Policisté na Liberecku prožili náročnou silvestrovskou noc

Už od silvestrovského večera až do rána prvního lednového dne se vlastně nezastavili.

Během večera, noci a rána přijalo operační středisko Krajského ředitelství policie Libereckého kraje celkem sto dvacet tísňových volání na linku 158. Jen od půlnoci do rána jich bylo sedmdesát šest, což zhruba dvojnásobně překračuje počet volání v běžném pracovním dni.

„A řešili jsme i dva násilné trestné činy. První z nich nám na linku 158 oznámil třicetiletý muž. Jeho na křižovatce ulic Široká a U Lomu v Liberci oslovil neznámý cizinec, který ho krátce na to bezdůvodně napadl nožem a způsobil mu řeznou ránu v obličeji, která zasáhla jeho levou tvář. Ačkoliv na místo kromě zdravotnické záchranné služby okamžitě vyjely naše hlídky včetně amokové hlídky se speciální výstrojí a výzbrojí, útočníka se nám vypátrat nepodařilo a případem se nyní velmi intenzivně zabývají liberečtí kriminalisté. Ti už v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro pokus o spáchání zločinu těžkého ublížení na zdraví,“ popisuje jeden z mnoha trestných činů silvestrovské noci por. Bc. Ivana Baláková z Oddělení tisku a prevence PČR Česká Lípa.

Druhý násilný trestný čin oznámil na tísňovou linku liberecké policie osmatřicetiletý muž, který navštívil svého o rok staršího známého v jeho domě na Frýdlantsku, kde s ním nejprve popíjel alkoholické nápoje, později se však pohádali  a hostitel ho napadl nožem, přičemž hostovi způsobil řeznou ránu na bradě. Dalšímu útoku se mladší muž ubránil a z domu utekl, potom přivolal na pomoc policisty. „Vzhledem k tomu, že se podezřelý v domě zamknul, museli policisté domovní dveře vyrazit a 39letého silně opilého muže následně zadrželi. Ten se nyní nachází v policejní cele. Po nezbytných úkonech ho čeká trestní stíhání pravděpodobně pro přečin ublížení na zdraví,“ doplňuje podrobnosti útoku por. Bc. Ivana Baláková.

Liberečtí policisté nebyli o silvestrovské noci ušetřeni ani dalších násilných deliktů. Bylo jich témě třicet a odehrávaly se především v barech, restauracích, ale i na ulicích. Šlo o konflikty, které obvykle začaly hádkou a skončily fackami, strkanicemi a drobnějšími potyčkami.

„Jen jeden z nich bude mít zřejmě dohru v trestním řízení. Policisté nyní prověřují pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví případ napadení 28leté ženy v Růžové ulici v Jablonci, kde ji měl podezřelý 39letý muž uhodit do obličeje. Napadená žena se s ním neznala a další okolnosti incidentu, do kterého byli vtaženi ještě další lidé, teprve zjišťujeme,“dodává tisková mluvčí.

V České Lípě se během novoročního rána vloupal do Klášterní restaurace v Loretánské ulici třiatřicetiletý zloděj, který si do příjezdu policejní hlídky stačil naskládat do velké sportovní tašky odcizené alkoholické nápoje. Domů si je už ale odnést nestihl. Před zasahujícími policisty se snažil ukrýt za lednicí, ale nijak mu to nepomohlo. Nyní se už nachází v policejní cele.

„V průběhu silvestrovské noci si lidé kupodivu na hluk z petard příliš nestěžovali, evidujeme jen tři volání tohoto druhu. A dobrou zprávou nakonec je, že se nestala žádná vážná dopravní nehoda, evidujeme jen tři nehody  s lehčími následky,“ vysvětluje por. Bc. Ivana Baláková.

Dnes, 19:18
Původní městská knihovna v Železném Brodě se nacházela v místní části Poříč, kde byla umístěna...
Dnes, 17:11
Česká Lípa hledá projektanta pro rekonstrukci vyhořelého Kounicova domu. Památkově chráněnou budovu chce město zachránit...
Dnes, 12:04
Podmínky k lyžování v Libereckém kraji vylepšil čerstvý sníh, od středy připadlo od pěti do...
Včera, 15:07
Lepší podmínky pro pacienty i zaměstnance zajistí nový pavilon intenzivní medicíny, který včera otevřeli v...
Včera, 13:02
Odborníci v Novém Boru na Českolipsku se snaží zachránit dvě téměř stoleté lípy na hlavním...
Včera, 11:11
Vesecký rybník nazývaný také Tajch se nachází na okraji Liberce ve čtvrti Vesec u zahrádkářské...
19.2.2020
Severočeské muzeum v Liberci hledá pamětníky, kteří by mu pomohli zaplnit hluchá místa v jeho...
19.2.2020
Od prvního ledna letošního roku je zakázán vstup do části turistické stezky v Pekelském údolí.
19.2.2020
V Libereckém kraji skončí ve středu 26. února vysílání České televize ve starém standardu a...
18.2.2020
Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června...
Reklama