Kdo získá cenu významného architekta Karla Hubáčka? Přihlásilo se téměř padesát staveb z Liberecka

Další fotky

Nová knihovna v Hrádku nad Nisou, revitalizace areálu pivovaru ve Cvikově, obnova hradu Valdštejn nebo nové sídlo společnosti Lasvit v Novém Boru. To jsou některé ze 48 staveb, přihlášených do architektonické Soutěže Karla Hubáčka. Nyní si lze prohlédnout přihlášené stavby na webu soutěže na výstavě v obchodním centru Forum Liberec (anebo na stránkách www.stavbaroku.lk). Do 17. srpna lze také hlasovat online pro kandidáty na Cenu veřejnosti.

Přihlášené budovy jsou z širokého spektra – od soukromých obytných domů přes veřejné objekty, jakými jsou knihovny a zařízení sociálních služeb, až po unikátně řešené průmyslové stavby z Libereckého kraje.

„Architektura na nás působí každý den a ovlivňuje vnímání prostředí, ve kterém se pohybujeme. Je-li dobrá, pak může zlepšit úroveň našeho života. Soutěží Karla Hubáčka chceme podpořit stavebníky, investory, projektanty a architekty v jejich snaze o kvalitní návrhy a stavby,” uvedl krajský radní Michal Kříž.

Výstava souěžících staveb je putovní, začala v budově krajského úřadu, teď je a do 24. července bude v obchodním centru Forum Liberec, mezi 24. červencem a 8. srpnem v jabloneckém Centralu a pak na dalších místech.

Větrný mlýn, omítnutý trusem, moučnou kaší a vápnem s tvarohem. Jediný funkční a veřejně přístupný v Čechách

Porota, složená ze zástupců odborných organizací z řad stavebníků a architektů, stejně jako partnerů, kteří se do soutěže zapojili, udělí ceny ve čtyřech kategoriích.
„První a hlavní z nich je Cena Karla Hubáčka, udělená za nejzajímavější stavbu nebo úpravy veřejného prostoru a krajiny. Dalšími jsou Cena za inovaci udílená za výjimečné návrhy, Cena junior pro studenty, věnující se stavebnictví a architektuře a ocenění pro významnou osobnost v oboru stavebnictví,“ uvedl Jan Mikulička z tiskového odboru krajského úřadu. Vyhlášení výsledků se uskuteční 10. září.

Soutěž Karla Hubáčka se koná letos již pošestnácté. Smyslem soutěže je vyzdvihnout úspěšné nebo zajímavé stavby a šikovné žáky, studenty, projektanty, architekty, zkrátka talenty v oblasti stavitelství, architektury a řemesla z celého Libereckého kraje.
Vloni zvítězila novostavba mateřské školy Nová Ruda ve Vratislavicích nad Nisou architektů Petra Stolína a Aleny Mičekové.

V naší fotogalerii vám ukážeme tři projekty – malou vodní elektrárnu Přepeře II, pivovar ve Cvikově a Městskou knihovnu v Železném Brodě.

FOTO: Soutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb

Soutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb - 1 malá vodní elektrárna přepeře iISoutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb - 2 maláSoutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb - 3 cvikSoutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb - 4 cvikovSoutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb - 5 cv
Další fotky
Soutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb - 6 žel knihovnSoutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb - 7 žel knihoSoutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb - 8 železný knihovSoutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb - 0 malá vodní
3.8.2021
Ale o tom později, teď to hlavní - v hlavním prostoru Oblastní galerie Liberec je...
2.8.2021
Město Česká Lípa vysoutěžilo dodavatele stavby rekonstrukce vstupu do Kulturního domu Crystal. Zakázku na svém...
1.8.2021
Komerční článek
SMART REGION CHCETE SE ZVIDITELNIT NEBO PROPAGOVAT SVÉ PRODUKTY V REGIONECH ČR​? Nabízíme Vám Reklamní...
1.8.2021
V centru Zákup ubude projíždějících aut. Řidičům začal sloužit nový severozápadní obchvat města, který odvádí...
31.7.2021
Poštovní a četnická stanice, hospodářská komora i mateřská škola. Pachtovský zámeček, který se nalézá severovýchodně...
30.7.2021
Výbor pro světové dědictví UNESCO schválil zapsání národní přírodní rezervace Jizerskohorské bučiny na Seznam světového...
30.7.2021
Policie pátrá po řidiči, který v pátek 23. července srazil 12letého cyklistu na přechodu pro...
30.7.2021
Žena z České Lípy potkala v koupelně svého domu cizího muže. Ten prý hledal nádraží....
30.7.2021
Město Liberec převede na družstevníky za korunu svůj podíl v bytovém domě Alfa v Zeleném...
29.7.2021
Do Hradozámecké noci se v sobotu 31. července zapojí pět památek v Libereckém kraji –...
29.7.2021
Nového hospodáře budou mít pozemky v bývalém vojenském prostoru Ralsko. Vláda ČR v pondělí posvětila převod...
Reklama