Krizový štáb v Liberci jednal o opatřeních pro mateřské školy, chodu veřejné správy a ochraně obyvatel

Podle ředitele Krajské hygienické stanice Libereckého kraje Vladimíra Valenty bylo do dnešního v kraji vyšetřeno na koronavirus 69 lidí. Z toho je jeden nakažený, přičemž se ještě čeká na výsledky dalších. Denně stanice přijímá stovky telefonátů od občanů.

„Kromě opatření nařízených vládou jsme řešili preventivní opatření v mateřských školách, v dopravním podniku a na našem magistrátě. V této situaci nesmí být ochromena funkce města jako celku. Další opatření ve městě Liberec ještě budou následovat. Moc děkuji všem, kteří se k sobě chovají ohleduplně, slušně, dodržují pravidla a nevytvářejí paniku a pomáhají si. Držme si palce,“ řekl primátor Liberce Jaroslav Zámečník.

Krizový štáb po jednání schválil a doporučuje mateřským školám několik opatření, například provádět tzv. ranní zdravotní filtr, v rámci dostupných možností zajistit mateřským školám maximální možnou míru protivirových hygienických prostředků nebo veřejně důrazně doporučit rodičům aktivně pobírajícím rodičovský příspěvek, aby nepředávali své děti do mateřských škol a ponechali je doma. S odkazem na včerejší doporučení Krizového štábu Libereckého kraje nepřistoupil Krizový štáb ORP Liberec k plošnému uzavření mateřských škol.

Magistrát města Liberec přistoupil ke zvýšeným hygienickým opatřením ve všech svých budovách. Chod úřadu je nadále zajištěn. Radnice však žádá občany, aby omezili návštěvy magistrátu na nezbytně nutné případy. A pokud si potřebují dojít osobně vyřídit záležitosti na úřad, aby si domluvili návštěvu předem telefonicky na čísle 485 243 111.

Magistrát města Liberec ruší v rámci prevence proti šíření koronaviru služby v terénu

Přepážkový provoz nadále funguje v běžném režimu, ovšem v příštím týdnu bude zaveden on-line rezervační systém i ve všední dny. To bude znamenat, že už nebude možné čekat na přepážku v hale Nového magistrátu, ale lidé se objednají předem přes internet https://vs.liberec.cz/.

Dále magistrát přistoupil k zasílání matričních dokladů poštou a ruší poskytované služby mimo budovy magistrátu, tedy návštěvy u klientů ve věci vyřízení žádostí o občanské průkazy a agendy ověřování listin a podpisů. Návštěvy mimo magistrát omezil také Odbor sociální péče.

Ke změnám došlo také v městské hromadné dopravě. Do odvolání se budou dveře vozidel MHD otevírat automaticky a je zrušen nástup předními dveřmi mezi 20.00 až 4.00 hodinou, v tramvajích se budou otevírat všechny dveře ve vozidle včetně dveří u řidiče, v autobusech se nebudou otevírat přední dveře u řidiče. Zrušen je doplňkový prodej jízdenek u řidičů MHD a došlo i k omezení provozu, školní linky číslo 51 až 59 jsou zrušeny do odvolání. Nadále probíhá důkladná dezinfekce vozidel ozonem.

 

Včera, 17:31
Sklářské muzeum v Novém Boru na Českolipsku se na rozdíl od jiných muzeí a galerií...
23.5.2020
S unikátní poctou naší vlasti přichází Jablonecké kulturní a informační centrum společně s Nadací pojišťovny...
22.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
22.5.2020
Sezona pro státní hrady a zámky v Libereckém kraji začne s bezmála dvouměsíčním zpožděním v...
22.5.2020
Muzeum a Pojizerská galerie Semily se s ohledem na probíhající koronavirovou krizi rozhodlo zpřístupnit své...
22.5.2020
V souvislosti s částečným obnovením výuky na základních školách vyjedou v pondělí 25. května v...
21.5.2020
Kompletní obchodní korespondence liberecké firmy z konce 19. století se ukrývala na půdě domu v...
21.5.2020
Liberec nezískal státní dotaci na modernizaci skokanských můstků na Ještědu. Bez úprav není možný návrat...
20.5.2020
Peníze ušetřené díky mírné zimě na údržbě silnic druhých a třetích tříd chce dát Liberecký...
20.5.2020
V Libereckém kraji za poslední čtyři dny testy neodhalily žádný nový případ nemoci covid-19. Od...
19.5.2020
Vzácnou Melantrichovu bibli, jedinečnou sbírku achátů, šperky, stříbrný poklad nebo vybavení prvorepublikové cukrárny mohou návštěvníci...
Reklama