V domově seniorů na Liberecku byly testy na koronavirus negativní

První testy na koronavirus u všech seniorů a zaměstnanců krajského Domova důchodců v Českém Dubu na Liberecku byly negativní. Podstoupilo je zhruba 150 lidí, řekl dnes ředitel domova Radim Pochop. Pozitivní test na koronavirus měl v úterý jeden zaměstnanec domova, který má kapacitu 100 míst. Na jeho onemocnění se přišlo v liberecké nemocnici, kde byl hospitalizován na plicním oddělení.

„V tuto chvíli řešíme interně, jak to na oddělení probíhalo. Personál standardně nosí roušky. Podle informací, co mám, tak je měl i v tomto případě. My řešíme další kroky, které budou následovat,“ řekl mluvčí největší nemocnice v kraji Václav Řičář. Podle něj nelze zatím potvrdit ani vyloučit, zda někdo z personálu půjde do karantény. Muž byl přijat na plicní oddělení, aniž by se tušilo, že má COVID-19. „Všechen provoz na oddělení je v režimu, který je bezpečnější, protože se pohybujeme v koronavirové epidemii, čili jsme dodržovali všechna naše zostřená opatření,“ uvedl Řičář. Muž byl podle něj preventivně testován.

V preventivní karanténě jsou dva pracovníci domova, kteří byli s nemocným mužem v kontaktu. Podle Pochopa žádné další mimořádné opatření zatím přijmout nemuseli. „Čekáme, jaké stanovisko dnes vydá hygiena, co máme dělat dál, a podle něj se budeme řídit. Samozřejmě máme zavedená všechna maximální preventivní opatření, dezinfekce, roušky, ochranné pomůcky a tak dále,“ dodal.

V Česku je na tom Liberecký kraj s 18 pacienty nejlépe. K dnešnímu ránu bylo v zemi potvrzeno 1497 nemocných s novým koronavirem, nejvíc v Praze. Tři lidé v souvislosti s tímto onemocněním zemřeli, deset se uzdravilo. V Libereckém kraji je nejvíc nemocných na Liberecku, testy tam vyšly pozitivně osmi lidem. Šest potvrzených případů je na Jablonecku, tři na Semilsku a jediný na Českolipsku. Podle informací z krajské hygienické stanice bylo zatím na nový typ koronaviru v Libereckém kraji testováno 464 lidí, v karanténě je na základě rozhodnutí hygieniků deset lidí a u dalších zhruba 4000 karanténu uložili lékaři.

vera/čtk

Třetí mrtvý český pacient v souvislosti s koronavirem

Dnes, 18:54
V Libereckém kraji stoupl počet potvrzených případů nemoci covid-19 od nedělního večera o dalších šest...
Dnes, 18:07
Likvidaci požáru lesa u Železného Brodu na Jablonecku komplikuje silný vítr. Hasiči proto vyhlásili zvláštní...
Dnes, 17:48
V Jablonci nad Nisou posunuli splatnost nájmů z nebytových prostor, aby pomohli podnikatelům, z nichž...
Dnes, 15:35
Cestující v regionální dopravě v Libereckém kraji mohou požádat o vrácení jízdného. Týká se to...
Dnes, 14:31
Liberecká zoo začala s chovem pásovce kulovitého. Sedmiměsíčního samce získala na začátku dubna z brněnské...
Dnes, 07:56
Na imaginární podještědské derby mezi fotbalisty Jablonce a Liberce se prodalo 3 393 vstupenek. Charitativní...
Včera, 20:07
V Libereckém kraji je 150 potvrzených případů nemoci covid-19, od sobotního večera přibylo sedm. Vyplývá...
Včera, 14:30
Liberečtí armádní chemici mají své dezinfekční týmy připraveny ve třech městech, vedle Liberce jsou ještě...
Včera, 13:35
Stavební výroba v Libereckém kraji se po enormním růstu v roce 2018 loni o téměř...
Včera, 08:23
Policisté v kraji dohlíží na dodržování nouzového stavu v České republice. Zjišťují, zda jsou obchody...
Reklama