně, po...
Reklama