V domově seniorů na Liberecku byly testy na koronavirus negativní

První testy na koronavirus u všech seniorů a zaměstnanců krajského Domova důchodců v Českém Dubu na Liberecku byly negativní. Podstoupilo je zhruba 150 lidí, řekl dnes ředitel domova Radim Pochop. Pozitivní test na koronavirus měl v úterý jeden zaměstnanec domova, který má kapacitu 100 míst. Na jeho onemocnění se přišlo v liberecké nemocnici, kde byl hospitalizován na plicním oddělení.

„V tuto chvíli řešíme interně, jak to na oddělení probíhalo. Personál standardně nosí roušky. Podle informací, co mám, tak je měl i v tomto případě. My řešíme další kroky, které budou následovat,“ řekl mluvčí největší nemocnice v kraji Václav Řičář. Podle něj nelze zatím potvrdit ani vyloučit, zda někdo z personálu půjde do karantény. Muž byl přijat na plicní oddělení, aniž by se tušilo, že má COVID-19. „Všechen provoz na oddělení je v režimu, který je bezpečnější, protože se pohybujeme v koronavirové epidemii, čili jsme dodržovali všechna naše zostřená opatření,“ uvedl Řičář. Muž byl podle něj preventivně testován.

V preventivní karanténě jsou dva pracovníci domova, kteří byli s nemocným mužem v kontaktu. Podle Pochopa žádné další mimořádné opatření zatím přijmout nemuseli. „Čekáme, jaké stanovisko dnes vydá hygiena, co máme dělat dál, a podle něj se budeme řídit. Samozřejmě máme zavedená všechna maximální preventivní opatření, dezinfekce, roušky, ochranné pomůcky a tak dále,“ dodal.

V Česku je na tom Liberecký kraj s 18 pacienty nejlépe. K dnešnímu ránu bylo v zemi potvrzeno 1497 nemocných s novým koronavirem, nejvíc v Praze. Tři lidé v souvislosti s tímto onemocněním zemřeli, deset se uzdravilo. V Libereckém kraji je nejvíc nemocných na Liberecku, testy tam vyšly pozitivně osmi lidem. Šest potvrzených případů je na Jablonecku, tři na Semilsku a jediný na Českolipsku. Podle informací z krajské hygienické stanice bylo zatím na nový typ koronaviru v Libereckém kraji testováno 464 lidí, v karanténě je na základě rozhodnutí hygieniků deset lidí a u dalších zhruba 4000 karanténu uložili lékaři.

vera/čtk

Třetí mrtvý český pacient v souvislosti s koronavirem

Včera, 17:31
Sklářské muzeum v Novém Boru na Českolipsku se na rozdíl od jiných muzeí a galerií...
23.5.2020
S unikátní poctou naší vlasti přichází Jablonecké kulturní a informační centrum společně s Nadací pojišťovny...
22.5.2020
Komerční článek
Kvůli šíření nového typu koronaviru zakázal ministr zdravotnictví vývoz dezinfekčních přípravků na ruce do zahraničí...
22.5.2020
Sezona pro státní hrady a zámky v Libereckém kraji začne s bezmála dvouměsíčním zpožděním v...
22.5.2020
Muzeum a Pojizerská galerie Semily se s ohledem na probíhající koronavirovou krizi rozhodlo zpřístupnit své...
22.5.2020
V souvislosti s částečným obnovením výuky na základních školách vyjedou v pondělí 25. května v...
21.5.2020
Kompletní obchodní korespondence liberecké firmy z konce 19. století se ukrývala na půdě domu v...
21.5.2020
Liberec nezískal státní dotaci na modernizaci skokanských můstků na Ještědu. Bez úprav není možný návrat...
20.5.2020
Peníze ušetřené díky mírné zimě na údržbě silnic druhých a třetích tříd chce dát Liberecký...
20.5.2020
V Libereckém kraji za poslední čtyři dny testy neodhalily žádný nový případ nemoci covid-19. Od...
19.5.2020
Vzácnou Melantrichovu bibli, jedinečnou sbírku achátů, šperky, stříbrný poklad nebo vybavení prvorepublikové cukrárny mohou návštěvníci...
Reklama