Zájem nebyl velký, fronty nebyly. Po 75 dnech otevřel bazén v Liberci

Nepříliš velký byl zájem o městský plavecký stadion v Liberci, který po 75 dnech obnovil provoz. Jeho nucené uzavření si vyžádala vládní opatření, jež měla zamezit šíření koronaviru. Jsme tak maximálně na 30 procentech obvyklé denní návštěvy, řekl provozovatel městského bazénu Jan Švec.

„Zájem byl vlažný. Asi to chvíli potrvá, než se lidi zase naučí nebo si mezi sebou řeknou, že to je v pohodě,“ uvedl Švec. Sám považuje pravidla pro provoz nastavená ministerstvem zdravotnictví za strašná. „Klienti by neměli mít roušky, jen když plavou, když jsou ve vířivkách a na tobogánech,“ řekl. Prakticky to podle něj vypadá tak, že každý návštěvník bazénu po převléknutí v šatně musí s rouškou přes ústa a nos sejít o patro níže do sprch, bez roušky se osprchuje, znovu nasadí, jde s ní několik metrů k bazénu, kde ji odloží a skočí či vleze bez ní do vody. „Hrůza, absolutní,“ řekl Švec. Návštěvníci bazénu toto nařízení ale včera moc nerespektovali. „Dokážete si představit, že se vysprchuji a mokrýma rukama si dám rouškou na mokrý obličej? Anebo, že to takto udělám, když vylezu mokrý z bazénu,“ řekl jeden z návštěvníků Petr Pivoňka.

Podmínkou je také udržování 1,5metrových rozestupů ve vířivkách či sauně, navíc najednou může být v bazénu maximálně 300 lidí. „To je pro nás naštěstí normální návštěvnost. Já se domnívám, že lidé budou i trochu opatrní, takže to nepřekročíme. Podle šatnářek poznáme, kolik máme lidí, a když by to přelezlo, tak zastavíme šatnu i pokladnu,“ uvedl provozovatel. Včera ale byly najednou v bazénu řádově desítky lidí. Maximální kapacita šaten je 900 míst. Podle Švece to vyřešili tím, že vyřadili klíče od skříněk. „Takže se šatnářky nemohou splést,“ dodal.

Maximálně na 30 minut a přes dezinfekční rohož. Domov seniorů v Liberci se otevřel návštěvám

Bazén se otevřel už v 7.00 pro držitele permanentek. „Nebyli jsme překvapeni, že těch našich 30 až 40 permanentkářů se sešlo v sedm, všichni se na to těšili, my se těšili na ně,“ řekl Švec. Pro běžné návštěvníky se bazén otevřel v 10.00 hodin. Mezi prvními byl František Heinrich z Varnsdorfu. „Už mi to chybělo. Začal jsem chodit do bazénu, že jsem měl problémy s pohybovým ústrojím a bazén mi hodně pomáhá,“ řekl. Do sauny vyrazila Ivana Frühbauerová z Liberce. „Přišla jsem dříve, protože jsem si myslela, že tady bude fronta, a pokud je omezený počet lidí, tak jsem si říkala, aby mě nevyhodili. Jinak obvykle chodím od půl jedné,“ řekla.

Ve frontě také čekali držitelé permanentek, provozovatel bazénu se rozhodl platnost všech prodloužit o 75 dnů, co byl areál uzavřený. „I když podle právníků bychom nemuseli, ale vážíme si klientů, kteří nám dávají peníze dopředu,“ uvedl Švec. Provozovateli bazénu po dobu nucené uzavírky pomohlo naopak město. „Pochopilo, že jsme na tom špatně, a po celou dobu uzávěry bazénu nám platilo stoprocentní náklady na média, na vodu, prostě všechny náklady, které jsou nezbytné, i když není provoz,“ dodal Švec. Zastupitelé města pro bazén schválili tři miliony korun.

vera/čtk

Pleť pod rouškou trpí! Pomozte jí

Včera, 13:40
Z vídeňské ZOO Schönbrunn dorazila dvojice jihoamerických tropických ještěrů dracén krokodýlovitých. Jedná se o živočišný...
26.11.2020
Závěrečný koncert letošního 19. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica museli organizátoři kvůli koronavirové pandemii...
25.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
25.11.2020
Wohlmannův statek ve Václavicích na Liberecku se stal kulturní památkou. Podle památkářů je původní venkovská...
24.11.2020
Zámek Lemberk se nachází nedaleko města Jablonné v Podještědí a pro veřejnost je zajímavý například...
22.11.2020
Liberecký kraj spustil nový projekt na podporu regionálních výrobků a jejich producentů „Liberecký kraj sobě“....
22.11.2020
Odstávka kabinové lanovky na Ještěd v Liberci se prodlouží o týden. Původně měla začít nejrychlejší...
21.11.2020
V létě byla zahájena stavba kontejnerového stání na autobusové zastávce v Železném Brodě, v části...
20.11.2020
Až v prosinci skončí rekonstrukce krajské silnice třetí třídy v Oldřichově v Hájích na Liberecku....
19.11.2020
Africkým morem prasat je v Libereckém kraji ohrožen zejména Frýdlantský výběžek. Důvodem jsou migrační trasy...
18.11.2020
V letošním roce byla dokončena obnova informační soustavy hřbitova u turnovského kostela Narození Panny Marie....
Reklama