Opravy komunikací v plném proudu. V Jablonci hospodaří s částkou 19 milionů korun

Údržbu komunikací po zimní sezóně zahájilo město opravami ulic, které slouží jako objízdné trasy kvůli uzavírkám křižovatek Rádelský mlýn nebo Budovatelů-Poštovní.

„Hotová je první fáze oprav v tzv. obrazcích, během které se nám podařilo opravit ulice sloužící jako objízdné trasy pro uzavírku jabloneckého ramene křižovatky Rádelský mlýn, ale i pro uzavírku křižovatky Budovatelů-Poštovní,“ upozorňuje vedoucí oddělení správy komunikací Martin Černý. Vyspravené tak jsou ulice Belgická, Riegrova a Ladova. „Dále se bude standardně pokračovat údržbou komunikací I. a II. tříd a těch, po kterých vedou linky městské hromadné dopravy,“ dodává Martin Černý. V současné chvíli technické služby provádějí údržbu vozovek například v ulicích Palackého, Rýnovická, Na Roli a pokračovat budou postupně dále do Mšena.

Kromě běžných oprav a údržby se oddělení zaměřuje také ne velkoplošné opravy komunikací. Původně na ně bylo v letošním městském rozpočtu vyčleněno 10 milionů korun. Kvůli přesunům položek do finanční rezervy počítá oddělení zatím s miliony šesti.

„Naše záměry velkoplošných oprav nerušíme, ale část časově zbytných výdajů jsme v rámci rozpočtu přesunuli do nové rezervy, určené na obranu proti pravděpodobnému významnému propadu daňových příjmů měst a obcí v roce 2020,“ konstatuje ekonomický náměstek Milan Kouřil. „Situaci budeme průběžně v řádu týdnů vyhodnocovat, na příznivé změny ekonomiky operativně reagovat a k plánovaným opravám a investicím se budeme vracet,“ dodává náměstek, podle kterého ani po uvolnění vládních opatření není možné vyčíslit velikost propadu příjmů rozpočtu města.

V Jablonci nad Nisou odstartovaly on-line zápisy do prvních tříd. Potrvají do pátku 24. dubna

„Na některých celoplošných opravách spolupracujeme s vlastníky inženýrských sítí. Takovým příkladem je ulice Uhelná, kde po rekonstrukci plynovodu položíme kompletně nový povrch. Dále se velkoplošné opravy budou provádět třeba v ulicích Korálková, Podlesí či Školní,“ připomíná vedoucí oddělení správy komunikací jabloneckého magistrátu. Kromě komunikací dostanou kompletně nový povrch také kupříkladu chodníky podél části ulice Prosečské nebo Mechové.

 

Dnes, 17:20
Rekordní počet firem se představuje na čtyřdenní přehlídce skla a bižuterie Křehká krása, která začala...
Dnes, 13:33
Nejlepší výčepní severních, středních a východních Čech se sešli v prostorách PUOR Plaudit Restaurant v...
Dnes, 12:47
Na letošní sezónu připravil hrad Valdštejn zajímavou výstavu, připomínající význam a slávu jednoho z nejstarších...
Včera, 09:02
Odvolací soud v Liberci musel zrušit další líčení v kauze nelegálního zabíjení tygrů a obchodu...
4.8.2020
V Liberci se v září uskuteční závod vodicích psů. Do krajského města se po pěti...
3.8.2020
Práce na dostavbě cyklotrasy Odra-Nisa od Bílého Kostela nad Nisou do Chotyně na Liberecku začnou...
3.8.2020
Liberecký kraj by si po 20 letech zasloužil být plnohodnotným krajem s vlastním krajským soudem....
30.7.2020
Hygienikům ztěžuje práci spojenou s pandemií koronaviru nedostatek pracovníků a ani vládní navýšení míst v...
30.7.2020
Testy v Libereckém kraji odhalily nové ohnisko covidu-19 v jednom z podniků na Liberecku. V...
29.7.2020
Sdružený nákup osobních pomůcek na ochranu před koronavirovou nákazou zhruba za 88 milionů korun bez...
Reklama