Liberecké Naivní divadlo bude mít nového ředitele. Vlastně ředitelku

Novou ředitelkou Naivního divadla Liberec bude od 1. ledna 2021 Kateřina Pavlů. Ta třicet let pracuje jako statutární zástupkyně odcházejícího ředitele Stanislava Doubravy. Kateřina Pavlů zvítězila ve výběrovém řízení, jehož se v září 2020 zúčastnili ještě další tři kandidáti.

„Výběrovou komisi Kateřina Pavlů oslovila jednak tím, že jako jediná kandidovala v tandemu, a to s budoucí uměleckou šéfkou souboru Michaelou Homolovou. Při pohovoru byl přitom jasně patrný lidský i profesní soulad obou kandidátek. A za druhé také jasnou vizí a koncepcí dalšího rozvoje Naivního divadla Liberec. Jejím cílem je navázat na vysokou tvůrčí a uměleckou úroveň divadla a také udržet jeho vynikající tuzemské a mezinárodní renomé. Naivní divadlo Liberec, byť divadlo loutkové a zaměřené na dětského diváka, je totiž hodnoceno bez ohledu na své zaměření jako jedno z nejlepších českých divadel vůbec a  pravidelně také sbírá prestižní ocenění za nejlepší a nejinspirativnější inscenace roku – Cenu Divadelních novin a Cenu Erik,“ uvedl Ivan Langr, náměstek primátora pro kulturu ad., v libereckém zpravodaji.

Česká Lípa: Na projektu přestavby pojišťovny na městský úřad se už pracuje

Kateřina Pavlů pracuje v Naivním divadle Liberec už třicet let na pozici ekonomické náměstkyně a také jako statutární zástupkyně ředitele. Do detailu tedy zná nejen provoz divadla, ale i jeho financování. Rozpočet je přitom z velké míry závislý na příspěvku od zřizovatele, tedy statutárního města Liberec, který se ročně pohybuje kolem 13 až 15 milionů korun a v dalších letech rozhodně nebude vyšší. Divadlo se tedy bude muset spolehnout i na další zdroje financování a vyjednávání o něm například s Ministerstvem kultury, Libereckým krajem nebo soukromými donátory.

Vodní nádrž Mšeno je chloubou Jablonce. Teď bude mít opravenou hráz

Naivní divadlo Liberec bylo založeno v roce 1949 pod názvem Ústřední loutkové divadlo, záhy přejmenované na Krajskou loutkovou scénu, od roku 1961 Severočeské loutkové divadlo, v roce 1968 získalo svůj dnešní název.

V rámci Naivního divadla působilo v letech 1968 – 1978 Studio Ypsilon režiséra Jana Schmida.

Stanislav Doubrava byl ředitelem divadla od počátku 90. let. Divadlo nemá svého stálého režiséra, ale spolupracuje s hostujícími profesionály z jiných loutkových a činoherních divadel. Ve svém uměleckém snažení se opírá o vyzrálý herecký soubor a především o původní díla dramaturgyně a autorky Ivy Peřinové.

FOTO: Naivní divadlo Liberec

Naivní divadlo Liberec - Naivní divadlo LiberecNaivní divadlo Liberec - Kateřina PavlůNaivní divadlo Liberec - Naivní divadlo LiberecNaivní divadlo Liberec - Michaela HomolováNaivní divadlo Liberec - Stanislav Doubrava
Další fotky
Naivní divadlo Liberec - Naivní divadlo Liberec
26.11.2020
Závěrečný koncert letošního 19. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica museli organizátoři kvůli koronavirové pandemii...
22.11.2020
Liberecký kraj spustil nový projekt na podporu regionálních výrobků a jejich producentů „Liberecký kraj sobě“....
21.11.2020
Komerční článek
Za aktivitu v aplikaci získáváte WCR body, které je následně možné zpeněžit, nakoupit za ně v...
21.11.2020
V létě byla zahájena stavba kontejnerového stání na autobusové zastávce v Železném Brodě, v části...
19.11.2020
Africkým morem prasat je v Libereckém kraji ohrožen zejména Frýdlantský výběžek. Důvodem jsou migrační trasy...
18.11.2020
V letošním roce byla dokončena obnova informační soustavy hřbitova u turnovského kostela Narození Panny Marie....
16.11.2020
Koncem ledna 2019 odstartovala demolicí bytových domů stavba Alzheimer centra v Turnově. Letos na jaře...
15.11.2020
Jedním z dopadů koronavirové pandemie v letošním roce je snížení počtu cestujících městskou hromadnou dopravou,...
13.11.2020
Hejtman Martin Půta ve středu předal řediteli Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Luďku Kramářovi klíče...
12.11.2020
Až do konce února příštího roku bude v Libereckém kraji možno žádat o dotace na...
10.11.2020
Od února 2021 bude veřejnou autobusovou dopravu v Jablonci nad Nisou a okolních obcích, zapojených...
Reklama