Liberecká MHD omezí provoz. Od čtvrtka nepojede více než pětina spojů

Více než pětina spojů Městské hromadné dopravy v Liberci od čtvrtka nepojede. Důvodem je úbytek cestujících i omezování výroby v podnicích v souvislosti s koronavirem. Bez náhrady proto dopravce od 26. března zrušil linky 33, 34 a 35 do Průmyslové zóny Jih, zrušené jsou všechny školní linky a také noční linky v krajském městě. Provoz městských autobusů a tramvají bude končit ve 23:00, řekla mluvčí Dopravního podniku měst Liberec a Jablonec nad Nisou (DPMLJ) Martina Poršová.

Omezení městské dopravy bude platit až do odvolání. „Nastavenou dočasnou změnou jízdních řádů reagujeme na významný úbytek cestujících v MHD a nutnost snížení nákladů společnosti,“ doplnil předseda představenstva DPMLJ Ing. Michal Zděnek. Téměř beze změn podle něj zůstal jen víkendový rozsah městské dopravy. Provoz ale bude stejně jako ve všedních dnech zkrácený do 23:00. Podrobnosti cestující najdou na stránkách dopravce.

Tramvajový provoz v Liberci čeká od čtvrtka redukce o 23 procent spojů. Na linkách 2 a 3, které jezdí z Lidových sadů napříč městem pod Ještěd, prodlouží dopravní podnik interval mezi spoji ze současných šesti až osmi minut na deset minut po celý den. Na lince 5 a 11 do Vratislavic nad Nisou a Jablonce nebudou jezdit ranní a odpolední posilové spoje linky 5 a po celý den budou tramvaje jezdit v patnáctiminutovém intervalu. Z Vratislavic do Jablonce jezdí už od minulého týdne kvůli rekonstrukci v Jablonci místo tramvají autobusy.

Vzácná kočka divoká si vybrala za svůj nový domov Doupovské hory

Autobusových spojů bude od čtvrtka jezdit v Liberci o 21 procent méně. S výjimkou školních linek a linek do průmyslové zóny, které dopravní podnik zruší, prodlouží na většině ostatních linek intervaly mezi spoji. U jedné z nejvytíženějších linek 12 na Broumovskou a do Zeleného Údolí se interval ve špičkách prodlouží z pěti až sedmi minut na osm minut a mimo špičky z 12 na 15 minut. U vytížených linek 13, 24 a 26 do Doubí se interval v ranní špičce zvýší ze sedmi na deset minut a dopoledne pak budou autobusy jezdit každou čtvrthodinu místo 12minutového intervalu.

čtk

Dnes, 18:54
V Libereckém kraji stoupl počet potvrzených případů nemoci covid-19 od nedělního večera o dalších šest...
Dnes, 18:07
Likvidaci požáru lesa u Železného Brodu na Jablonecku komplikuje silný vítr. Hasiči proto vyhlásili zvláštní...
Dnes, 17:48
V Jablonci nad Nisou posunuli splatnost nájmů z nebytových prostor, aby pomohli podnikatelům, z nichž...
Dnes, 15:35
Cestující v regionální dopravě v Libereckém kraji mohou požádat o vrácení jízdného. Týká se to...
Dnes, 14:31
Liberecká zoo začala s chovem pásovce kulovitého. Sedmiměsíčního samce získala na začátku dubna z brněnské...
Dnes, 07:56
Na imaginární podještědské derby mezi fotbalisty Jablonce a Liberce se prodalo 3 393 vstupenek. Charitativní...
Včera, 20:07
V Libereckém kraji je 150 potvrzených případů nemoci covid-19, od sobotního večera přibylo sedm. Vyplývá...
Včera, 14:30
Liberečtí armádní chemici mají své dezinfekční týmy připraveny ve třech městech, vedle Liberce jsou ještě...
Včera, 13:35
Stavební výroba v Libereckém kraji se po enormním růstu v roce 2018 loni o téměř...
Včera, 08:23
Policisté v kraji dohlíží na dodržování nouzového stavu v České republice. Zjišťují, zda jsou obchody...
Reklama