Liberecký kraj hlásí 16 potvrzených případů COVID-19

V Libereckém kraji dnes přibyly tři potvrzené případy onemocnění COVID-19. Dva na Semilsku a jeden na Liberecku, všechny mají vazbu na předchozí zjištěné případy. V kraji vzniknou další tři odběrná místa. Na tiskové konferenci to dnes uvedl liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). V Libereckém kraji je 16 nemocných, což je stále nejméně v celé zemi. Lépe než jiné kraje je na tom Liberecký zřejmě i díky tomu, že jarní prázdniny měl v době, kdy se už začala přijímat opatření proti šíření koronaviru a některé státy byly označeny za rizikové. Řada lidí tak například neodjela na zamluvené lyžařské pobyty do Itálie.

V celé ČR je dosud potvrzeno 1289 případů nákazy koronavirem, nejvíce jich je v Praze. Z 16 nemocných v Libereckém kraji je po šesti z Jablonecka a Liberecka, tři ze Semilska a jeden z Českolipska. Většina nemocných je v domácí izolaci. Na ARO liberecké nemocnice leží jeden pacient. „Jeho stav je uspokojivý,“ řekl dnes mluvčí nemocnice Václav Řičář. Pacient tam je kvůli podpoře dýchání, není ale napojený na plicní ventilaci. Další tři lidé jsou v Liberci na infekčním oddělení.

Podle informací z krajské hygienické stanice bylo zatím na nový typ koronaviru v Libereckém kraji testováno 395 lidí, v karanténě je na základě rozhodnutí hygieniků deset lidí a u dalších zhruba 4000 karanténu uložili lékaři. Od čtvrtka stoupne o tři počet míst pro odběry od pacientů s podezřením na nákazu koronavirem. „Budeme mít připravena další odběrová místa v nemocnici v České Lípě, v nemocnici v Jablonci a v nemocnici v Jilemnici,“ uvedl hejtman. Odběry se podle něj budou nadále dělat jen lidem, u nichž to doporučí hygienici nebo lékaři. Odběry zatím v kraji dvěma sanitkami zajišťuje záchranná služba a stacionární stanoviště funguje od minulého týdne v areálu liberecké nemocnice.

Jablonecká nemocnice dnes jako opatření na možné přijímaní pacientů s koronavirem uzavřela ambulanci ORL. „V celé nemocnici máme pro pacienty s koronavirem vyčleněno 30 lůžek,“ uvedla mluvčí nemocnice Petra Hybnerová.

První tři případy onemocnění COVID-19 se v republice objevily 1. března. Největší denní nárůst od vypuknutí epidemie zaznamenalo Česko ve čtvrtek 19. března, kdy přibylo 205 případů, v dalších dnech byly přírůstky nižší. Sedm lidí se vyléčilo, dva lidé v souvislosti s tímto onemocněním zemřeli.

vera/čtk

koronavirus

Mimořádná opatření potrvají minimálně do dubna. Nakažených je 1236.

Včera, 15:20
V rámci projektu Křišťálové údolí (Crystal Valley) dostanou turisté v Libereckém kraji možnost za zvýhodněné...
29.5.2020
Nakažených covidem-19 v Libereckém kraji už druhý týden nepřibývá. Nový případ odhalily testy naposledy o...
28.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
28.5.2020
Muzeum socialistických vozů se na Jablonecku po několika letech přestěhovalo, z Velkých Hamrů do Železného...
28.5.2020
Referendum k obnovení těžby kamene na Tlustci bude v Brništi na Českolipsku v pátek 19....
27.5.2020
Výjimečný příběh Němky Elisabeth Morcheové a šesti jejích synů, kteří byli i československými občany, nově...
26.5.2020
Nepříliš velký byl zájem o městský plavecký stadion v Liberci, který po 75 dnech obnovil...
26.5.2020
Za přísných hygienických opatření se návštěvám otevřel Domov seniorů v Liberci na Františkově, který je...
25.5.2020
Mládě orlosupa bradatého vylíhlé v liberecké zoo vypustí v rámci záchranného programu ve středu do...
24.5.2020
Sklářské muzeum v Novém Boru na Českolipsku se na rozdíl od jiných muzeí a galerií...
23.5.2020
S unikátní poctou naší vlasti přichází Jablonecké kulturní a informační centrum společně s Nadací pojišťovny...
Reklama