Falešní asfaltéři ždímají z lidí peníze. Pohybují se po celém Česku, policie před nimi varuje

Policie varuje před skupinou takzvaných falešných asfaltérů. Poté, co od lidí vylákají peníze, odvedou jen část nekvalitní práce. Škoda v jednotlivých případech je v desítkách až stovkách tisíc korun.

Skupina podle zjištění policie působí po celé republice a mezi regiony se přemisťuje. „V tomto týdnu se pohybují po Frýdlantsku, před týdnem byli na Jablonecku,“ uvedla liberecká mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová. Upozornila také, že v některých případech se podvodníci vydávají za zaměstnance společnosti Strabag. Kriminalistům by při dopadení falešných asfaltérů pomohlo, kdyby jim dal včas vědět někdo, komu nabízejí své služby, nebo si jich někdo všiml. Kontaktovat mohou policisty na jakékoliv služebně nebo bezplatné tísňové lince 158.

Podvodnice na internetu prodávala hubnoucí čaje. Po zaplacení se vždy vypařila

Skupina falešných asfaltérů postupuje až na drobné odlišnosti podle stejného scénáře. „Nejčastěji přijede automobil k domku či firmě a řidič se zeptá majitele, zda si nechce výhodně vyasfaltovat kus dvora, předzahrádku, cestu a podobně s tím, že zrovna jedou z nedaleké stavby a zbyl jim materiál. Zpravidla se jedná o vyasfaltování malé plochy 100 až 200 metrů čtverečních,“ uvedla Šrýtrová. Podvodníkům se podle ní daří oběti nalákat na důvěryhodné vystupování a především na výhodnou cenu. „Pachatelé nejprve vyinkasují peníze, poté se vylije na určené místo podřadný nekvalitní asfaltový materiál. Platba probíhá hotově. Poté přemluví majitele, aby si nechal dodělat i zbylou část plochy, a peníze si nechají vyplatit buď hotově nebo na různé fiktivní účty. Po inkasování další platby jsou již nekontaktní a na místo zhotovení se již nedostaví,“ dodala mluvčí policie.

Skupina zpravidla podle ní využívá řidiče polské, rumunské nebo slovenské národnosti s nákladními vozidly z Anglie, to je s řízením vpravo a anglickými registračními značkami. Falešní asfaltéři nepůsobí jen v Česku, ale podle Šrýtrové putují i po dalších evropských zemích.

adp/ČTK

Včera, 07:11
Výstavu Kus domova s podtitulem Lidé/Místa tvoří 18 velkoformátových panelů s fotografiemi z provenience někdejších...
22.6.2021
Hudební a divadelní Sedmihorské léto je v Českém ráji oblíbenou stálicí, která tradičně přináší kvalitní...
20.6.2021
Komerční článek
Český patent na třídění odpadu z dílny beskydského kreativního studia MamiArt je unikátní v tom,...
20.6.2021
V Liberci otevřeli zrekonstruovanou silnici z Horního Hanychova na Ještěd.
16.6.2021
Liberecká policie hledá svědky úterní nehody na silnici 35, kdy do Škody Fabie mělo opakovaně...
16.6.2021
Lýkožrout smrkový a další kůrovci trápí lesníky v Čechách už několik let. Kůrovcová gradace se...
14.6.2021
Nekorunovanou královnou Jizerských hor je rozhledna Štěpánka. Tato impozantní novogotická stavba patří mezi nejstarší kamenné...
11.6.2021
Ve čtvrtek Muzeum Českého ráje v Turnově zpřístupnilo dosud utajovanou výstavu s názvem KLENOTY NA...
10.6.2021
Indická mutace koronaviru se v regionu Nového Boru v Libereckém kraji potvrdila u pěti lidí...
10.6.2021
Titul Památka roku 2020 Libereckého kraje putuje do Jablonce nad Nisou. Cenu získala obnova secesního...
4.6.2021
Další památkou, na jejíž obnovu v letošním roce přispěje Liberecký kraj, je kostel Mistra Jana...
Reklama