V Jablonci mají jasno. Ulice V Aleji získá lepší tvář a lesopark nový mobiliář

Při rekonstrukci ulice V Aleji bude opravená komunikace i chodníky, přibudou parkovací místa i veřejné osvětlení.
Zakázka v ulici V aleji přesahuje částku devatenáct

Zakázka v ulici V aleji přesahuje částku devatenáct milionů korun, s dokončením se počítá na podzim příštího roku.

„Město vyhlásí výběrové řízení na zakázku, která je věcně a časově koordinována s projekty jiných investorů, a to na rekonstrukci plynu i rekonstrukci kanalizace a vodovodu,“ říká na adresu této velké městské zakázky náměstek primátora pro rozvoj města Petr Roubíček s tím, že součástí stavebních prací budou také úpravy zeleně a především výsadba nové stromové aleje.

„Součástí zakázky je rekonstrukce komunikace, chodníků a veřejného osvětlení, výstavba nových parkovacích stání, vodorovné a svislé dopravní značení i úprava napojení rekonstruovaných uličních vpustí v celé délce ulice V Aleji s úpravami křižovatek postranních ulic,“ specifikuje projekt Luboš Kousal z oddělení investiční výstavby jabloneckého magistrátu a dodává, že stavba bude rozdělená do dvou částí.

Vzhledem k tomu, že práce budou navazovat na stavbu správců sítí, je domluvený společný harmonogram. Už od začátku února by měli stavbaři dokončovat rekonstrukce kanalizace a vodovodu v části od ulice Pivovarská směrem vzhůru až k ulici Pražská, potom se stavba vrátí směrem dolů a od křižovatky U Remíze budou postupovat nahoru ulicí V Aleji až po koleje. V této části projektu se počítá s předpokládaným termínem dokončení do července letošního roku.

„Město by mělo zahájit rekonstrukci ulice letos v dubnu, a to v úseku Souběžná – Pivovarská s předběžným termínem ukončení prací v polovině října,“ předpokládá náměstek Roubíček.

Horní úsek ulice V Aleji od ulice Pivovarská až po ulici Pražskou by měl být podle současného harmonogramu v roce 2021, poté začne rekonstrukce dolní části ulice od křižovatky U Remízy po koleje. „Dokončení by mělo připadnout na polovinu října 2021 a do poloviny listopadu 2021 by se pak měla upravovat zeleň, především vysazovat nová stromová alej,“ uzavírá náměstek Petr Roubíček.

Lesoparku Žižkův Vrch mají Jablonečané velmi rádi, a vhledem k tomu že současný letitý mobiliář dosluhuje, dočká se toto příjemné místo jeho zásadní obnovy. Zahájena byla v polovině ledna.

„Důvodem je postupná rekonstrukce laviček a dalšího mobiliáře, kterou máme rozloženou zhruba na dva roky a spočívat bude v obnově nátěrů a opravách poškozených částí,“ přibližuje postup prací Jan Čermák z oddělení správy veřejné zeleně jabloneckého magistrátu.

Lesopark Žižkův Vrch vznikl v rámci Integrovaného plánu rozvoje města. Cílem projektu lesoparku bylo obnovit léta zanedbávaný zpustlý park se zelení poničenou sněhovou kalamitou v říjnu 2009. Park byl otevřený v roce 2012.

Dnes, 10:55
Vědci Technické univerzity v Liberci chtějí zmapovat zaniklé vodní prvky v krajině a přispět k...
30.6.2020
Rekonstrukce silnice uzavře od 20. července přístup z Liberce na Ještěd. Kvůli stavbě bude pro...
30.6.2020
Péči o unikátní železniční stanici Martinice v Krkonoších a záchranu bývalého Beranova hostince v Trávníčku...
27.6.2020
Vlastní křesťanskou střední školu chce příští rok v Hejnicích na Liberecku otevřít sbor Jednoty bratrské....
26.6.2020
Obrázky mraku, slunce, roušek a nápis Společně jsme to zvládli překrývaly známky za II. pololetí...
25.6.2020
Zastupitelé Jablonce nad Nisou dnes schválili smlouvu o zajištění provozu tramvajové linky 11 do Liberce...
25.6.2020
Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou připravilo pod názvem „Trendy.Design.Produkce“ výstavu toho nejlepšího...
25.6.2020
V areálu zámku Sychrov na Liberecku pod širým nebem zahrála Česká filharmonie (ČF) pod taktovkou...
24.6.2020
Liberecké zoo se jako první na světě podařilo rozmnožit vzácného orla křiklavého pomocí inseminace mraženým...
23.6.2020
V liberecké zoologické zahradě se poprvé narodilo mládě soba karelského, sobí samička přišla na svět...
Reklama