• nezarazene
 • Zprávy
 • Stalo se
 • Sport
 • Kultura
 • Ze společnosti
 • Zajímavosti
 • Liberecký kraj řeší lepší pokrytí mobilním signálem v příhraničí

  4.8.2023
  Fefík

  Na některých místech v česko-polském pohraničí nefunguje pokrytí poskytované českými mobilními operátory.

  Obyvatelé těchto míst se nemohou v případech nouze dovolat ani na základní telefonní linky poskytující pomoc jako 112, 150, 155 a 158. O posílení signálu operátorů se snaží starostové dotčených příhraničních obcí i Liberecký kraj.

  Zlepšit pokrytí mobilním signálem je jeden z kroků, kterým chceme zvýšit bezpečnost na Frýdlantsku. Již jsme více než dvěma miliony korun podpořili rozšíření kamerového systému právě v příhraničí a nákup dronů pro krajské policisty,“ uvedl hejtman Martin Půta.

  Kamery se nově nacházejí například v katastru obcí Bulovka, Předlánce, Dětřichov a Hejnice.

  Vylepšit nevyhovující pokrytí mobilního signálu by velmi pomohlo snížit kriminalitu v dané oblasti. Proto jsme se v otázce posílení sítě obrátili na Český telekomunikační úřad. Ten potvrdil, že signál v místě není dostatečný, ovšem mobilní operátor stále splňuje podmínky dané povinnostmi poskytování služeb v České republice. Úřad nás informoval také o tom, že signál bude v Horní Řasnici posílen do února příštího roku. Ředitel telekomunikačního úřadu pan Marek Ebrt také přislíbil, že bude dále jednat s operátory na vykrytí hluchých míst.“

  Fotografové se družili už za Rakouska. Před 130 lety vznikl liberecký spolek Lichtbild

   

  Na společném setkání se zástupci Českého telekomunikačního úřadu a dotčenými starosty Frýdlantska přislíbil podporu Liberecký kraj.

  Jsme připraveni jednat a podpořit obce, které se potýkají s chybějícím pokrytím, jako jsou Kunratice, Dolní Oldříš, Ves, Háj, Srbská, Andělka a Saň,“ řekl hejtman Půta. „Umím si představit, že bychom společnou investicí, plynoucí od kraje, ale i obce, mohli zajistit dokrytí lokalit, kde signál stále chybí.“

  Zdroj: Andrea Fulková, Liberecký kraj  Nepřehlédněte