Liberecký kraj hlásí 16 potvrzených případů COVID-19

V Libereckém kraji dnes přibyly tři potvrzené případy onemocnění COVID-19. Dva na Semilsku a jeden na Liberecku, všechny mají vazbu na předchozí zjištěné případy. V kraji vzniknou další tři odběrná místa. Na tiskové konferenci to dnes uvedl liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). V Libereckém kraji je 16 nemocných, což je stále nejméně v celé zemi. Lépe než jiné kraje je na tom Liberecký zřejmě i díky tomu, že jarní prázdniny měl v době, kdy se už začala přijímat opatření proti šíření koronaviru a některé státy byly označeny za rizikové. Řada lidí tak například neodjela na zamluvené lyžařské pobyty do Itálie.

V celé ČR je dosud potvrzeno 1289 případů nákazy koronavirem, nejvíce jich je v Praze. Z 16 nemocných v Libereckém kraji je po šesti z Jablonecka a Liberecka, tři ze Semilska a jeden z Českolipska. Většina nemocných je v domácí izolaci. Na ARO liberecké nemocnice leží jeden pacient. „Jeho stav je uspokojivý,“ řekl dnes mluvčí nemocnice Václav Řičář. Pacient tam je kvůli podpoře dýchání, není ale napojený na plicní ventilaci. Další tři lidé jsou v Liberci na infekčním oddělení.

Podle informací z krajské hygienické stanice bylo zatím na nový typ koronaviru v Libereckém kraji testováno 395 lidí, v karanténě je na základě rozhodnutí hygieniků deset lidí a u dalších zhruba 4000 karanténu uložili lékaři. Od čtvrtka stoupne o tři počet míst pro odběry od pacientů s podezřením na nákazu koronavirem. „Budeme mít připravena další odběrová místa v nemocnici v České Lípě, v nemocnici v Jablonci a v nemocnici v Jilemnici,“ uvedl hejtman. Odběry se podle něj budou nadále dělat jen lidem, u nichž to doporučí hygienici nebo lékaři. Odběry zatím v kraji dvěma sanitkami zajišťuje záchranná služba a stacionární stanoviště funguje od minulého týdne v areálu liberecké nemocnice.

Jablonecká nemocnice dnes jako opatření na možné přijímaní pacientů s koronavirem uzavřela ambulanci ORL. „V celé nemocnici máme pro pacienty s koronavirem vyčleněno 30 lůžek,“ uvedla mluvčí nemocnice Petra Hybnerová.

První tři případy onemocnění COVID-19 se v republice objevily 1. března. Největší denní nárůst od vypuknutí epidemie zaznamenalo Česko ve čtvrtek 19. března, kdy přibylo 205 případů, v dalších dnech byly přírůstky nižší. Sedm lidí se vyléčilo, dva lidé v souvislosti s tímto onemocněním zemřeli.

vera/čtk

koronavirus

Mimořádná opatření potrvají minimálně do dubna. Nakažených je 1236.

Dnes, 18:54
V Libereckém kraji stoupl počet potvrzených případů nemoci covid-19 od nedělního večera o dalších šest...
Dnes, 18:07
Likvidaci požáru lesa u Železného Brodu na Jablonecku komplikuje silný vítr. Hasiči proto vyhlásili zvláštní...
Dnes, 17:48
V Jablonci nad Nisou posunuli splatnost nájmů z nebytových prostor, aby pomohli podnikatelům, z nichž...
Dnes, 15:35
Cestující v regionální dopravě v Libereckém kraji mohou požádat o vrácení jízdného. Týká se to...
Dnes, 14:31
Liberecká zoo začala s chovem pásovce kulovitého. Sedmiměsíčního samce získala na začátku dubna z brněnské...
Dnes, 07:56
Na imaginární podještědské derby mezi fotbalisty Jablonce a Liberce se prodalo 3 393 vstupenek. Charitativní...
Včera, 20:07
V Libereckém kraji je 150 potvrzených případů nemoci covid-19, od sobotního večera přibylo sedm. Vyplývá...
Včera, 14:30
Liberečtí armádní chemici mají své dezinfekční týmy připraveny ve třech městech, vedle Liberce jsou ještě...
Včera, 13:35
Stavební výroba v Libereckém kraji se po enormním růstu v roce 2018 loni o téměř...
Včera, 08:23
Policisté v kraji dohlíží na dodržování nouzového stavu v České republice. Zjišťují, zda jsou obchody...
Reklama