Policisté na Liberecku prožili náročnou silvestrovskou noc

Už od silvestrovského večera až do rána prvního lednového dne se vlastně nezastavili.

Během večera, noci a rána přijalo operační středisko Krajského ředitelství policie Libereckého kraje celkem sto dvacet tísňových volání na linku 158. Jen od půlnoci do rána jich bylo sedmdesát šest, což zhruba dvojnásobně překračuje počet volání v běžném pracovním dni.

„A řešili jsme i dva násilné trestné činy. První z nich nám na linku 158 oznámil třicetiletý muž. Jeho na křižovatce ulic Široká a U Lomu v Liberci oslovil neznámý cizinec, který ho krátce na to bezdůvodně napadl nožem a způsobil mu řeznou ránu v obličeji, která zasáhla jeho levou tvář. Ačkoliv na místo kromě zdravotnické záchranné služby okamžitě vyjely naše hlídky včetně amokové hlídky se speciální výstrojí a výzbrojí, útočníka se nám vypátrat nepodařilo a případem se nyní velmi intenzivně zabývají liberečtí kriminalisté. Ti už v této souvislosti zahájili úkony trestního řízení pro pokus o spáchání zločinu těžkého ublížení na zdraví,“ popisuje jeden z mnoha trestných činů silvestrovské noci por. Bc. Ivana Baláková z Oddělení tisku a prevence PČR Česká Lípa.

Druhý násilný trestný čin oznámil na tísňovou linku liberecké policie osmatřicetiletý muž, který navštívil svého o rok staršího známého v jeho domě na Frýdlantsku, kde s ním nejprve popíjel alkoholické nápoje, později se však pohádali  a hostitel ho napadl nožem, přičemž hostovi způsobil řeznou ránu na bradě. Dalšímu útoku se mladší muž ubránil a z domu utekl, potom přivolal na pomoc policisty. „Vzhledem k tomu, že se podezřelý v domě zamknul, museli policisté domovní dveře vyrazit a 39letého silně opilého muže následně zadrželi. Ten se nyní nachází v policejní cele. Po nezbytných úkonech ho čeká trestní stíhání pravděpodobně pro přečin ublížení na zdraví,“ doplňuje podrobnosti útoku por. Bc. Ivana Baláková.

Liberečtí policisté nebyli o silvestrovské noci ušetřeni ani dalších násilných deliktů. Bylo jich témě třicet a odehrávaly se především v barech, restauracích, ale i na ulicích. Šlo o konflikty, které obvykle začaly hádkou a skončily fackami, strkanicemi a drobnějšími potyčkami.

„Jen jeden z nich bude mít zřejmě dohru v trestním řízení. Policisté nyní prověřují pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví případ napadení 28leté ženy v Růžové ulici v Jablonci, kde ji měl podezřelý 39letý muž uhodit do obličeje. Napadená žena se s ním neznala a další okolnosti incidentu, do kterého byli vtaženi ještě další lidé, teprve zjišťujeme,“dodává tisková mluvčí.

V České Lípě se během novoročního rána vloupal do Klášterní restaurace v Loretánské ulici třiatřicetiletý zloděj, který si do příjezdu policejní hlídky stačil naskládat do velké sportovní tašky odcizené alkoholické nápoje. Domů si je už ale odnést nestihl. Před zasahujícími policisty se snažil ukrýt za lednicí, ale nijak mu to nepomohlo. Nyní se už nachází v policejní cele.

„V průběhu silvestrovské noci si lidé kupodivu na hluk z petard příliš nestěžovali, evidujeme jen tři volání tohoto druhu. A dobrou zprávou nakonec je, že se nestala žádná vážná dopravní nehoda, evidujeme jen tři nehody  s lehčími následky,“ vysvětluje por. Bc. Ivana Baláková.

Včera, 13:00
Základní škola v krkonošském Harrachově si vytvořila od pondělí dvě venkovní provizorní učebny pro druhý...
22.9.2020
V Liberci zřejmě začne na jaře příštího roku fungovat alespoň v omezené míře druhý sběrný...
18.9.2020
Komerční článek
Participativní rozpočet zakořenil v desítkách obcí, občané navrhují projekty, hlasují o nich, komentují je a společně...
18.9.2020
Nařízení o uzavření provozu o půlnoci považuje provozovatel čtyř klubů a diskoték v Liberci Martin...
18.9.2020
Originální architekturu, zajímavé stavby i jejich tvůrce hodnotí porotci v již tradiční Soutěži Karla Hubáčka....
18.9.2020
Region kolem Mnichova Hradiště nechá analýzou prověřit, zda by bylo výhodné být součástí Libereckého kraje....
11.9.2020
Rekonstrukce Jiráskova divadla v České Lípě bude téměř o pětinu levnější. Ve veřejné soutěži zvítězil...
9.9.2020
Hrubé nedostatky v zadávání zakázek, nedodržování smluv i pochybení v nakládání s majetkem odhalil audit...
8.9.2020
V Liberci u kostela Nalezení sv. Kříže začala kompletní rekonstrukce zchátralé kaple Božího hrobu z...
8.9.2020
Na známé osobnosti spojené s Turnovem jsou zaměřené dvě chystané výstavy tamního muzea, které začnou...
7.9.2020
Minimálně jeden případ nákazy koronavirem se objevil zatím na deseti školách v Libereckém kraji. Jde...
Reklama