Jablonecká ulice V Aleji přijde kvůli rekonstrukci o stromořadí

Ulice V Aleji v Jablonci nad Nisou přijde kvůli rekonstrukci o lipové stromořadí. Většina stromů je z dendrologického pohledu dožilá a neperspektivní a některé jsou v místech plánovaných parkovacích stání.

Staré stromy nahradí javory a muchovníky, řekl primátorův náměstek pro rozvoj Petr Roubíček (ODS). Projekt, který město přijde na 19,4 milionu korun bez DPH, počítá i s obnovou kanalizací a vodovodů.

Práce v ulici začnou v pondělí 17. února prvními uzavírkami, hotovo má být koncem října příštího roku. „Akce zahrnuje rekonstrukci místní komunikace i chodníků, výstavbu parkovacích stání, úpravu křižovatek, úpravu a napojení uličních vpustí, výměnu veřejného osvětlení včetně zemních kabelů v ulici V Aleji a úpravu zeleně,“ popsal rozsah prací Roubíček. Počítá se i s opravou opěrné zdi chodníku. Náhradní výsadba nové aleje by podle něj měla být hotová příští rok na podzim.

Od 17. února začne rekonstrukce kanalizace a vodovodu, která je rozdělena do dvou etap, a místní se musí připravit na komplikace. První etapa si vyžádá uzavírku části ulice od křižovatky s Pivovarskou ulicí po Pražskou, skončit má do konce dubna. „Druhá etapa rekonstrukce kanalizace a vodovodu si vyžádá uzavírku dolní části od Pražské po Souběžnou. Předpokládáme, že potrvá od dubna do konce července,“ doplnil Luboš Kousal z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu.

Samotná rekonstrukce ulice V Aleji, od Souběžné ulice po Pivovarskou, má začít 1. dubna a podle harmonogramu má být hotova do konce října. „V tomto období bude tato část ulice V Aleji uzavřená,“ řekl Kousal. Pokud to počasí dovolí, budou práce pokračovat i v listopadu. „Druhá etapa rekonstrukce ulice má příští rok pokračovat od místa, kde letos stavba skončí. Předpoklad dokončení druhé etapy je do konce října příštího roku. Pak přijde na řadu výsadba náhradní zeleně,“ dodal.

ČTK

Dnes, 17:11
Severočeské muzeum v Liberci hledá pamětníky, kteří by mu pomohli zaplnit hluchá místa v jeho...
Dnes, 13:11
Od prvního ledna letošního roku je zakázán vstup do části turistické stezky v Pekelském údolí.
Dnes, 12:01
V Libereckém kraji skončí ve středu 26. února vysílání České televize ve starém standardu a...
Včera, 16:11
Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června...
Včera, 12:01
Většina majitelů v zimním období svoje nemovitosti dlouhodobě neobývá a ani nenavštěvuje. To může být...
Včera, 10:11
Málokterá význačná liberecká budova vystřídala tolik majitelů, jako někdejší Lázně Františka Josefa I. Po řadě...
Včera, 07:11
Kulturní centrum Turnov, Fotoklub Safír a Fotostudio BJ lákají na výstavu fotografií Jiřího Benedikta ve...
17.2.2020
Důvěřivá seniorka z České Lípy pustila do bytu neznámou ženu a ta ji o několik...
16.2.2020
Na konci loňského roku byl úspěšně dokončen střešní plášť budoucího Alzheimer centra. Od ledna probíhají...
16.2.2020
Vedení města podniká další kroky směřující ke vzniku parkovacího domu poblíž zoologické zahrady. Sloužit bude...
Reklama