Jak jezdí řidiči v zimním období? To zajímalo liberecké policisty

Během jediné dopravně bezpečnostní akce, jíž se zúčastnily čtyři desítky policistů, zkontrolovali přes tři sta vozidel a projednali téměř čtyřicet přestupků. Pokuty dosáhly částky přes sedm tisíc korun.

Akce se uskutečnila v brzkých ranních hodinách, v čase, kdy převážná většina účastníků silničního provozu míří do zaměstnání. Záměrem dopravně bezpečnostní akce bylo upozornit řidiče na rizika spojená s námrazou či sněhem na vozidle. Současně také kontrolovali, zda jsou řidiči připoutaní bezpečnostním pásem a používají dětské autosedačky.

Projekt sdílených kol v Liberci je v ohrožení, důvodem je cena

„V zimních měsících, kdy jsou v nočních hodinách teploty často hluboko pod bodem mrazu, řidiči často řeší problém s tím, že se jim na sklech auta vytvoří námraza. Nejen námrazu, ale i sníh je však potřeba před jízdou odstranit. Tato povinnost platí pro řidiče od února 2016,“ připomíná  kpt. Bc. Vladimíra Šrýtrová, koordinátorka prevence Krajského ředitelství policie Libereckého kraje a pokračuje: „Někteří řidiči si na sklech očištěním vytvoří pouze tzv. tankové průzory a spoléhají na rozmrznutí námrazy na skle po ujetí několika kilometrů a zahřátí vozidla během jízdy. Během této jízdy však může dojít k mnoha tragickým událostem v důsledku nedostatečného rozhledu řidiče do všech stran. Řidič takto může snadno přehlédnout například dítě na přechodu pro chodce či na krajnici, může se stát, že nedá jinému vozidlu přednost v jízdě a nedokáže včas reagovat na náhlé události v silničním provozu. Sníh odletující z neočištěného vozu zase ohrožuje motoristy jedoucí za ním. Kusy odletujícího ledu mohou řidiče polekat, nebo i vybít čelní sklo a zapříčinit tak vážnou dopravní nehodu.“

Liberec opět prodlouží smlouvu s provozovatelem bazénu

„Kdo nechce ráno po nové sněhové nadílce či mrazu zápasit se škrabkou a čtvrt hodiny čistit skla, je dobré použít užiteného pomocníka, rozmrazovací prostředek.  Dárek v podobně tohoto rozmrazovacího spreje obdrželi zkontrolovaní řidiči od policistů během akce. Rozmrazovací prostředky pořídilo Krajské ředitelství policie Libereckého kraje za finanční podpory Krajského úřadu pro Liberecký kraj,“doplňuje mluvčí.

Včera, 17:31
Sklářské muzeum v Novém Boru na Českolipsku se na rozdíl od jiných muzeí a galerií...
23.5.2020
S unikátní poctou naší vlasti přichází Jablonecké kulturní a informační centrum společně s Nadací pojišťovny...
22.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
22.5.2020
Sezona pro státní hrady a zámky v Libereckém kraji začne s bezmála dvouměsíčním zpožděním v...
22.5.2020
Muzeum a Pojizerská galerie Semily se s ohledem na probíhající koronavirovou krizi rozhodlo zpřístupnit své...
22.5.2020
V souvislosti s částečným obnovením výuky na základních školách vyjedou v pondělí 25. května v...
21.5.2020
Kompletní obchodní korespondence liberecké firmy z konce 19. století se ukrývala na půdě domu v...
21.5.2020
Liberec nezískal státní dotaci na modernizaci skokanských můstků na Ještědu. Bez úprav není možný návrat...
20.5.2020
Peníze ušetřené díky mírné zimě na údržbě silnic druhých a třetích tříd chce dát Liberecký...
20.5.2020
V Libereckém kraji za poslední čtyři dny testy neodhalily žádný nový případ nemoci covid-19. Od...
19.5.2020
Vzácnou Melantrichovu bibli, jedinečnou sbírku achátů, šperky, stříbrný poklad nebo vybavení prvorepublikové cukrárny mohou návštěvníci...
Reklama