Zájem nebyl velký, fronty nebyly. Po 75 dnech otevřel bazén v Liberci

Nepříliš velký byl zájem o městský plavecký stadion v Liberci, který po 75 dnech obnovil provoz. Jeho nucené uzavření si vyžádala vládní opatření, jež měla zamezit šíření koronaviru. Jsme tak maximálně na 30 procentech obvyklé denní návštěvy, řekl provozovatel městského bazénu Jan Švec.

„Zájem byl vlažný. Asi to chvíli potrvá, než se lidi zase naučí nebo si mezi sebou řeknou, že to je v pohodě,“ uvedl Švec. Sám považuje pravidla pro provoz nastavená ministerstvem zdravotnictví za strašná. „Klienti by neměli mít roušky, jen když plavou, když jsou ve vířivkách a na tobogánech,“ řekl. Prakticky to podle něj vypadá tak, že každý návštěvník bazénu po převléknutí v šatně musí s rouškou přes ústa a nos sejít o patro níže do sprch, bez roušky se osprchuje, znovu nasadí, jde s ní několik metrů k bazénu, kde ji odloží a skočí či vleze bez ní do vody. „Hrůza, absolutní,“ řekl Švec. Návštěvníci bazénu toto nařízení ale včera moc nerespektovali. „Dokážete si představit, že se vysprchuji a mokrýma rukama si dám rouškou na mokrý obličej? Anebo, že to takto udělám, když vylezu mokrý z bazénu,“ řekl jeden z návštěvníků Petr Pivoňka.

Podmínkou je také udržování 1,5metrových rozestupů ve vířivkách či sauně, navíc najednou může být v bazénu maximálně 300 lidí. „To je pro nás naštěstí normální návštěvnost. Já se domnívám, že lidé budou i trochu opatrní, takže to nepřekročíme. Podle šatnářek poznáme, kolik máme lidí, a když by to přelezlo, tak zastavíme šatnu i pokladnu,“ uvedl provozovatel. Včera ale byly najednou v bazénu řádově desítky lidí. Maximální kapacita šaten je 900 míst. Podle Švece to vyřešili tím, že vyřadili klíče od skříněk. „Takže se šatnářky nemohou splést,“ dodal.

Maximálně na 30 minut a přes dezinfekční rohož. Domov seniorů v Liberci se otevřel návštěvám

Bazén se otevřel už v 7.00 pro držitele permanentek. „Nebyli jsme překvapeni, že těch našich 30 až 40 permanentkářů se sešlo v sedm, všichni se na to těšili, my se těšili na ně,“ řekl Švec. Pro běžné návštěvníky se bazén otevřel v 10.00 hodin. Mezi prvními byl František Heinrich z Varnsdorfu. „Už mi to chybělo. Začal jsem chodit do bazénu, že jsem měl problémy s pohybovým ústrojím a bazén mi hodně pomáhá,“ řekl. Do sauny vyrazila Ivana Frühbauerová z Liberce. „Přišla jsem dříve, protože jsem si myslela, že tady bude fronta, a pokud je omezený počet lidí, tak jsem si říkala, aby mě nevyhodili. Jinak obvykle chodím od půl jedné,“ řekla.

Ve frontě také čekali držitelé permanentek, provozovatel bazénu se rozhodl platnost všech prodloužit o 75 dnů, co byl areál uzavřený. „I když podle právníků bychom nemuseli, ale vážíme si klientů, kteří nám dávají peníze dopředu,“ uvedl Švec. Provozovateli bazénu po dobu nucené uzavírky pomohlo naopak město. „Pochopilo, že jsme na tom špatně, a po celou dobu uzávěry bazénu nám platilo stoprocentní náklady na média, na vodu, prostě všechny náklady, které jsou nezbytné, i když není provoz,“ dodal Švec. Zastupitelé města pro bazén schválili tři miliony korun.

vera/čtk

Pleť pod rouškou trpí! Pomozte jí

4.7.2020
Za svatbu mimo obřadní síň radnice nebo v jiný, než magistrátem stanovený den si snoubenci...
4.7.2020
Přesně před dvaašedesáti lety došlo k tragické události na železnici u Frýdlantu v severních Čechách....
3.7.2020
Na dvou z osmi státních hradů a zámků v Libereckém kraji se letos změní kastelán....
2.7.2020
Hejnice v podhůří Jizerských hor na Liberecku musely v tomto týdnu vypustit a vyčistit přírodní...
2.7.2020
Vědci Technické univerzity v Liberci chtějí zmapovat zaniklé vodní prvky v krajině a přispět k...
30.6.2020
Rekonstrukce silnice uzavře od 20. července přístup z Liberce na Ještěd. Kvůli stavbě bude pro...
30.6.2020
Péči o unikátní železniční stanici Martinice v Krkonoších a záchranu bývalého Beranova hostince v Trávníčku...
27.6.2020
Vlastní křesťanskou střední školu chce příští rok v Hejnicích na Liberecku otevřít sbor Jednoty bratrské....
26.6.2020
Obrázky mraku, slunce, roušek a nápis Společně jsme to zvládli překrývaly známky za II. pololetí...
25.6.2020
Zastupitelé Jablonce nad Nisou dnes schválili smlouvu o zajištění provozu tramvajové linky 11 do Liberce...
Reklama