Jablonecká MHD v novém: změnily se trasy i autobusy

Od 1. února zajištuje městskou dopravu v Jablonci nad Nisou a v jeho okolí společnost Umbrella Coach & Buses. Cestující čekají nové autobusy, nová dopravní spojení a město zásadně ušetří na výdajích za městskou dopravu.

Na linky MHD je od února nasazeno 26 autobusů Mercedes Benz Citaro II a 4 autobusy Mercedes Benz Sprinter City. Autobusy nejsou nové, ale odkoupené z německých, či francouzských provozů. Přesto zhruba pětileté vozy v létě nabídnou cestujícím např. klimatizovaný interiér.

Umbrella zabodovala v Jablonci nabídnutou cenou za kilometr. Částku 44,56 korun za kilometr může závidět mnoho měst s vlastními dopravními podniky. Zároveň město Jablonec jde transparentní cestou oproti například Praze, kde není možné zjistit, jakou cenu za kilometr si v průměru účtuje Dopravní podnik hl. m. Prahy.

Škatulata, hejbejte se! Město Harrachov od ledna patří do jabloneckého okresu

Cestují by měli v Jablonci věnovat pozornost změněným trasám, které by měly zlepšit obslužnost města. O jaké se jedná novinky popisuje ředitel Jablonecké dopravní, a.s. (JD), Luboš Wejnar: „Například na přímou obsluhu areálu nemocnice z centra města novou linkou č. 103 Paseky – autobusové nádraží – nemocnice – Horní Proseč. Ve směru z centra bude zastávka přímo v nemocničním areálu, ve směru zpět v blízkosti heliportu – zastávka Nemocniční. Nové bude přímé spojení Kokonína a Vrkoslavic s poliklinikou, poštou, obchodním centrem Central a nemocnicí novou linkou č. 105. Přímé spojení Jabloneckých Pasek a sídliště Šumava s obchodním centrem Rýnovka upravenou linkou č. 106. Nové dopravní spojení okolí nemocnice s horním centrem města se zastávkou v ulici 28. října upravenou linkou 106. Přímé spojení sídliště Žižkův Vrch s obchodním centrem Rýnovka prodlouženou linkou č. 107. Rychlé spojení ze mšenské Arbesovy ulice do centra novou linkou č. 110 Mšeno, Arbesova – Mšeno – autobusové nádraží. Školní linka č. 131 bude zkrácena pouze na úsek Paseky – Mšeno, Arbesova. Z centra města do Pasek je doprava zajištěna novou linkou č. 103, na kterou linka 131 navazuje.“

S úpravou linkového vedení se změnily i jízdní řády některých linek. Nově bude jednodušší i platba jízdného v autobusech, kde odbavovací terminál zvládne kromě Opuscard i běžnou platební kartu. Zůstává i možnost platby v hotovosti u řidiče. Cena jízdného zůstává pro cestující stejná.

Tento článek pochází z webu MHD86.cz.
12.4.2021
Dřevěné, kamenné i železné. Na milovníky výhledů čekají v Libereckém kraji desítky rozhleden a vyhlídkových...
3.4.2021
Zemřel jako jedna z nejvlivnějších osobností tehdejší Evropy. Ke svému ohromnému majetku a vlivu přišel...
19.3.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
19.3.2021
V Libereckém kraji za poslední týden přibylo 4 112 potvrzených případů, nejméně za poslední čtyři...
11.3.2021
Ředitelé ZOO Liberec a Safari Parku Dvůr Králové ve středu podepsali memorandum o spolupráci na...
10.3.2021
Chápu, že psát o zámcích se v situaci, kdy se dostanete akorát na konec obce,...
9.3.2021
Policie varuje před skupinou takzvaných falešných asfaltérů. Poté, co od lidí vylákají peníze, odvedou jen...
9.3.2021
Nadace ČEZ Stromy loni podpořila 95 projektů výsadby po celé republice za 7,8 milionu korun....
8.3.2021
Nejbližší volný termín pro zájemce, kteří chtějí podstoupit antigenní test na covid-19, je v Liberci...
3.3.2021
Chovat původní české plemeno skotu Česká červinka, uskutečnit na svých pozemcích program pro zadržení vody...
17.2.2021
Liberecký dopravní podnik vytáhnul do boje s covidem. Lepí do MHD speciální antimikrobiální fólie Coversafe....
Reklama