Krizový štáb v Liberci jednal o opatřeních pro mateřské školy, chodu veřejné správy a ochraně obyvatel

Podle ředitele Krajské hygienické stanice Libereckého kraje Vladimíra Valenty bylo do dnešního v kraji vyšetřeno na koronavirus 69 lidí. Z toho je jeden nakažený, přičemž se ještě čeká na výsledky dalších. Denně stanice přijímá stovky telefonátů od občanů.

„Kromě opatření nařízených vládou jsme řešili preventivní opatření v mateřských školách, v dopravním podniku a na našem magistrátě. V této situaci nesmí být ochromena funkce města jako celku. Další opatření ve městě Liberec ještě budou následovat. Moc děkuji všem, kteří se k sobě chovají ohleduplně, slušně, dodržují pravidla a nevytvářejí paniku a pomáhají si. Držme si palce,“ řekl primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Krizový štáb po jednání schválil a doporučuje mateřským školám několik opatření, například provádět tzv. ranní zdravotní filtr, v rámci dostupných možností zajistit mateřským školám maximální možnou míru protivirových hygienických prostředků nebo veřejně důrazně doporučit rodičům aktivně pobírajícím rodičovský příspěvek, aby nepředávali své děti do mateřských škol a ponechali je doma. S odkazem na včerejší doporučení Krizového štábu Libereckého kraje nepřistoupil Krizový štáb ORP Liberec k plošnému uzavření mateřských škol.

Magistrát města Liberec přistoupil ke zvýšeným hygienickým opatřením ve všech svých budovách. Chod úřadu je nadále zajištěn. Radnice však žádá občany, aby omezili návštěvy magistrátu na nezbytně nutné případy. A pokud si potřebují dojít osobně vyřídit záležitosti na úřad, aby si domluvili návštěvu předem telefonicky na čísle 485 243 111.

Magistrát města Liberec ruší v rámci prevence proti šíření koronaviru služby v terénu

Přepážkový provoz nadále funguje v běžném režimu, ovšem v příštím týdnu bude zaveden on-line rezervační systém i ve všední dny. To bude znamenat, že už nebude možné čekat na přepážku v hale Nového magistrátu, ale lidé se objednají předem přes internet https://vs.liberec.cz/.

Dále magistrát přistoupil k zasílání matričních dokladů poštou a ruší poskytované služby mimo budovy magistrátu, tedy návštěvy u klientů ve věci vyřízení žádostí o občanské průkazy a agendy ověřování listin a podpisů. Návštěvy mimo magistrát omezil také Odbor sociální péče.

Ke změnám došlo také v městské hromadné dopravě. Do odvolání se budou dveře vozidel MHD otevírat automaticky a je zrušen nástup předními dveřmi mezi 20.00 až 4.00 hodinou, v tramvajích se budou otevírat všechny dveře ve vozidle včetně dveří u řidiče, v autobusech se nebudou otevírat přední dveře u řidiče. Zrušen je doplňkový prodej jízdenek u řidičů MHD a došlo i k omezení provozu, školní linky číslo 51 až 59 jsou zrušeny do odvolání. Nadále probíhá důkladná dezinfekce vozidel ozonem.

 

Dnes, 07:39
Pět let po ničivém požáru se památkově chráněná nárožní budova Kounicova domu v centru České...
Včera, 15:05
Technické muzeum v Liberci získalo do své expozice prvorepublikový motocykl Čechie Böhmerland s motorem 350...
Včera, 13:38
Prázdninové měsíce jsou ve výstavním programu muzea v Lomnici nad Popelkou pravidelně vyhrazeny již po...
Včera, 09:28
V Malé výstavní síni Liberec naproti radnici je až do 13. září k vidění výstava...
4.7.2020
Za svatbu mimo obřadní síň radnice nebo v jiný, než magistrátem stanovený den si snoubenci...
4.7.2020
Přesně před dvaašedesáti lety došlo k tragické události na železnici u Frýdlantu v severních Čechách....
3.7.2020
Na dvou z osmi státních hradů a zámků v Libereckém kraji se letos změní kastelán....
2.7.2020
Hejnice v podhůří Jizerských hor na Liberecku musely v tomto týdnu vypustit a vyčistit přírodní...
2.7.2020
Vědci Technické univerzity v Liberci chtějí zmapovat zaniklé vodní prvky v krajině a přispět k...
30.6.2020
Rekonstrukce silnice uzavře od 20. července přístup z Liberce na Ještěd. Kvůli stavbě bude pro...
Reklama