Jablonecká ulice V Aleji přijde kvůli rekonstrukci o stromořadí

Ulice V Aleji v Jablonci nad Nisou přijde kvůli rekonstrukci o lipové stromořadí. Většina stromů je z dendrologického pohledu dožilá a neperspektivní a některé jsou v místech plánovaných parkovacích stání.

Staré stromy nahradí javory a muchovníky, řekl primátorův náměstek pro rozvoj Petr Roubíček (ODS). Projekt, který město přijde na 19,4 milionu korun bez DPH, počítá i s obnovou kanalizací a vodovodů.

Práce v ulici začnou v pondělí 17. února prvními uzavírkami, hotovo má být koncem října příštího roku. „Akce zahrnuje rekonstrukci místní komunikace i chodníků, výstavbu parkovacích stání, úpravu křižovatek, úpravu a napojení uličních vpustí, výměnu veřejného osvětlení včetně zemních kabelů v ulici V Aleji a úpravu zeleně,“ popsal rozsah prací Roubíček. Počítá se i s opravou opěrné zdi chodníku. Náhradní výsadba nové aleje by podle něj měla být hotová příští rok na podzim.

Od 17. února začne rekonstrukce kanalizace a vodovodu, která je rozdělena do dvou etap, a místní se musí připravit na komplikace. První etapa si vyžádá uzavírku části ulice od křižovatky s Pivovarskou ulicí po Pražskou, skončit má do konce dubna. „Druhá etapa rekonstrukce kanalizace a vodovodu si vyžádá uzavírku dolní části od Pražské po Souběžnou. Předpokládáme, že potrvá od dubna do konce července,“ doplnil Luboš Kousal z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu.

Samotná rekonstrukce ulice V Aleji, od Souběžné ulice po Pivovarskou, má začít 1. dubna a podle harmonogramu má být hotova do konce října. „V tomto období bude tato část ulice V Aleji uzavřená,“ řekl Kousal. Pokud to počasí dovolí, budou práce pokračovat i v listopadu. „Druhá etapa rekonstrukce ulice má příští rok pokračovat od místa, kde letos stavba skončí. Předpoklad dokončení druhé etapy je do konce října příštího roku. Pak přijde na řadu výsadba náhradní zeleně,“ dodal.

ČTK

Včera, 13:20
Nařízení o uzavření provozu o půlnoci považuje provozovatel čtyř klubů a diskoték v Liberci Martin...
Včera, 13:00
Originální architekturu, zajímavé stavby i jejich tvůrce hodnotí porotci v již tradiční Soutěži Karla Hubáčka....
Včera, 10:40
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
Včera, 10:40
Region kolem Mnichova Hradiště nechá analýzou prověřit, zda by bylo výhodné být součástí Libereckého kraje....
11.9.2020
Rekonstrukce Jiráskova divadla v České Lípě bude téměř o pětinu levnější. Ve veřejné soutěži zvítězil...
9.9.2020
Hrubé nedostatky v zadávání zakázek, nedodržování smluv i pochybení v nakládání s majetkem odhalil audit...
8.9.2020
V Liberci u kostela Nalezení sv. Kříže začala kompletní rekonstrukce zchátralé kaple Božího hrobu z...
8.9.2020
Na známé osobnosti spojené s Turnovem jsou zaměřené dvě chystané výstavy tamního muzea, které začnou...
7.9.2020
Minimálně jeden případ nákazy koronavirem se objevil zatím na deseti školách v Libereckém kraji. Jde...
7.9.2020
Najít přechod pro chodce, schody, lavičku, označit dveře či překážku. Na první pohled jednoduché úkoly,...
6.9.2020
Nové doktorské studium zaměřené na architekturu a urbanismus otevírá Technická univerzita v Liberci. Inspirací pro...
Reklama