Další omezování dopravy. Důležitá je návaznost spojů, aby se systém zcela nerozpadl

Kvůli koronaviru pokračuje Liberecký kraj v omezování veřejné dopravy. Společnost Korid LK, která je koordinátorem veřejné dopravy v Libereckém kraji, tím reaguje na úbytek cestujících v souvislosti s omezení pohybu obyvatel a omezováním výroby. Od soboty a pak ještě od pondělí ubydou další železniční spoje. Podle odhadů klesl počet cestujících ve vlacích a autobusech na deset až 15 %, řekl dnes jednatel společnosti Korid LK Pavel Blažek. Omezení bude podle něj platit až do odvolání, informace najdou lidé na stránkách www.iidol.cz.

Jen dvakrát denně bude od soboty jezdit vlak z Desné směrem na Harrachov a zpátky, jednou dopoledne a jednou dopoledne. Vlak jezdí podle Blažka téměř prázdný, využívají ho totiž hlavně turisté k cestě do hor a ti teď nejezdí. Jeden odpolední spoj ubude na trase z Turnova do Železného Brodu a Tanvaldu a ze Železného Brodu do Tanvaldu. Redukce čeká od soboty také vlaky mezi Lomnicí nad Popelkou a Starou Pakou a z Turnova přes Jičín na Hradec Králové, kde budou vlaky jezdit jen každé dvě hodiny.

Od pondělí přestanou jezdit vlaky z Lomnice nad Popelkou na Prahu. Výrazné omezení čeká trať ze Staré Paky na Jaroměř, kde budou vlaky jezdit jen každé čtyři hodiny. „Asi to nebude poslední omezení dopravy, zatím jsme osekali všechny zbytné spoje. Když budeme dál pokračovat, budeme to dělat cestou prodloužení intervalu mezi spoji,“ řekl Blažek. Zrušená je zatím podle něj zhruba pětina autobusových spojů a deset procent těch vlakových. Redukce jsou podle Blažka o to náročnější, že je potřeba zachovat návaznosti spojů, aby se systém zcela nerozpadl.

Nanofiltry do roušek zvýší ochranu. Budou je vyrábět další 2 firmy

Liberecký kraj omezuje veřejnou dopravu postupně od 16. března, kdy se zastavily přeshraniční autobusové a vlakové spoje do Polska. Od soboty 21. března pak ubylo vlaků na trase z Liberce do Harrachova, ale také směrem do Frýdlantského výběžku. Z Liberce přes Turnov do Lomnice nad Popelkou přestaly ve všední dny jezdit posilové a školní spoje. Od pondělí 23. března se pak redukce dotkla i řady autobusových linek. Liberecký dopravní podnik omezil v reakci na úbytek cestujících více než o pětinu městskou dopravu v Liberci, autobusů ubylo i v MHD v Jablonci a okolních obcích.

vera/čtk

Včera, 11:49
Nepříliš velký byl zájem o městský plavecký stadion v Liberci, který po 75 dnech obnovil...
Včera, 08:25
Za přísných hygienických opatření se návštěvám otevřel Domov seniorů v Liberci na Františkově, který je...
25.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
25.5.2020
Mládě orlosupa bradatého vylíhlé v liberecké zoo vypustí v rámci záchranného programu ve středu do...
24.5.2020
Sklářské muzeum v Novém Boru na Českolipsku se na rozdíl od jiných muzeí a galerií...
23.5.2020
S unikátní poctou naší vlasti přichází Jablonecké kulturní a informační centrum společně s Nadací pojišťovny...
22.5.2020
Sezona pro státní hrady a zámky v Libereckém kraji začne s bezmála dvouměsíčním zpožděním v...
22.5.2020
Muzeum a Pojizerská galerie Semily se s ohledem na probíhající koronavirovou krizi rozhodlo zpřístupnit své...
22.5.2020
V souvislosti s částečným obnovením výuky na základních školách vyjedou v pondělí 25. května v...
21.5.2020
Kompletní obchodní korespondence liberecké firmy z konce 19. století se ukrývala na půdě domu v...
21.5.2020
Liberec nezískal státní dotaci na modernizaci skokanských můstků na Ještědu. Bez úprav není možný návrat...
Reklama