Řidič octavie ujížděl policejní hlídce. Už je ve vazbě a hrozí mu až osmileté vězení

Policisté hlídkové služby se rozhodli v lokalitě Střelnice nedaleko centra České Lípy zkontrolovat řidiče, jehož octávka byla nadměrně hlučná.

Jakmile však šofér zjistil, že se ho snaží zastavit světelným i zvukovým výstražným znamení, nelenil, přidal plyn a vysokou rychlostí projel ulicemi Havlíčkova a Arbesova směrem ke kruhovému objezdu v Děčínské ulici.

„Tak se prohnal částečně v protisměru do centra města k hlavní světelné křižovatce, kde ve zhruba stokilometrové rychlosti vážně ohrozil dva chodce, kteří na zelený signál přecházeli silnici po přechodu. Jeden z nich musel na poslední chvíli před jeho vozidlem uskočit. Ve své zběsilé jízdě pak pokračoval  dál a na prvním výjezdu najel do jízdního pruhu s přikázaným směrem jízdy vpravo. Zde ale stočil vozidlo vlevo a projel nebezpečnou jízdou po silnici I/9  směrem na Nový Bor. U benzinové čerpací stanice Shel opětovně nerespektoval na světelné křižovatce signál stůj, pohyboval se znovu v protisměru a ohrožoval projíždějící vozidla,“ popisuje úprk řidiče před policejní hlídkou por. Bc. Ivana Baláková, tisková mluvčí Krajského ředitelství policie  Libereckého kraje.

Česká Lípa hledá projektanta rekonstrukce Kounicova domu

To ovšem nebyl konec riskantní jízdy, po dalších nebezpečných manévrech zhruba dvě stě metrů za čerpací stanicí Benzina v České Lípě odbočil ze silnice I/9 vlevo a dojel až k uzavřenému pozemku trafostanice, kde naboural do kovové brány. Zde jeho jízda skončila. Z vozidla vyskočil a snažil se zachránit útěkem, což se mu nepodařilo. Policisté ho zadrželi.

V Novém Boru se snaží zachránit stoleté lípy na náměstí

Zběsilou jízdu městem předvedl 32letý muž, kterému úřady už třikrát zakázali řídit motorová vozidla a jsou stále v platnosti. „Vyšetřovatel ho v této souvislosti obvinil ze zločinu obecného ohrožení a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Dále jsme po předchozím souhlasu státního zástupce zajistili jeho octavii za účelem jejího propadnutí, o kterém bude rozhodovat soud. Bezohledného řidiče včera soud poslal do vazební věznice, a to proto, aby znovu neohrožoval životy lidí na silnici,“ doplňuje tisková mluvčí.

Včera, 17:31
Sklářské muzeum v Novém Boru na Českolipsku se na rozdíl od jiných muzeí a galerií...
23.5.2020
S unikátní poctou naší vlasti přichází Jablonecké kulturní a informační centrum společně s Nadací pojišťovny...
22.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
22.5.2020
Sezona pro státní hrady a zámky v Libereckém kraji začne s bezmála dvouměsíčním zpožděním v...
22.5.2020
Muzeum a Pojizerská galerie Semily se s ohledem na probíhající koronavirovou krizi rozhodlo zpřístupnit své...
22.5.2020
V souvislosti s částečným obnovením výuky na základních školách vyjedou v pondělí 25. května v...
21.5.2020
Kompletní obchodní korespondence liberecké firmy z konce 19. století se ukrývala na půdě domu v...
21.5.2020
Liberec nezískal státní dotaci na modernizaci skokanských můstků na Ještědu. Bez úprav není možný návrat...
20.5.2020
Peníze ušetřené díky mírné zimě na údržbě silnic druhých a třetích tříd chce dát Liberecký...
20.5.2020
V Libereckém kraji za poslední čtyři dny testy neodhalily žádný nový případ nemoci covid-19. Od...
19.5.2020
Vzácnou Melantrichovu bibli, jedinečnou sbírku achátů, šperky, stříbrný poklad nebo vybavení prvorepublikové cukrárny mohou návštěvníci...
Reklama