Na opravy silnic dá letos Liberec zhruba 40 milionů korun

Liberec letos do oprav silnic spojených s výměnou inženýrských sítí dá zhruba 40 milionů korun. Už nyní začaly práce na několika místech, úplných uzavírek by letos podle náměstka primátora Jiřího Šolce (SLK) mělo po městě být do deseti. Mezi hlavní akce, které nejvíce ovlivní dopravu, patří práce v ulicích Klášterní, Františkovská a Anenská. Zajímavé archeologické nálezy přinesou možná výkopové práce na náměstí u radnice.

Oprava Klášterní ulice v horním centru začala už tento týden, silnice je pro řidiči neprůjezdná. Přes léto zasáhne stavba částečně i Jabloneckou ulici, která patří mezi nejfrekventovanější ve městě. „To bude hodně bolestivé,“ uvedl Šolc. Doprava by v Jablonecké ulici měla být omezená letos od června do září. Postupně se bude v Klášterní a Jablonecké ulici opravovat vodovod, kanalizace, plynovod a dělat nová plynová přípojka pro nemocnici. Podle Šolce počítají i s opravou chodníků a veřejného osvětlení.

Po městě se pracuje nyní na dalších zhruba pěti místech. Jednosměrná je například Jungmannova ulice u budovy soudu a zcela uzavřená je Zahradní ulice v Růžodole, kde začala rekonstrukce vodovodu a kanalizace. I tam stavebníci vymění plynovod a nový povrch získají silnice a chodníky. Práce v Zahradní ulici potrvají do začátku července.

Ve Františkovské, Anenské a Vaňurově ulici se budou inženýrské sítě opravovat od května. Nové povrchy chodníků a silnic by měly být podle náměstka položeny do října letošního roku. Zajímavé nálezy z historie by podle Šolce mohla přinést oprava plynovodu a vodovodu v okolí kašny na náměstí u radnice. Podle něj je možné, že tam najdou i skleněný vodovod. Na náměstí se bude pracovat od konce června do konce září.

čtk

Jak bojovat s koronavirem zdravě a příjemně. Minerály a vitamíny

Včera, 20:07
V Libereckém kraji je 150 potvrzených případů nemoci covid-19, od sobotního večera přibylo sedm. Vyplývá...
Včera, 14:30
Liberečtí armádní chemici mají své dezinfekční týmy připraveny ve třech městech, vedle Liberce jsou ještě...
Včera, 13:35
Stavební výroba v Libereckém kraji se po enormním růstu v roce 2018 loni o téměř...
Včera, 08:23
Policisté v kraji dohlíží na dodržování nouzového stavu v České republice. Zjišťují, zda jsou obchody...
4.4.2020
Výrazně méně lidí, než o minulém víkendu bylo dnes na turisticky atraktivních místech v Libereckém...
4.4.2020
Liberec začne od pondělí všem obyvatelům města starším 65 let vozit do jejich domovů zdarma...
3.4.2020
Fitcentra v Libereckém kraji zůstávají navzdory koronaviru se svými klienty v kontaktu. Prostřednictvím sociálních sítí...
3.4.2020
Přísnější opatření, než u jiných chovaných druhů platí nyní v liberecké zoo při péči o...
3.4.2020
Dnes uzavřela Technická univerzita v Liberci budovu L s laboratořemi, kde sídlí Ústav pro nanomateriály...
3.4.2020
Liberecký kraj dnes zveřejnil místa ve svém regionu, kam nedoporučuje jet o víkendu na výlet....
Reklama