Omezení železniční dopravy. Noční vlaky nepojedou

Liberecký kraj kvůli úbytku cestujících v souvislosti s obavou z šíření nového koronaviru omezí železniční dopravu. Noční vlaky od soboty nepojedou, řekl po dnešním jednání krizového štábu hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj). S očekávaným omezováním výroby zejména v automobilovém průmyslu se podle něj omezí i autobusové spoje. Kvůli zastavení výroby ve Škodě Auto už ve čtvrtek nevyjely autobusy, které do Mladé Boleslavi dopravovaly dělníky.

„My se snažíme omezovat ty linky, které nejsou využity, a vzhledem k tomu, jak se v tomto nouzovém stavu postupně omezuje výroba, jednotlivé firmy uzavírají nebo omezují provoz, tak se snažíme postupně utlumovat i jednotlivé linky nejenom železnice ale také autobusů“ doplnil Půta. Hlavní omezení jsou podle něj ve večerních a nočních spojích, kdy lidé stejně vzhledem k nařízení vlády nikam cestovat nemohou. Liberecký hejtman lidem doporučil, aby si před cestou prověřili aktuální znění jízdních řádů na internetových stránkách integrovaného systému dopravy IDOL.

Vlaky a autobusy mířící z Libereckého kraje do sousedního Polska už od 16. března končí na hranicích. Výjimku se podařilo vyjednat pro vlak z Liberce přes Žitavu do Varnsdorfu v sousedním Ústeckém kraji. Německým územím ale vlak jen projíždí bez zastavení, podobně jako tomu bylo před rokem 1989. Vlak z Liberce přes Jablonec nad Nisou, Tanvald a Kořenov do polské Sklářské Poreby končí v Harrachově. U hranic s Polskem končí i tři autobusové linky: autobusy z Liberce do Bogatyně v Kunraticích, z Liberce do Zhořelce v Habarticích a z Liberce do Sieniawky v Hrádku.

V Liberci chybí roušky i na výměnu pro bezdomovce

Podle informací společnosti Korid LK, která je koordinátorem veřejné dopravy, omezí od soboty dopravci kapacitu vlaků na trase z Liberce do Harrachova, ale také směrem do Frýdlantského výběžku. Na trase z Liberce přes Turnov do Lomnice nad Popelkou byly ve všední dny zrušeny posilové spoje a také školní spoj směrem na Novou Paku. Zrušené jsou například i posilové vlaky z Tanvaldu do Plavů, ze Smržovky na Josefův důl pojede vlak v hodinovém intervalu, s vloženými spoji v ranní špičce.

vera/čtk

Dnes, 17:03
„Prosíme všechny, kteří mohou, aby v této době pomáhali především seniorům, kteří se nemohou obrátit...
Dnes, 15:33
O novinkách a životě v zahradě bude informovat živým vysíláním přes internet liberecká zoo. Kvůli...
Dnes, 15:03
Poměrně klid byl dnes na úřadech práce v Libereckém. Živnostníci i zaměstnavatelé vyčkávají na podmínky...
Dnes, 14:34
Jablonecké technické služby dokončily opravy vyfrézovaných míst v ulicích, které se město rozhodlo opravit přednostně....
Dnes, 10:10
Do mrazivého rána se dnes probudil Liberecký kraj. Teploměry v kraji klesly k minus 12...
Včera, 17:55
Vedení hokejového klubu Bílí Tygři Liberec se domluvilo s hráči, realizačním týmem i zaměstnanci na...
pozitivní test na koronavirus
Včera, 17:07
Šest pacientů s COVID-19 je V Krajské nemocnici. Jeden leží na ARO a pět na...
Včera, 11:06
Podle libereckých kondičních trenérů Petra Hejného a Tomáše Pupkaye by ligoví fotbalisté během individuálního režimu...
Včera, 10:51
Boj s koronavirem spojil v Libereckém kraji obyčejné lidi, vědce a studenty technické univerzity i...
30.3.2020
Liberecký kraj chce rozšířit vlastní výrobu roušek a nanofiltrů do plátěných roušek, dodávky státu nestačí....
Reklama