V České Lípě nedoporučují vstup do lesů ani na naučné stezky

V České Lípě nedoporučují kvůli popadaným stromům vstup nejen do městských lesů, ale ani na naučné stezky a singlterkovou trať, kterou předloni otevřeli na Špičáku. Po vichřici jsou v lesích popadané a nakloněné stromy.

Pracovníci Městských lesů Česká Lípa čekají na to, až vítr ustane, řekl Petr Kreisinger, jednatel společnosti, která v České Lípě a okolních obcích obhospodařuje 1800 hektarů lesů.

„Popadané a nebezpečně nakloněné stromy máme na Hubertově stezce na Svárově, stezce kolem Žizníkovského rybníka, na Holém vrchu a na Špičáku,“ doplnila mluvčí českolipské radnice Kristýna Kňákal Brožová. Vítr také vyvrátil čtyři stromy v městském parku, jinak je ale podle ní park bezpečný. Radnice v pondělí uzavřela svůj druhý vstup, kvůli taškám, které při vichřici padaly ze střechy. „Už je tam přistavená plošina a na opravě se pracuje,“ dodala mluvčí města.

Lomnický pivovar má za sebou rok existence. O jeho pivo byl takový zájem, že občas nestíhal

V České Lípě dosahovala v pondělí rychlost větru v nárazech 94 kilometrů v hodině, i dnes stále fouká, i když ne tak silně. Vítr podle informací meteorologů dosahuje rychlosti kolem 50 km/h. Městské lesy Česká Lípa odhadují, že budou muset zpracovat kolem 500 metrů krychlových dřeva z polomů. „Budeme ho zpracovávat tak 14 dnů až tři týdny, zatím jsme s tím ale kvůli větru nemohli začít, bylo by to nebezpečné,“ doplnil Kreisinger. Meteorologové navíc prodloužili výstrahu před silným větrem až do středečního večera.

Fotopasti hnutí Duha v Lužických horách zachytily 4 vlky

Vstup nedoporučují do městských lesů také třeba v Liberci, i když tam napáchala vichřice jen minimální škody. „Nevypadá to tak strašidelně jako v jiných částech republiky, Ještěd nás před vichrem ochránil, popadaly jen jednotlivé stromy,“ řekl ředitel Městských lesů Liberec Jiří Bliml. Lidé by podle něj ale do lesů chodit neměli. „Ani jsme tam ještě neposílali lidi zpracovat to dřevo, fouká a je to nebezpečné,“ dodal ředitel společnosti, která v Liberci spravuje zhruba 580 hektarů lesů.

V Doksech na Českolipsku v pondělí zranil padající strom cizinku na Jarmilině stezce, se zlomeninou nohy ji odvezli do českolipské nemocnice. Městské lesy Doksy, které spravují bezmála tisíc hektarů lesů kolem Máchova jezera, ale žádné omezení vstupu nevydaly. „Žádnou velkou kalamitu nemáme, spadly jen jednotlivé stromy v intravilánu města a také v lesích. Nebezpečí nehrozí,“ řekl jednatel společnosti Petr Válek. Rychlost větru tam dnes dosahovala v nárazech 40 km/h.

ČTK

Včera, 19:18
Původní městská knihovna v Železném Brodě se nacházela v místní části Poříč, kde byla umístěna...
Včera, 17:11
Česká Lípa hledá projektanta pro rekonstrukci vyhořelého Kounicova domu. Památkově chráněnou budovu chce město zachránit...
Včera, 12:04
Podmínky k lyžování v Libereckém kraji vylepšil čerstvý sníh, od středy připadlo od pěti do...
20.2.2020
Lepší podmínky pro pacienty i zaměstnance zajistí nový pavilon intenzivní medicíny, který včera otevřeli v...
20.2.2020
Odborníci v Novém Boru na Českolipsku se snaží zachránit dvě téměř stoleté lípy na hlavním...
20.2.2020
Vesecký rybník nazývaný také Tajch se nachází na okraji Liberce ve čtvrti Vesec u zahrádkářské...
19.2.2020
Severočeské muzeum v Liberci hledá pamětníky, kteří by mu pomohli zaplnit hluchá místa v jeho...
19.2.2020
Od prvního ledna letošního roku je zakázán vstup do části turistické stezky v Pekelském údolí.
19.2.2020
V Libereckém kraji skončí ve středu 26. února vysílání České televize ve starém standardu a...
18.2.2020
Fotbalový obránce Michal Jeřábek bude hrát za Jablonec, se kterým podepsal smlouvu do konce června...
Reklama