Kdo získá cenu významného architekta Karla Hubáčka? Přihlásilo se téměř padesát staveb z Liberecka

Další fotky

Nová knihovna v Hrádku nad Nisou, revitalizace areálu pivovaru ve Cvikově, obnova hradu Valdštejn nebo nové sídlo společnosti Lasvit v Novém Boru. To jsou některé ze 48 staveb, přihlášených do architektonické Soutěže Karla Hubáčka. Nyní si lze prohlédnout přihlášené stavby na webu soutěže na výstavě v obchodním centru Forum Liberec (anebo na stránkách www.stavbaroku.lk). Do 17. srpna lze také hlasovat online pro kandidáty na Cenu veřejnosti.

Přihlášené budovy jsou z širokého spektra – od soukromých obytných domů přes veřejné objekty, jakými jsou knihovny a zařízení sociálních služeb, až po unikátně řešené průmyslové stavby z Libereckého kraje.

„Architektura na nás působí každý den a ovlivňuje vnímání prostředí, ve kterém se pohybujeme. Je-li dobrá, pak může zlepšit úroveň našeho života. Soutěží Karla Hubáčka chceme podpořit stavebníky, investory, projektanty a architekty v jejich snaze o kvalitní návrhy a stavby,” uvedl krajský radní Michal Kříž.

Výstava souěžících staveb je putovní, začala v budově krajského úřadu, teď je a do 24. července bude v obchodním centru Forum Liberec, mezi 24. červencem a 8. srpnem v jabloneckém Centralu a pak na dalších místech.

Větrný mlýn, omítnutý trusem, moučnou kaší a vápnem s tvarohem. Jediný funkční a veřejně přístupný v Čechách

Porota, složená ze zástupců odborných organizací z řad stavebníků a architektů, stejně jako partnerů, kteří se do soutěže zapojili, udělí ceny ve čtyřech kategoriích.
„První a hlavní z nich je Cena Karla Hubáčka, udělená za nejzajímavější stavbu nebo úpravy veřejného prostoru a krajiny. Dalšími jsou Cena za inovaci udílená za výjimečné návrhy, Cena junior pro studenty, věnující se stavebnictví a architektuře a ocenění pro významnou osobnost v oboru stavebnictví,“ uvedl Jan Mikulička z tiskového odboru krajského úřadu. Vyhlášení výsledků se uskuteční 10. září.

Soutěž Karla Hubáčka se koná letos již pošestnácté. Smyslem soutěže je vyzdvihnout úspěšné nebo zajímavé stavby a šikovné žáky, studenty, projektanty, architekty, zkrátka talenty v oblasti stavitelství, architektury a řemesla z celého Libereckého kraje.
Vloni zvítězila novostavba mateřské školy Nová Ruda ve Vratislavicích nad Nisou architektů Petra Stolína a Aleny Mičekové.

V naší fotogalerii vám ukážeme tři projekty – malou vodní elektrárnu Přepeře II, pivovar ve Cvikově a Městskou knihovnu v Železném Brodě.

FOTO: Soutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb

Soutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb - 1 malá vodní elektrárna přepeře iISoutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb - 2 maláSoutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb - 3 cvikSoutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb - 4 cvikovSoutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb - 5 cv
Další fotky
Soutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb - 6 žel knihovnSoutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb - 7 žel knihoSoutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb - 8 železný knihovSoutěž Karla Hubáčka – tři z přihlášených staveb - 0 malá vodní
Dnes, 12:41
V Liberci se v září uskuteční závod vodicích psů. Do krajského města se po pěti...
Včera, 16:47
Práce na dostavbě cyklotrasy Odra-Nisa od Bílého Kostela nad Nisou do Chotyně na Liberecku začnou...
Včera, 15:10
Liberecký kraj by si po 20 letech zasloužil být plnohodnotným krajem s vlastním krajským soudem....
30.7.2020
Hygienikům ztěžuje práci spojenou s pandemií koronaviru nedostatek pracovníků a ani vládní navýšení míst v...
30.7.2020
Testy v Libereckém kraji odhalily nové ohnisko covidu-19 v jednom z podniků na Liberecku. V...
29.7.2020
Sdružený nákup osobních pomůcek na ochranu před koronavirovou nákazou zhruba za 88 milionů korun bez...
28.7.2020
Česká Lípa znovu nabízí zájemcům značení bicyklů, ale také například koloběžek nebo invalidních vozíků, má...
28.7.2020
Rekonstrukce na železničních tratích zkomplikují cestování na Liberecku. Ode dneška nahradí autobusy vlakové spoje z...
28.7.2020
Jablonec nad Nisou připravil covid-19 téměř o polovinu strážníků. Nákazu novým koronavirem potvrdily testy u...
26.7.2020
V Liberci začnou v pondělí práce na obnově povrchu Sousedské ulice, která je jednou z...
Reklama