V Libereckém kraji přibylo 12 nakažených. Nyní 34 potvrzených případů

Krajská nemocnice provozně i kontaktně izolovala své plicní oddělení od zbytku nemocnice. „Jde o preventivní opatření, abychom eliminovali riziko,“ řekl dnes mluvčí nemocnice Václav Řičář. Izolace se podle něj dotkne jen několika pracovníků. Důvodem je, že na plicním oddělení byl hospitalizován muž, u něhož se při přijetí nevědělo, že je pozitivní na COVID-19.

V Libereckém kraji je 34 potvrzených případů nákazy koronavirem, za dnešek přibylo 12 případů. „Ze zdravotníků mám pocit, že není nakažený nikdo,“ řekl dnes po jednání Krizového štábu Libereckého kraje krajský náměstek pro zdravotnictví Přemysl Sobotka (ODS). Někteří zdravotníci jsou ale v domácí karanténě, jen z liberecké nemocnice jich je přes deset, protože byli na jarních prázdninách na dovolené v zahraničí. V celé zemi bylo k dnešnímu ránu 1775 potvrzených případů COVID-19, sedm lidí zemřelo a deset se uzdravilo.

Většina nemocných z Libereckého kraje se léčí doma, v Krajské nemocnici v Liberci jsou čtyři. „Jeden je na ARO a tři na infekčním oddělení,“ uvedl mluvčí nemocnice. Hospitalizovaný je na infekčním oddělení i zaměstnanec Domova důchodců v Českém Dubu na Liberecku, kvůli němuž se přijalo preventivní opatření pro plicní oddělení. Riziko, že někoho nakazil v nemocnici, je ale podle Řičáře malé. „Přestože nebyl považován za rizikového, tak jak personál, tak pacient měl ve všech okamžicích svého bytí a pohybu v nemocnici na ústech ústenku,“ uvedl.

V domácí karanténě jsou i dva pracovníci domova seniorů, s nimiž byl nemocný muž v nejčastějším kontaktu. Rychlotesty 100 klientů domova a 70 pracovníků sociálního zařízení na koronavirus byly negativní. „Také podrobný test jedné z našich pracovnic, která s ním byla v nejužším kontaktu, vyšel negativně,“ uvedl ředitel domova Radim Pochop. Nemocný muž nebyl v bližším kontaktu s klienty z domova. Kde se nakazil, se zatím neví. „Epidemiologické šetření pokračuje vyhledáváním úzkých kontaktů nemocného v práci a zejména v rodině. Všechny tyto osoby, u kterých je předpoklad užšího kontaktu, jsou a budou testovány PCR metodou. V tuto chvíli není důvod uzavírat Domov důchodců v Českém Dubu ani město Český Dub do karantény,“ uvedl ředitel krajských hygieniků Vladimír Valenta.

Další omezování dopravy. Důležitá je návaznost spojů, aby se systém zcela nerozpadl

V Libereckém kraji je nejvíc nemocných na Liberecku, testy tam vyšly pozitivně 15 lidem. Po devíti potvrzených případech je na Jablonecku a Semilsku a jediný na Českolipsku. Podle informací z krajské hygienické stanice bylo zatím na nový typ koronaviru v kraji testováno 569 lidí, v karanténě je na základě rozhodnutí hygieniků deset lidí a u dalších bezmála 4000 karanténu uložili lékaři.

vera/čtk

Dnes, 18:02
Výrazně méně lidí, než o minulém víkendu bylo dnes na turisticky atraktivních místech v Libereckém...
Dnes, 17:29
Liberec začne od pondělí všem obyvatelům města starším 65 let vozit do jejich domovů zdarma...
Včera, 16:52
Fitcentra v Libereckém kraji zůstávají navzdory koronaviru se svými klienty v kontaktu. Prostřednictvím sociálních sítí...
Včera, 16:22
Přísnější opatření, než u jiných chovaných druhů platí nyní v liberecké zoo při péči o...
Včera, 12:29
Dnes uzavřela Technická univerzita v Liberci budovu L s laboratořemi, kde sídlí Ústav pro nanomateriály...
Včera, 11:41
Liberecký kraj dnes zveřejnil místa ve svém regionu, kam nedoporučuje jet o víkendu na výlet....
Včera, 10:13
V Libereckém kraji stoupl počet potvrzených případů onemocnění COVID-19 na 135, vyplývá z informací, které...
Včera, 10:09
Původně to mělo být jen pár desítek kusů pro potřebu univerzity. Dnes už je všechno...
2.4.2020
Za napadení seniora v obchodě s potravinami v Semilech policie stíhá tři jeho pracovníky. Staršímu...
2.4.2020
Liberecké družstvo pro chemickou výrobu Severochema už Libereckému kraji dodalo 40 000 litrů dezinfekce, dalších...
Reklama